Google Pixel 4 i 4 XL z ekranami 90 Hz. Wyciekają kolejne konkrety

Google Pixel 4 i 4 XL z ekranami 90 Hz. Wyciekają kolejne konkrety

Google Pixel 4
Google Pixel 4
Mateusz Żołyniak
08.08.2019 11:47, aktualizacja: 08.08.2019 15:04

Pojawiły się nowe szczegóły na temat nadchodzących smartfonów Google'a, czyli Pixeli 4 i 4 XL.

9to5Google podstawił kolejną porcję informacji dotyczących flagowych smartfonów giganta z Mountain View, które mają zostać zaprezentowane na początku października. Zdradzają sporo na temat ekranów i aparatów, które trafią na pokład Pixeli 4 i 4 XL.

Google Pixel 4 i 4 XL mają mieć Smooth Display, czyli ekran 90 Hz

Amerykański serwis donosi, że smartfony Google'a zostaną wyposażone w nowe ekrany AMOLED, które będą wyróżniać się odświeżaniem 90 Hz. Panele nadchodzących modeli mają różnić się wielkością i rozdzielczością:

  • Pixel 4 ma mieć 5,7-calowy panel FullHD+;
  • Pixel 4 XL ma mieć 6,3-calowy panel QuadHD+.

W obu przypadkach producent zastosować ma nazwę Smooth Display, która podkreślać ma płynne wyświetlanie obrazu. Na przednich panelach pojawić mają się również głośniki stereo, jak choćby w Pixelach 3 i 3 XL.

System sensorów wykorzystywany w funkcji Motion Sense
System sensorów wykorzystywany w funkcji Motion Sense

Google nie pójdzie jednak za rynkowymi trendami, więc Pixele 4 i 4 XL nie będą wyposażone w ekrany z małym obramowaniem. Szczególnie duża ma być górna ramka, co wynika przede wszystkim z obecności systemu kamer (projekt Soli), na którym bazuje funkcja Motion Sense.

Pixele 4 i 4 XL z podwójnymi aparatami

9to5Google zdradza również nowe szczegóły na temat po aparatów, które są jednym z kluczowych dodatków w smartfonach Google'a. Podwójny moduł, o którym mówi się od dawna, ma być złożony z:

  • sensora głównego 12,6 Mpix (ten sam co w Pixelach 3);
  • dodatkowego sensora 16 Mpix z teleobiektywem.

Zastosowanie teleobiektywu zagwarantować ma optyczne przybliżenie optyczne.

Możliwości aparatu podobno można będzie rozszerzyć za pomocą specjalnej nakładki, która upodobni smartfony do kamer lustrzanek, ale szczegóły na temat tego rozwiązania nie są znane.

Pixele 4 i 4 XL wreszcie z większą pamięcią RAM

Google przez długi czas twierdził, że flagowce nie potrzebują więcej niż 4 GB RAM-u, ale teraz się to zmieniło. Pixele 4 i 4 XL mają mieć 6 GB pamięci operacyjnej, ale nie robi to wielkiego wrażenia, gdy konkurenci stosują obecnie kości 8 GB czy nawet 12 GB.

Wizualizacja wyglądu Pixeli 4 i 4 XL
Wizualizacja wyglądu Pixeli 4 i 4 XL© twitter.com/OnLeaks / iGeeksBlog.com

Powalająca nie będzie również pamięć wbudowana, która ma mieć 64 GB lub 128 GB, czy pojemność baterii. Ogniwo dla mniejszego Pixelach 4 mieć jedynie 2800 mAh, a większy model będzie miał baterię 3700 mAh.

Smartfony będą działać na układzie Snapdragon 855 (lub jego wersji Plus), ale nie ma co raczej liczyć na wersje 5G. Pewniakiem jest do tego obsługa Pixel Visual Core czy modułu bezpieczeństwa Titan M.

Pixel 4 i Pixel 4 XL na rynek trafią oczywiście z Androidem Q, a gigant może wyposaży je w szereg ekskluzywnych funkcji. Część z nich bazować ma na asystencie głosowym Google'a. Więcej szczegółów o nich powinny zdradzić kolejne przecieki.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)