Starsze flagowce nie dostaną Androida 7.0. Podziękujcie Qualcommowi

Starsze flagowce nie dostaną Androida 7.0. Podziękujcie Qualcommowi25.08.2016 18:56
Brak aktualizacji do Androida 7.0 Nougat
Brak aktualizacji do Androida 7.0 Nougat
Mateusz Żołyniak

Złe wieści dla wszystkich użytkowników smartfonów opartych na układach Snapdragon 800/801.

Android 7.0 nie dla urządzeń ze Snapdragonami 800/801

Niedawno Google wprowadziło finalną wersję Androida 7.0, która zaczęła trafiać już do pierwszych użytkowników Nexusów 5X, 6P i 9, Nexus Playera, Pixel C i General Mobile 4G. Sony opublikowało z kolei listę swoich urządzeń, które w przyszłości dostaną Nougata, a HTC obiecało aktualizację dla modeli 10, One M9 i One A9. Nowa wersja systemu na 100% trafi również do tegorocznych flagowców Samsunga, LG czy Huaweia oraz ich wybranych urządzeń z ubiegłego roku.

Póki co żaden z producentów nie wspomniał o aktualizacji dla starszych flagowców, które oparte są na wciąż całkiem wydajnych układach Snapdragon 800/801. Według @LlabTooFeR o czymś takim w ogóle nie usłyszymy.

Twórcą oprogramowania MaximusHD dla smartfonów HTC w jednym z tweetów ujawnił, że Qualcomm nie przygotował nowych sterowników graficznych dla Snapdragonów serii 800 i 801. Oznacza to, że użytkownicy opartych na nich smartfonów nie będą mogli cieszyć się z Androida 7.0 Nougat (przynajmniej oficjalnie). Dość wspomnieć, że chodzi o wiele popularnych modeli, jak HTC One M8, Samsung Galaxy S5 czy LG G3.

Możemy czuć się rozczarowani?

Z jednej strony z pewnością tak, gdyż większość smartfonów ze starszymi układami Qualcomma wciąż działa naprawdę dobrze i z pewnością poradziłaby sobie z Androidem 7.0. Z drugiej strony nie możemy wymagać od producentów, że będą wydawać aktualizacje dla smartfonów, których gwarantowany okres wsparcia już się skończył. Tym bardziej, że samo Google zrezygnowało już z dalszego wspierania popularnego Nexusa 5.

Żaden producent nie będzie naciskał na Qualcomma, aby wydał stosowne sterowniki, gdyż amerykańscy giganci z pewnością już jakiś czas temu ustalili, że czas starszych modeli się skończył, a osoby chcące Androida 7.0 muszą zaopatrzyć się w nowy telefon. Użytkownikom Nexusa 5, Galaxy S5, HTC One M8 czy LG G3 pozostaje liczyć na nieoficjalne oprogramowanie.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)