#wSkrócie: kolejny prototyp iPhone'a 11, Galaxy S10 ze starą ładowarką i Redmi Note 7 rozebrany na części

#wSkrócie: kolejny prototyp iPhone'a 11, Galaxy S10 ze starą ładowarką i Redmi Note 7 rozebrany na części

Wizualizacja prototypu iPhone'a 11
Wizualizacja prototypu iPhone'a 11
Źródło zdjęć: © twitter.com/OnLeaks / compareraja.in
Mateusz Żołyniak
15.01.2019 19:34, aktualizacja: 15.01.2019 21:56
  1. Kolejny prototyp iPhone'a 11

@OnLeaks oraz serwis CompareRaja opublikowali wizualizacje kolejnego z prototypów iPhone'a 11.

Nowy model miałby mieć zmniejszone obramowanie i dużo mniejsze wcięcie niż iPhone X. Tył ma skrywać z kolei horyzontalnie i centralnie ulokowany potrójny aparat z diodą doświetlającą otaczającą środkowy obiektyw.

Wizualizacja prototypu iPhone'a 11
Wizualizacja prototypu iPhone'a 11© twitter.com/OnLeaks / compareraja.in

Ten model wyraźnie różni się od tego, o którym pisaliśmy wcześniej. Źródło wycieku podkreśla, że iPhone 11 wciąż znajduje się w fazie opracowywania i nie wiadomo, który wariant zostanie wprowadzony na rynek.

  1. Xiaomi Mi 9 z lepszym szybkim ładowaniem

Szef Xiaomi na chińskim serwisie mikroblogowym Weibo odniósł się do kwestii szybkiego ładowania w nadchodzącym modelu Mi 9, co zauważyła GSMArena. Lei Jun wskazał, że sprzęt będzie wyposażony w jeszcze lepszą ładowarkę niż Redmi Note 7, który obsługuje standard Quick Charge 4 (w zestawie dostępna jest ładowarka 18 W).

Można więc spodziewać się obsługi Quick Charge 4+. Szczególnie, że jest to najwyższy standard wspierany przez układ Snapdragon 855, na którym oparty ma być nowy flagowiec firmy.

  1. Redmi Note 7 rozebrany na części

Na chińskiej platformie QQ pojawiło się nagranie przedstawiające proces rozebrania na części modelu Redmi Note 7, które zamieszczono również na kanale Creator Studio na YouTube'ie.

Z nagrania można wnioskować, że smartfon ma dość prostą konstrukcję, a proces jego ewentualnej naprawy powinien być bardzo prosty. Więcej na temat Redmi Note'a 7 dowiecie się z tego wpisu.

  1. Android Pie dla Galaxy S9 i Note 9 na kolejnych rynkach

SamMobile donosi, że użytkownicy modeli Galaxy S9 i S9+ oraz Galaxy Note 9 w Korei Południowej i Indiach mogą cieszyć się oprogramowaniem, które bazuje na Androidzie 9 Pie. Aktualizacja wcześniej wydana została w Niemczech i Zjednoczonych Emiratach Arabskich (soft waży 1,6 GB).

Jedną z ciekawostek w oprogramowaniu dla Note'a 9 ma być dodanie funkcji Dolby Atmos dla gier, co również zauważył SamMobile.

  1. Samsung Galaxy A50 z certyfikatem Wi-Fi

The Android Soul donosi, że w bazie Wi-Fi Alliance pojawiła się wzmianka na temat modelu Samsunga o oznaczeniu SM-A505FN/DS. Sprzęt ten może być przedstawicielem odświeżonej linii A, który na rynek trafi jako Galaxy A50. Urządzenie w standardzie działać ma na Androidzie 9 Pie.

  1. Samsungi Galaxy S10 w urzędzie 3C

MySmartPrice w bazie chińskiego urzędu 3C (Compulsory Certification of China) odnalazł informacje o modelach SM-G9730 i SM-G9750. Pod oznaczeniami tymi ukrywać mają się Galaxy S10 i Galaxy S10+, a dostępne dane wskazują, że urządzenia będą wyposażone w ładowarki 15 W.

Galaxy S10 i S10+ (SM-G9730 i SM-G9750) w bazie 3C
Galaxy S10 i S10+ (SM-G9730 i SM-G9750) w bazie 3C© CCC/MySmartPrice

Może więc okazać się, że nowe flagowce będą wspierać ten sam standard Adaptive Fast Charger co poprzednie modele z serii S. Rozwiązanie jest kompatybilne z Quick Charge 2.0, a więc proces ładowania jest wyraźnie wolniejszy niż w nowszych wersjach technologii Qualcomma.

  1. Duża liczby użytkowników wymieniających baterie w iPhone'ach w 2018 roku

Apple Insider donosi, że w 2018 roku z programu wymiany baterii w iPhone'ach skorzystało aż 11 mln osób. Wynikać ma to z wyraźnie obniżonej ceny usługi. Była to czasowa oferta - promocja skończyła się 31 grudnia 2018 roku.

Serwis wskazuje, że liczba osób, które wymieniły baterie w iPhone'ach na nowe, była większa o 9 mln niż średnia dla poprzednich lat. Dużą część użytkowników zdecydowała się na "odświeżenie" starszego modelu niż wydawanie dużych pieniędzy na nowe wersje smartfonów.

  1. Apple przejdzie na złącza USB typu C?

Mac Otakara informuje z kolei, że gigant z Cupertino w przyszłych iPhone'ach i iPada wykorzystywać ma porty USB typu C, które zastąpią rozwiązanie Lightning. Źródło nie wie jednak czy zmiany pojawią się w modelach przygotowywanych na 2019 rok czy dopiero 2020 rok.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)