#wSkrócie: Xperia z podwójnym aparatem, Vive Focus i optyka z 5-krotnym zoomem dla smartfonów

#wSkrócie: Xperia z podwójnym aparatem, Vive Focus i optyka z 5-krotnym zoomem dla smartfonów

Koncept Samsung Galaxy S8
Koncept Samsung Galaxy S8
Źródło zdjęć: © @evleaks
Mateusz Żołyniak
14.11.2017 18:11, aktualizacja: 14.11.2017 20:19
 1. Galaxy S9 z 4 GB RAM-u w Geekbenchu?

Holenderski TelefoonAbonnement w bazie programu Geekbench natrafił podobno na urządzenie Samsunga o kodowej nazwie "SM-G965F". Biorąc pod uwagę, że sprzęt ten działać ma na układzie Exynos 9810, szybko wysnuto wniosek, że chodzi o Galaxy S9. Równie szybko uwagę zwrócił fakt, że popularny benchmark wskazuje na wykorzystanie jedynie 4 GB RAM-u.

412174804389790252

Nie ma co raczej przykładać do tego wielkiej uwagi. Geekbench jest programem, który dość łatwo oszukać, a do tego same oznaczenie nie wskazuje, że chodzi akurat o finalną wersję nowego flagowca Samsunga. Również dobrze do bazy mógł trafić prototyp tego urządzenia lub platforma do testów nowego Exynosa.

 1. Pierwsza Xperia z podwójnym aparatem?

W bazie programu GFXBench pojawił się z kolei model o nazwie "Sony H3213 Avenger", na co uwagę zwrócił TechAndroids. 6-calowy ekran o rozdzielczości HD, układ Snapdragon 630 czy 32 GB pamięci operacyjnej modą wskazywać na nową wersję Xperii XA Ultra, a więc model z średniej półki cenowej.

Sony H3213 Avenger w bazie GFXBench
Sony H3213 Avenger w bazie GFXBench

Ciekawostką jest to, że model Sony H3213 może być wyposażony w podwójny aparat. Dane wskazują bowiem, że na przednim panelu znajdzie się główny moduł 16 Mpix i pomocniczy sensor 8 Mpix, który będzie m.in. zbierał dane o głębi używane podczas procesu nakładaniu efektu rozmycia tła w trybie portretowym.

 1. Gionee S11 z ekranem 18:9

Kolejnym producentem z Państwa Środka, który wykorzysta w swoim smartfonie ekran o formacie 18:9 ma być Gionee. Firma zapowiedziała już oficjalnie, że model S11 trafi wkrótce do sprzedaży.

Gionee S11
Gionee S11

Model ten pojawił się już nawet na zdjęcia "na żywo", które zamieścił m.in. serwis GizChina. Potwierdzają one, że smartfon będzie wyposażony w panel 18:9, ale jednocześnie wskazują, że ramka u dołu nie będzie należeć do najmniejszych.

Gionee S11
Gionee S11© GizChina

Gionee S11 ma mieć podwójny aparat i czytnik linii papilarnych z tyłu, a do tego będzie dostępny w trzech wersjach kolorystycznych. Dane z bazy chińskiego regulatora rynku telekomunikacyjnego i informacje ujawnione przez samego producenta mówią, że na pokładzie urządzenia będzie można znaleźć m.in.:

 • 6-calowy ekran FullHD+ (2160 x 1080 pikseli);
 • ośmiordzeniowy układ;
 • 4 GB lub 6 GB RAM-u;
 • 32 GB lub 64 GB pamięci wbudowanej;
 • podwójny aparat główny 16 Mpix i 8 Mpix;
 • podwójny przedni aparat 20 Mpix i 8 Mpix.

Smartfony Gionee trafiały już do Europy dzięki innym markom, ale ciężko określić póki co, czy podobnie będzie z modelem S11.

 1. Vive Focus zapowiedziany

Zespół Vive zapowiedział swoją odpowiedź na system Oculus Go. Vive Focus to samodzielne gogle wirtualnej rzeczywistości (VR), które mają być wyposażone w ekran AMOLED o nieujawnionej rozdzielczości, a ich mózgiem ma być Snapdragon 835. Do sterowania wykorzystywany będzie pojedynczy kontroler.

Vive Focus
Vive Focus

System ten ma bazować na platformie Vive Wave, na której już wkrótce swoje rozwiązania ma zaprezentować aż 12 chińskich partnerów firmy. Dostęp do gier i aplikacji ma zapewnić platforma Viveport. Rozwiązanie to przygotowywane jest z myślą o rynku chińskim i nie wiadomo czy trafi kiedykolwiek na Stary Kontynent.

 1. Optyka z 5-krotnym zoomem w smartfonach?

DigiTimes donosi, że firmy Asia Optical i Coreophotonics opracowały nowe obiektywy dla smartfonów, które umożliwią korzystanie z 5-krotnego przybliżania. Rozwiązanie dla producentów ma być dostępne od trzeciego kwartału 2018 roku, a firmy mają być w stanie miesięcznie wyprodukować aż 12 mln elementów optycznych. Na chwilę obecną nie wiadomo jednak, którzy producenci mogą być zainteresowani wykorzystaniem tego rozwiązania.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)