Genialny pomysł! iOS 15.2 wyświetli historię naprawy iPhone'a

Genialny pomysł! iOS 15.2 wyświetli historię naprawy iPhone'a08.12.2021 18:39
Genialny pomysł! iOS 15.2 wyświetli historię naprawy iPhone'a

iOS 15.2 wnosi ważne usprawnienie dla osób, które korzystają z ofert nieautoryzowanych serwisów lub kupują iPhone'y z drugiej ręki.

Niesamowite jak bardzo polityka firmy może ulec zmianie pod wpływem krytyki.

Przypomnijmy, że Apple dopiero co próbował praktycznie uniemożliwić wymianę ekranu iPhone'a 13 w nieautoryzowanych serwisach, co spotkało się z oburzeniem klientów i serwisantów. Firma wycofała się z tego pomysłu, a dodatkowo poszła o kilka kroków dalej.

Najpierw Apple zapowiedział ułatwienie samodzielnej naprawy produktów. Teraz wprowadził ważne usprawnienie w oprogramowaniu.

iOS 15.2 pokaże, czy iPhone był naprawiany, a nowe części są oryginalne

Apple informuje na swojej stronie, że nadchodzący system iOS 15.2 zawierać będzie historię napraw i części. Znajdzie się ona w sekcji Ustawienia > Ogólne > Informacje.

412225055574393388

Oprogramowanie wyświetli stosowny komunikat, jeśli użyty komponent nie jest oryginalny, znajdował się wcześniej w innym iPhonie lub nie działa prawidłowo.

412225055574524460

Na razie system będzie rozpoznawał wymianę jedynie kilku kluczowych części. Lista wykrywanych komponentów uzależniona jest od modelu telefonu:

  • iPhone XS, XR lub SE (2. gen.) - bateria;
  • iPhone 11 lub 12 - bateria i wyświetlacz;
  • iPhone 13 - bateria, wyświetlacz i aparat.

Historia naprawy jest przypisana do numeru seryjnego, co oznacza, że nie da się jej wymazać przystawiając ustawienia fabryczne. Apple informuje jednak, że będzie zerowana w chwili przypisania nowego numeru seryjnego, co w przypadku iPhone'a jest równoznaczne z wymianą płyty głównej.

Apple wprowadził świetne udogodnienie dla klientów

Jeśli ktoś odda telefon do nieautoryzowanego serwisu, będzie mógł łatwo sprawdzić, czy aby nie wciśnięto mu "lewych" lub używanych części. Możliwość sprawdzenia historii naprawy docenią także osoby kupujące iPhone'y z drugiej ręki.

Na razie system iOS 15.2 dostępny jest jedynie w wersji beta. Aktualizacja powinna wystartować wkrótce.

Zobacz również:

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)