Który z zaprezentowanych na MWC 2016 flagowców może sprzedawać się najlepiej?

Który z zaprezentowanych na MWC 2016 flagowców może sprzedawać się najlepiej?

Xiaomi Mi 5
Xiaomi Mi 5
Źródło zdjęć: © Xiaomi
Konrad Błaszak
29.02.2016 13:22, aktualizacja: 29.02.2016 22:02

Kilka dni temu, na targach MWC w Barcelonie zaprezentowano kilka flagowców i każdy z nich trafi prawdopodobnie do milionów klientów. Który okaże się najpopularniejszy?

Samsung będzie sprzedawać się najlepiej?

Oczywiście w takiej klasyfikacji mocnym graczem o miano lidera jest Samsung. Jak informuje MyDrivers, seria Galaxy S6 w pierwszych trzech miesiącach trafiła do 15,8 milionów klientów, a Galaxy S4 do 15,2 mln osób. Warto również przypomnieć, że model S5 kupiło 10 mln osób już po 25 dniach od premiery na półkach sklepowych (S6 zajęło to ponad miesiąc).

Te liczby robią wrażenie, a według tego samego źródła w pierwszych 3 miesiącach zostanie wyprodukowanych 17,2 mln smartfonów nowej serii S7. 5 mln urządzeń ma powstać w lutym, 7,7 mln w marcu i 4,5 mln w kwietniu. Tym razem Koreańczycy spodziewają się większego zainteresowania wersją Galaxy S7 edge, dlatego zostanie wyprodukowanych 9,9 mln smartfonów z zagiętym ekranem i 7,3 mln zwykłych wersji (stosunek 6:4). To robi wrażenie, ale...

Xiaomi może być dużo lepsze!

W przypadku Xiaomi Mi 5 nie wiadomo ile zostanie wyprodukowanych smartfonów, ale MyDrivers podaje, że w w przedsprzedaży zarezerwowano już ponad 14,4 mln urządzeń. Ponadto według was jest to najlepszy smartfon z tegorocznych targów MWC.

Xiaomi Mi5 - liczba zamówień
Xiaomi Mi5 - liczba zamówień© kkj.cn via news.mydrivers.com

Oczywiście to są tylko rezerwacje, więc liczba osób, które zdecydują się na zakup może być dużo mniejsza. Poza tym kolejnym problemem jest to, że Xiaomi sprzedaje swoje smartfony partiami i nie wiadomo jak duża będzie pierwsza z nich. Wiele wyjaśni się już jutro - 1 marca - ponieważ to właśnie wtedy ten model trafi do sprzedaży. Możliwe, że Chińczycy nie będą w stanie stworzyć w ciągu 3 miesięcy takiej liczby urządzeń i to samsung będzie sprzedawać się lepiej. Oczywiście, gdyby to się udało, to Xiaomi mogłoby znacząco przeskoczyć Koreańczyków. Wystarczy przypomnieć, że już nie raz osiągali spektakularne rekordy sprzedaży, a ogólne wyniki za rok poprzedni były poniżej oczekiwań, więc zapewne teraz dołożą wszelkich starań, żeby przekroczyć barierę 100 mln smartfonów.

Co z LG G5?

Druga z koreańskich firm nigdy nie sprzedawała tylu telefonów co Samsung, ale model G5 jest ze względu na wymienne moduły bardzo odważny, a nawet rewolucyjny. Czytając uważnie komentarze w sieci można było zauważyć, że wielu osobom już się przejadło pokazywanie ciągle "takich samych, tylko trochę lepszych urządzeń" i smartfon LG mógłby być ideałem właśnie dla nich. Niestety analitycy sądzą zupełnie inaczej.

LG G5
LG G5© LG

Jak można przeczytać na Wall Street Journal, przewidywana sprzedaż LG G5 wyniesie 10 milionów sztuk. Będzie to ogólny wynik tego modelu i chociaż ma on być rekordowy dla Koreańczyków, tak przy powyższych firmach nie robi już takiego wrażenia. Analityk Jefferson Wang twierdzi, że taki rezultat uda się uzyskać tylko jeśli LG przyłoży się do marketingu swojego produktu. Moim zdaniem bardzo istotny będzie również duży wybór dodatkowych modułów (również firm trzecich) oraz ich cena. Jeśli będą one zbyt drogie to wątpię, żeby ludzie chcieli takiej rewolucji na rynku smartfonów.

Król jest tylko jeden, a imię jego Jabłko

Można nie lubić Apple'a, ale nie można im odmówić skuteczności w sprzedaży swoich smartfonów. Modele 6s już w pierwszy weekend trafiły do 13 milionów klientów. Samsung chce sprzedać 17 mln w ciągu 3 miesięcy, Apple sprzedaje 13 mln w ciągu 3 dni. To nie wymaga dłuższego komentarza.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)