HTC 10 czy LG G5?

HTC 10 czy LG G5?

HTC 10 czy LG G5?
Marek Pruski
31.05.2016 15:28, aktualizacja: 08.06.2016 20:28

Prezentują klasę premium i osiągi prawdziwych high-endowych smartfonów. Przyjrzyjmy się, czym różnią się od siebie te dwa modele.

Cechy szczególne

Jak chwali się producent, HTC 10 to telefon „stworzony dla audiofilów”, oferuje wspaniały dźwięk zarówno z wbudowanych głośników jak i przez słuchawki. LG G5 z kolei to smartfon modularny, czyli taki, którego funkcjonalność można rozszerzyć o dodatkowe moduły. Smartfon LG ma też podwójny aparat – z obiektywem zwykłym oraz szerokokątnym.

Design

To, który z nich jest ładniejszy, oceńcie sami. W LG G5 wykonanie leży. Elementy, szczególnie te dokładane, nie zawsze leżą perfekcyjnie. W HTC tego nie ma. Jednolita bryła, wyglądem przypominająca nieco model A9, dobrze spasowana i elegancka. Ciemne modele HTC 10 mają jednak tendencję do przecierania się na rogach.

Obraz

Ekrany

HTC w swoim flagowym modelu zastosowało matrycę Super LCD 5. Daje ona bardzo dobrą jasność i odwzorowanie kolorów. LG G5 z matrycą IPS Quantum również ma się czym pochwalić, ale jeśli chodzi o jasność to htc wygrywa. Zagęszczenie pikseli w przypadku tajwańczyka również jest większe, choć nieznacznie. Oba modele to więc dobre telefony do VR.

Wydajność

Nie ma co ukrywać – oba telefony korzystają z takiego samego procesora, takiej samej grafiki oraz mają tyle samo pamięci RAM. Różnią się tu tylko nakładkami, jednak obie są dobrze zoptymalizowane. Nawet najbardziej wymagające gry działają na telefonach bez problemu, a przy codziennej pracy, napewno będziecie z obu urządzeń zadowoleni.

Obraz

Oprogramowanie

HTC, jeśli chodzi o ten aspekty, chwali się trybem ZOE, który pojawił się już na modelach takich jak HTC Desire 816 i HTC Desire 820. Obecnie odświeżony, z nowymi motywami, pozwala na stworzenie krótkiego filmu z podkładem muzycznym. G5 ma sporo ciekawych funkcji, takich jak ustalanie profili dźwięku i Wi-Fi, czy przywracanie aplikacji po 24 godzinach od deinstalacji. Działa też jako uniwersalny pilot dzięki diodzie podczerwieni. Oba telefony można odblokować stuknięciem w wygaszony ekran.

Aparaty

LG G5 wygrywa nie tylko liczbą, ale i jakością aparatów. W dzień wygląda to podobnie, ale po zmierzchu HTC 10 radzi sobie średnio. Koreańczyk zasługuje też na pochwałę ze względu na obiektyw szerokokątny. Zdjęcia nim wykonane są po prostu świetne. Dodatkowo funkcjonalność aparatu można rozszerzyć dzięki modułom. Jako podręczny aparat, LG G5 o wiele lepiej niż HTC 10.

Obraz

Jest też coś, za co można pochwalić model HTC. Kamerka do selfie w „dziesiątce” ma optyczną stabilizację obrazu, co jest ewenementem w gronie wszystkich dostępnych na rynku telefonów. Przednie kamerki robią zdjęcia dobrej jakości, lecz LG rejestruje nieco więcej szczegółów. Oba telefony nagrywają w 4K.

Bateria

Oba telefony mają diabelnie szybki podzespoły i diabelnie szybko tracą baterię. Zarówno w przypadku LG G5 jak i HTC 10, po ładowarkę będziecie musieli sięgać średnio raz dziennie. Oba telefony na całe szczęście wspomagają technologię szybkiego ładowania i dzięki portom USB typu C, naładujecie je do 50% w mniej więcej pół godziny. Zaletą modelu LG jest też wymienna bateria, którą można naładować w zewnętrznej ładowarce.

Podsumowanie

Jeśli cenicie sobie fotograficzne możliwości telefonu, i chcecie wyróżnić się z tłumu, to LG G5 będzie dobrym wyborem. HTC jest solidnym, eleganckim telefonem, którego poleciłbym audiofilom lub osobom które dość długo trzymają się jednego urządzenia. HTC jak wiemy jest znane z długiej żywotności swoich urządzeń, co dla wielu okazać się może dużą zaletą.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)