Xiaomi Mi 10 obrobi inteligentnie nie tylko zdjęcia. Firma bierze się za dźwięk

Xiaomi Mi 10 obrobi inteligentnie nie tylko zdjęcia. Firma bierze się za dźwięk

Xiaomi Mi 10 obrobi inteligentnie nie tylko zdjęcia. Firma bierze się za dźwięk
Patryk Korzeniecki
17.02.2020 11:22, aktualizacja: 17.02.2020 12:22

Xiaomi Mi 10 ma być smartfonem nie tylko wybitnie fotograficznym. Lei Jun oficjalnie zapowiedział funkcję, która dotychczas zarezerwowana była jedynie dla obrazu.

Xiaomi Mi 10 niewątpliwie zaskoczył. Najnowszy flagowiec Chińczyków ze Snapdragonem 865 chłodzonym komorą parową, najnowszymi pamięciami LPDDR5 oraz aparatem 108 MP z obsługą HEIF i nagrywania w 8K jest łakomym kąskiem dla osób szukających kompletnego urządzenia.

Xiaomi przyłożyło się nie tylko do kwestii fotograficznej. Firma poinformowała, że najnowszy flagowiec obsłuży w przyszłości inteligentne dostosowywanie dźwięku.

Xiaomi Mi 10 zadba o spójne doznania dźwiękowe

Xiaomi Mi 10 dostanie dwie nowe funkcje, które w połączeniu mają polepszyć odsłuch treści multimedialnych.

15-stopniowe dostrajanie dźwięku ma wzmacniać tembr dźwięku i sprawiać, że będzie żywszy przy niższych poziomach głośności. W przypadku głośniejszych ustawień algorytm z kolei ma tak zmodyfikować sygnał, żeby dźwięk nie "kłuł w uszy".

Obraz

Na czym ma z kolei polegać inteligentne rozpoznawanie scen? Podobnie w zasadzie do mechanizmów AI z mobilnych aparatów. Algorytm ma rozpoznawać rodzaj odtwarzanego nagrania - czy jest to koncert, czy nagranie z teatru czy ścieżka dźwiękowa z gry i odpowiednio ją obrabiać. Ma to zapewniać większą immersję.

Obraz
© materiały producenta

Xiaomi Mi 10 dostał certyfikat Hi-Res Audio, który informuje o tym, że telefon cechuje się wyjątkowo dobrą jakością dźwięku. Zastanawiam się, czy omawiane algorytmy jej nie zepsują - to prawdopodobnie nie będzie zwykły equalizer parametryczny, tylko bardziej inwazyjna forma modyfikacji sygnału. Zwłaszcza że mowa jest o dodawaniu tekstury do dźwięku.

Jak myślicie, czy producentowi uda się poprawić odsłuch multimediów na Xiaomi Mi 10, czy będzie to zbędny bajer, który tylko zepsuje dźwięk?

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)