Xiaomi Mi MIX 3 już we wrześniu. Firma znalezła rozwiązanie jednego z kluczowych problemów?

Xiaomi Mi MIX 2s
Xiaomi Mi MIX 2s
Mateusz Żołyniak

04.07.2018 12:44, aktual.: 04.07.2018 14:44

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Najnowsze przecieki z Chin wskazują, że Xiaomi Mi MIX 3 może pojawić się już we wrześniu. Sugerują do tego, że producent zadba o co najmniej jedno ważne usprawnienie.

Wysuwany aparat lekiem na dużą bródkę u dołu?

Na serwisie mikroblogowym Weibo (co zauważył Playfuldroid) wyciekła grafika, która może być materiałem promocyjnym Xiaomi. Materiał tym razem dotyczy jednak nie modeli Mi Max 3, który zostanie niebawem oficjalnie zaprezentowany, a nowości z linii Mi MIX.

Xiaomi Mi MIX 3 już we wrześniu
Xiaomi Mi MIX 3 już we wrześniu© Weibo/Playfuldroid

Powyższa grafika sugeruje, że Mi MIX 3 zostanie zaprezentowany we wrześniu, a więc w pół roku od wprowadzenia na rynek Mi MIX-a 2s. Ciekawszy jest jednak zamieszczony na niej schemat, który wskazuje, że firma Xiaomi wykorzysta wysuwany aparat.

Rozwiązanie to może być podobne do tego, które trafiło na pokład vivo NEX-a. Mechanizm wysuwania powinien być w pełni zautomatyzowany - będzie wysuwał się po przejściu na przedni moduł w aplikacji aparatu.

Wysuwany aparat to potwierdzenie mniejszych ramek?

Wysuwany aparat w przypadku modeli z linii Mi MIX to nie tylko fajny bajer. Projektanci Xiaomi zrobili dobrą robotę przy poprzednich modelach z tej serii, ale nie do końca wiedzieli, co zrobić z przednim aparatem. Poszli więc na kompromis, o którym niedawno pisał już Miron.

Rozwiązaniem problemu aparatu umieszczonego poniżej ekranu, który wymaga obracania urządzenia przed zrobieniem selfie, miał być już nietypowy ekran z wcięciem w rogu, który miał pojawić się w modelu Mi MIX 2s. Wysuwany moduł jest jednak lepszym rozwiązaniem.

Tak według niektórych przecieków miał wyglądać Xiaomi Mi MIX 2s
Tak według niektórych przecieków miał wyglądać Xiaomi Mi MIX 2s

Wysuwany moduł umożliwi Xiaomi sięgnięcie po bardziej standardowy ekran i zmniejszenie dolnego fragmentu obramowania, dzięki czemu wyświetlacz będzie zajmował jeszcze większą część przodu.

Mi MIX 3 pójdzie w ślady vivo NEX czy OPPO Find X?

Patrząc na nowe premiery jak vivo NEX i OPPO Find X, pewne jest to, że Xiaomi nie będzie stało bezczynnie i przyglądało się tylko działaniom marek z grupy BBK Electronics. Pierwszy Mi MIX był w końcu bardzo innowacyjnym smartfonem, więc firma będzie chciała by ta linia wciąż za taką uchodziła.

Mimo że flagowiec Xiaomi prezentuje się jak klon iPhone'a, to Mi MIX 3 powinien być urządzeniem o wiele bardziej oryginalnym. Ekran z jeszcze mniejszą ramką u dołu, czytnik linii papilarnych w wyświetlaczy czy ulepszony głośnik piezoelektryczny to tylko kilka elementów, którymi może błysnąć topowa nowość chińskiej firmy.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)