#wSkrócie: smartfony bez abonamentu w T-Mobile, duże przejęcie Samsunga i patent na ukrycie otworu w ekranie

#wSkrócie: smartfony bez abonamentu w T-Mobile, duże przejęcie Samsunga i patent na ukrycie otworu w ekranie

Dorota Wellman reklamuje nową ofertę T-Mobile
Dorota Wellman reklamuje nową ofertę T-Mobile
Miron Nurski
28.01.2019 17:28, aktualizacja: 28.01.2019 18:37

Tydzień zaczęliśmy od premiery Galaxy M10 i M20 oraz zapowiedzi nowości w Androidzie i Asystencie, bazujących na rozpoznawaniu twarzy. Ponadto Mateusz podzielił się z Wami swoimi ulubionymi grami wyścigowymi. Oto skrót pozostałych najważniejszych informacji dnia.

  1. Smartfony bez abonamentu w T-Mobile

Operator informuje, że począwszy od 28 stycznia wybrane smartfony będzie można kupić bez abonamentu. T-Mobile oferuje ponadto 10- oraz 20-miesięczny system rat 0 proc.

Teraz w T-Mobile smartfony bez abonamentu i na raty 0%.

Na razie oferta bezabonamentowa obejmuje 14 smartfonów oraz... telewizor.

412185636180001324

Ceny nie należą do najniższych na rynku, ale niektóre wypadają lepiej niż u oficjalnych partnerów, a to już coś. Sporym atutem oferty jest też wspomniany system ratalny. T-Mobile chwali się jednak przede wszystkim profesjonalną obsługą klienta.

  1. Niedziałające przypomnienia Asystenta to problem globalny

Kilka dni temu pisałem o przypomnieniach, które nie działają prawidłowo użytkownikom polskiego Asystenta (w tym mi). Jak zauważył serwis Android Police, takie same problemy zgłaszają użytkownicy anglojęzycznej wersji, więc to nie nasz rodzimy oddział nawalił.

Wspomniany serwis radzi powrócić do starszej wersji aplikacji, ale u mnie to nie pomogło. Trzeba więc czekać, aż Google upora się z problemem.

  1. Nadchodzi Redmi X z ekranowym czytnikiem linii papilarnych?

Serwis Playfuldroid opublikował grafikę, która ma zapowiadać nowy telefon należącej do Xiaomi marki Redmi. Wskazuje ona na datę premiery (15 lutego) oraz czytnik linii papilarnych w ekranie.

Zapowiedź Redmi X?
Zapowiedź Redmi X?

Warto jednak odnotować, że grafika nie została jeszcze opublikowana na oficjalnym profilu Redmi na Weibo, więc nie można wykluczyć, że to tylko radosna twórczość internautów.

  1. Galaxy S10 z szybszym bezprzewodowym ładowaniem?

Do bazy Federalnej Komisji Łączności USA trafiła bezprzewodowa ładowarka Samsung EP-P5200. Z zamieszczonych na stronie amerykańskiego regulatora danych wynika, że będzie to akcesorium o mocy ok. 15 W.

Dla porównania obecne ładowarki Samsunga mają moc 9 W. Wygląda więc na to, że firma szykuje szybsze akcesorium z myślą o Galaxy S10.

  1. Samsung przejmie firmę fotograficzną Corephotonics?

Jak donosi serwis Globes, Samsung prowadzi zaawansowane rozmowy na temat przejęcia izraelskiej firmy Corephotonics. Kwota transakcji ma opiewać na 150 milionów dolarów.

Corephotonics to założona w 2012 roku firma, która zajmuje się opracowywaniem rozwiązań fotograficznych. To właśnie ona zaprojektowała peryskopowy moduł aparatu z 5-krotnym zoomem, który w ubiegłym roku został zaprezentowany przez OPPO. Izraelczycy pochwalili się także potrójnym aparatem mającym zapewnić 25-krotny zoom bez wyraźnej straty jakości.

  1. Samsung stawia na ekologiczne materiały

Samsung ogłosił, że począwszy od pierwszej połowy 2019 roku zmienia sposób pakowania swoich smartfonów, akcesoriów i urządzeń domowych. Wszystkie używane materiały mają być przyjazne środowisku lub/i pochodzić z recyklingu.

412185636181115436

Firma zapowiedziała także przeprojektowanie ładowarek. Połyskujące tworzywo ma zostać zastapione matowym, co zniesie konieczność zabezpieczania ich z użyciem plastikowej folii.

  1. LG Mobile znika z filipińskiego rynku

Serwis Revü donosi, że dział filipiński oddział LG Mobile. Oznacza to, że mieszkańcy tego kraju nie będą już mogli kupować smartfonów LG z oficjalnej dystrybucji.

  1. Pomysł OPPO na ukrycie otworu w ekranie

Jak zauważył serwis LetsGoDigital, OPPO opatentowało sposób na zamaskowanie otworu na kamerkę do selfie w ekranie smartfonu. Ten miałby się idealnie pokrywać z wyświetlaną ikoną aparatu.

412185636181508652

Na razie nie wiadomo kiedy (i czy w ogóle) OPPO wykorzysta ten pomysł.

  1. Reklamy iPada Pro nagrane iPadem Pro

Przed kilkoma dniami Apple opublikował serię spotów promocyjnych iPada Pro, które zostały nagrane i zmontowane z użyciem tegoż właśnie tabletu. Poniżej jedna z nich.

Teraz Apple opublikował zakulisowy materiał dotyczący procesu powstawania spotów.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)