Starsze flagowce nie dostaną Androida 7.0. Podziękujcie Qualcommowi

Starsze flagowce nie dostaną Androida 7.0. Podziękujcie Qualcommowi

Brak aktualizacji do Androida 7.0 Nougat
Brak aktualizacji do Androida 7.0 Nougat
Mateusz Żołyniak
25.08.2016 18:56, aktualizacja: 25.08.2016 21:02

Złe wieści dla wszystkich użytkowników smartfonów opartych na układach Snapdragon 800/801.

Android 7.0 nie dla urządzeń ze Snapdragonami 800/801

Niedawno Google wprowadziło finalną wersję Androida 7.0, która zaczęła trafiać już do pierwszych użytkowników Nexusów 5X, 6P i 9, Nexus Playera, Pixel C i General Mobile 4G. Sony opublikowało z kolei listę swoich urządzeń, które w przyszłości dostaną Nougata, a HTC obiecało aktualizację dla modeli 10, One M9 i One A9. Nowa wersja systemu na 100% trafi również do tegorocznych flagowców Samsunga, LG czy Huaweia oraz ich wybranych urządzeń z ubiegłego roku.

Póki co żaden z producentów nie wspomniał o aktualizacji dla starszych flagowców, które oparte są na wciąż całkiem wydajnych układach Snapdragon 800/801. Według @LlabTooFeR o czymś takim w ogóle nie usłyszymy.

Twórcą oprogramowania MaximusHD dla smartfonów HTC w jednym z tweetów ujawnił, że Qualcomm nie przygotował nowych sterowników graficznych dla Snapdragonów serii 800 i 801. Oznacza to, że użytkownicy opartych na nich smartfonów nie będą mogli cieszyć się z Androida 7.0 Nougat (przynajmniej oficjalnie). Dość wspomnieć, że chodzi o wiele popularnych modeli, jak HTC One M8, Samsung Galaxy S5 czy LG G3.

Możemy czuć się rozczarowani?

Z jednej strony z pewnością tak, gdyż większość smartfonów ze starszymi układami Qualcomma wciąż działa naprawdę dobrze i z pewnością poradziłaby sobie z Androidem 7.0. Z drugiej strony nie możemy wymagać od producentów, że będą wydawać aktualizacje dla smartfonów, których gwarantowany okres wsparcia już się skończył. Tym bardziej, że samo Google zrezygnowało już z dalszego wspierania popularnego Nexusa 5.

Żaden producent nie będzie naciskał na Qualcomma, aby wydał stosowne sterowniki, gdyż amerykańscy giganci z pewnością już jakiś czas temu ustalili, że czas starszych modeli się skończył, a osoby chcące Androida 7.0 muszą zaopatrzyć się w nowy telefon. Użytkownikom Nexusa 5, Galaxy S5, HTC One M8 czy LG G3 pozostaje liczyć na nieoficjalne oprogramowanie.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)