Aparat ukryty w ekranie coraz bliżej. Visionox ma gotową technologię

Aparat ukryty w ekranie coraz bliżej. Visionox ma gotową technologię

Aparat ukryty w ekranie coraz bliżej. Visionox ma gotową technologię
Patryk Korzeniecki
08.06.2020 15:11, aktualizacja: 08.06.2020 17:12

Obiektywy aparatów ukryte w wyświetlaczach mogą nadejść szybciej niż się spodziewaliśmy. Niedługo na rynku mają pojawić się pierwsze produkty z tą technologią. Ma za nią odpowiadać firma Visionox.

Visionox jest jednym z największych producentów wyświetlaczy OLED w Chinach. Dostarczał ekrany do takich smartfonów jak Xiaomi Mi 10, czy Xiaomi Mi Note 10. Grzech nie wspomnieć w tym miejscu o Mi Mix Alpha - efektownym (i niepraktycznym) smartfonie z ekranem owiniętym wokół obudowy, który również jest dziełem Visionoxa.

Chiński producent może zabłysnąć czymś jeszcze - rozwiązaniem, na które wiele osób czeka.

Aparaty ukryte w wyświetlaczu: Visionox gotowy do masowej produkcji

Visionox InV see - tak nazywa się pierwsza, gotowa do masowej produkcji technologia aparatu schowanego w ekranie. Visionox opracował nowy typ przezroczystego wyświetlacza OLED, zbudowanego z materiałów organicznych i nieorganicznych o podwyższonej przezroczystości.

Schowanie aparatu w ekranie umożliwiły także specjalne obwody oraz budowa i układ pikseli. Firma chwali się, że osiągnęła odpowiedni kompromis pomiędzy jakością wyświetlacza a transmisją światła. Przypomnę, że największym wyzwaniem w omawianej technologii jest wysoka gęstość pikseli, która powoduje rozmycie obrazu i utratę części jego jasności.

Warto wspomnieć, że firmie Visionox udało się też ponoć zniwelować różnicę między przezroczystą a pozostałą częścią panelu.

Obraz
© ithome.com

Aparaty w wyświetlaczach, poza zmodyfikowaną strukturą ekranu, wymagają odpowiednich algorytmów. Pozwalają one pozbyć się wad optycznych takich jak dyfrakcja i poświata. Wprawdzie rozmycie można wykorzystać w celach artystycznych, jednak użytkownicy w zdecydowanej większości sytuacji preferują ostre, szczegółowe fotografie.

Visionox wprawdzie nie podał dokładnej daty premiery ani listy produktów, w których pierwszy raz zostanie zastosowana technologia Visionox InV see. Firma podała jedynie, że pojawią się w bliższej przyszłości. Podekscytowani?

Zobacz także:

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (33)