Tak może wyglądać OnePlus 5. Będzie miał podwójny aparat?

OnePlus 5 będzie różnił się nieco od modeli 3 i 3T
OnePlus 5 będzie różnił się nieco od modeli 3 i 3T
Mateusz Żołyniak

26.04.2017 09:58, aktual.: 26.04.2017 11:58

Nie musieliśmy długo czekać na pierwszy render, który ma przedstawiać nowego flagowca firmy OnePlus. Co zdradzają na temat modelu oznaczonego cyfrą "5"?

Podobna obudowa i podwójny aparat

Serwis India Today pochwalił się renderem, który ma przedstawiać OnePlusa 5. Przynajmniej, gdy idzie o tylny panel urządzenia, bo tylko on jest widoczny:

Tak ma wyglądać tylny panel OnePlus 5
Tak ma wyglądać tylny panel OnePlus 5© India Today

Ciężko potwierdzić wiarygodność tego wycieku, ale jeżeli smartfon chińskiej firmy rzeczywiście będzie tak wyglądał, to warto zwrócić uwagę na kilka elementów jego konstrukcji. Dotyczy to szczególnie:

  • obecności podwójnego aparatu głównego z obiektywami umieszczonymi wertykalnie (w pionie);
  • braku czytnika linii papilarnych z tyłu, co wskazuje, że znajdzie się on na przednim panelu (zapewne w przycisku home, jak w OnePlus 3);
  • lekko wyprofilowanych krawędzi tylnego panelu, dzięki czemu smartfon powinien lepiej spoczywać w dłoni;
  • dobrze zamaskowanych pasków antenowych, które są ledwo widoczne u dołu tylnego panelu.

Najważniejszą zmianą wydaje się oczywiście dodanie podwójnego aparatu, ale nie wiadomo o nim praktycznie nic. Można spodziewać się jedynie, że firma zastosuje matryce o rozdzielczości ok. 12 Mpix, a sam moduł będzie wspierał technologię Clear Sight, gdyż sprzęt będzie oparty na układzie Qualcomma.

Co jeszcze znajdziemy na pokładzie OnePlusa 5?

Rozwiązaniem tym będzie najprawdopodobniej topowy Snapdragon 835, jak wielu innych tegorocznych nowościach. Przewagą OnePlus 5 może być jednak to, że sprzęt - tak, jak Asus ZenFone AR - może być dostępny w wersji z aż 8 GB pamięci RAM. Pamięć wbudowana ma mieć pojemność nawet 256 GB.

Plotki wskazują do tego, że sprzęt ma mieć nowy, 5,5-calowy ekran Optic AMOLED. W porównaniu do OnePlus 3 i 3T może mieć on wyższą rozdzielczość QuadHD (2560 x 1440 pikseli). Zagadką pozostaje zastosowana bateria, ale plotki mówiące o grubości urządzenia wynoszącej 7 mm, nie napawają optymizmem. O tym jednak przekonamy się najpóźniej w połowie roku.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)