Android 7.0 Nougat już jest. Co z tegorocznymi Nexusami?

Android 7.0 Nougat już jest. Co z tegorocznymi Nexusami?
Miron Nurski

22.08.2016 18:16, aktual.: 22.08.2016 20:17

Android 7.0 Nougat w deweloperskiej wersji wylądował na pierwszych smartfonach wiele miesięcy temu, ale dopiero dziś prace nad systemem zostały oficjalnie zakończone.

Android 7.0 Nougat w pierwszej kolejności dla urządzeń Google'a

Lista urządzeń, dla których przygotowano już aktualizację obejmuje modele Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6P, Nexus 9, Nexus Player, Pixel C oraz General Mobile 4G. Jeśli masz któryś z tych modeli, nie ciesz się jednak zbyt prędko. Google nie jest Apple'em. Firma informuje, że cały proces aktualizacyjny potrwa kilka tygodni.

Niecierpliwi i zaawansowani użytkownicy będą mogli oczywiście pobrać oprogramowanie ze strony Google'a i wgrać je ręcznie, ale w chwili pisania tego tekstu obrazy z systemem nie są jeszcze dostępne.

Na nowe Nexusy jeszcze trochę poczekamy

Dotychczas rynkowy debiut nowych wersji Androida zbiegał się z premierą nowych urządzeń. Tym razem jest inaczej.

Google oficjalnie potwierdził to, czym od kilku tygodni chwali się LG - pierwszym smartfonem z Androidem 7.0 Nougat na starcie będzie LG V20. Przypomnę, że jego prezentację zaplanowano na 6 września, a do sklepów trafi zapewne jeszcze później. Nie ma zatem raczej szans, by nowe Nexusy ujrzały światło dzienne przed połową września.

android.com/nougat
android.com/nougat

Nexusy 5X i 6P zostały zaprezentowane w ubiegłym roku 29 września. Znane z przecieków Nexusy HTC - wbrew wcześniejszym oczekiwaniom - mogą się pojawić w podobnym terminie.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)