Samsung wciąż oszczędza aluminium. Jaki będzie Galaxy S6?

Samsung wciąż oszczędza aluminium. Jaki będzie Galaxy S6?

Zmodyfikowane zdjęcie: Butelki
Zmodyfikowane zdjęcie: Butelki
Źródło zdjęć: © Shutterstock
Miron Nurski
19.01.2015 15:04, aktualizacja: 19.01.2015 16:04

Gdy do sprzedaży trafiły metalowe i kosztujące kolejno 1200 i 1600 zł modele Galaxy A3 i Galaxy A5, stało się jasne, że prezentacja plastikowego Galaxy S6 byłaby strzałem w stopę. Nie oznacza to jednak, że metalowe unibody staną się samsungowym standardem.

Koreański serwis DDaily twierdzi, że początkowy projekt S-szóstki, owszem, zakładał obudowę wykonaną z jednego kawałka aluminium, ale ostatecznie postawiono ponoć na inne rozwiązanie. Metalowa ma być jedynie ramka, a zarówno na przodzie, jak i na tyle znaleźć ma się tafla szkła.

Czy to dobry pomysł? Z oddanych przez Was w ostatniej ankiecie głosów wynika, że niekoniecznie. Gdy zapytałem Was o ulubione tworzywo, szkło zgarnęło mniej głosów niż plastik. Z drugiej zaś strony pozytywnie oceniliście mish-mash różnych tworzyw (w domyśle plastiku i aluminium), więc niewykluczone, że i połączeniu aluminium i szkła także znajdzie wielu zwolenników.

Tak czy inaczej, z ostateczną oceną trzeba będzie się wstrzymać do dnia premiery Galaxy S6. Koniec końców Nexus 4 jest najlepszym dowodem na to, że ze szkła da się zrobić ładny i solidnie wykonany telefon.

Nexus 4
Nexus 4

Sama decyzja Samsunga (o ile okaże się prawdziwa) wcale mnie nie dziwi. Przy tej skali sprzedaży każdy zaoszczędzony gram metalu może się przełożyć na gigantyczne oszczędności, o czym wspominałem już tutaj.

Galaxy S6 prawdopodobnie zostanie zaprezentowany w trakcie trwania targów MWC 2015, które będą miały miejsce w Barcelonie w dniach 2-5 marca.

Źródło: DDaily

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)