#wSkrócie: smartfon LG z 16 obiektywami, Galaxy S10 z 12 GB RAM‑u i vivo NEX 2 na zdjęciu

vivo NEX 2 może być bardzo podobny do modelu Nubia X (na zdjęciu)
vivo NEX 2 może być bardzo podobny do modelu Nubia X (na zdjęciu)
Mateusz Żołyniak

26.11.2018 17:59, aktual.: 26.11.2018 18:59

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

 1. Smartfon LG z aparatem z 16 obiektywami?

Letsgodigital w bazie Urzędu Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych odnalazł ciekawy wniosek patentowy firmy LG, który dotyczy smartfonu wyposażonego w aparat główny z 16 obiektywami.

Ilustracja do wniosku patentowego LG, który dotyczy smartfony z aparatem głównym z 16 obiektywami
Ilustracja do wniosku patentowego LG, który dotyczy smartfony z aparatem głównym z 16 obiektywami© USPTO

Zakłada on przygotowanie modułu z obiektywami ułożonymi obok siebie na planie siatki 4 x 4, które mogą być ustawione pod różnymi kątami. Sam smartfon mógłby być wyposażony w małe lusterko, które ułatwiałoby robienie zdjęć selfie, czy dotykową powierzchnię na tylnym panelu.

Ilustracja do wniosku patentowego LG, który dotyczy smartfony z aparatem głównym z 16 obiektywami
Ilustracja do wniosku patentowego LG, który dotyczy smartfony z aparatem głównym z 16 obiektywami© USPTO

Przedstawione przez LG rozwiązanie umożliwiałoby wybór najlepszego ujęcia spośród 16 wykonywanych jednocześnie fotografii, jak również zastępowanie elementów na zdjęciu tymi wykonanymi inną matrycą czy bardziej zaawansowane rozpoznawanie twarzy.

Ilustracja do wniosku patentowego LG, który dotyczy smartfony z aparatem głównym z 16 obiektywami
Ilustracja do wniosku patentowego LG, który dotyczy smartfony z aparatem głównym z 16 obiektywami© USPTO

Pojawienie się wniosku nie oznacza, że LG wkrótce wprowadzi podobny aparat, ale dział R&D giganta może nad nim pracować. Tym bardziej, że firma Pelican Imaging podobny aparat (Array Camera) zaprezentowała w 2013 roku. Nokia była mocno zainteresowana tą technologią, ale z jej wprowadzenia nie wyszło, a rozwiązania Pelicana w 2016 roku trafiły w ręce Tessary.

 1. Samsung Galaxy S10 z 12 GB RAM-u?

Serwis GizChina przytoczył nowy raport firmy analitycznej GF Securities, który dotyczy Galaxy S10 w wersji 5G. Wskazuje on, że topowa wersja flagowca może być wyposażona w 12 GB RAM-u oraz 1 TB pamięci wbudowanej.

 1. Aparaty w modelach z linii Galaxy S10

Koreański The Bell przygotował raport, który dotyczy aparatów w modelach z linii Galaxy S10. Poszczególne modele mają być wyposażone w:

 • najtańszy Galaxy S10 (Lite?) - pojedynczy aparat przedni i podwójny aparat główny z funkcją przybliżania bez dużej straty na jakości;
 • standardowy Galaxy S10 - podwójny aparat przedni i podwójny aparat główny z funkcją przybliżania bez dużej straty na jakości;
 • (większy) Galaxy S10+ - podwójny aparat przedni i potrójny aparat główny z funkcją przybliżania bez dużej straty na jakości i szerokokątnym obiektywem;
 • Galaxy S10 z modemem 5G - podwójny aparat przedni i poczwórny aparat główny z funkcją przybliżania bez dużej straty na jakości, szerokokątnym obiektywem i sensorem ToF (Time of flight) do mapowania kadru.

The Bell dodaje, że Samsung mocno pracował nad funkcjami fotograficznymi w modelach z linii Galaxy S10.

 1. Szczegóły na temat otworów w ekranach Samsunga

SamsungMobile.News informuje na Twitterze, że Galaxy A8s zostanie wyposażony w ekran Infinity-O z otworem o średnicy 6,7 mm. Bardzo podobne rozwiązanie ma trafić do podstawowego wariantu Galaxy S10, ale otwór w panelu będzie wyraźnie mniejszy (średnica mniejsza o ok. 3 mm).

SamsungMobile.News twierdzi, że Samsunga wykorzysta tańszy ekran Infinity-O. Ma być to panel IPS LCD, które produkcją zajmie się chińska firma BOE Display.

Ice Universe zamieścił dodatkowo kolejne zdjęcie, które przedstawiać ma przedni panel Galaxy A8s. Widać na nim wyraźnie obramowanie aparatu.

 1. Galaxy S9 w wersji Polaris Blue od grudnia

SamMobile donosi, że od grudnia w sprzedaży na rynku niemiecki dostępny będzie Galaxy S9 w wersji Polaris Blue. Jest to europejski odpowiednik modelu Ice Blue z gradientem, który wprowadzony został wcześniej w Chinach i Korei Południowej.

 1. Nowe modele z linii Galaxy A i Galaxy M

SamMobile podaje także, że gigant szykuje już nowe urządzenia z linii Galaxy A, które rozwijane są pod kodowymi oznaczeniami SM-A305F i SM-A505F. Oba urządzenia mają pojawić się na Starym Kontynencie.

Pierwsze szczegóły na temat nowości z linii Galaxy A i Galaxy M
Pierwsze szczegóły na temat nowości z linii Galaxy A i Galaxy M© SamMobile

Firma pracować ma dodatkowo nad tańszą linią Galaxy M, która trafi do sprzedaży m.in. w Afryce i na Środkowym Wschodzie. W jej ramach pojawić mają się urządzenia oznaczone jako: SM-M105F. SM-M205F i SM-M305F.

 1. vivo NEX 2 z dwoma ekranami

Na chińskim serwisie mikroblogowym Weibo pojawiło się zdjęcie, na którym przedstawiony ma być vivo NEX 2. Sprzęt ten ma być w potrójny aparat główny oraz - wzorem Nubii X - drugi ekran na tylnym panelu.

Tak ma wyglądać vivo NEX 2
Tak ma wyglądać vivo NEX 2© Weibo
 1. Współpraca firm Nokia i OPPO

Nokia poinformowała, że OPPO jest kolejną (m.in. po Samsungu, Huaweiu i Xiaomi) firmą, która nabyła licencję na korzystanie z jej patentów. Gigant z Chin podpisał wieloletnie porozumienie, które umożliwi mu dostęp do rozwiązań łącznościowych (i nie tylko) Finów.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)