To Huawei stworzy Nexusa, który będzie królem benchmarków?

To Huawei stworzy Nexusa, który będzie królem benchmarków?

Huawei P8
Huawei P8
Konrad Błaszak
15.07.2015 12:23, aktualizacja: 15.07.2015 15:31

Jesienią prawdopodobnie zobaczymy aż dwa nowe smartfony z serii Nexus. Za stworzenie mniejszego odpowiedzialne jest LG, a większy wariant będzie dostarczony przez firmę Huawei. Teraz do sieci trafiły nowe informacje o propozycji Chińczyków i wyglądają one bardzo zachęcająco.

Przecieki o nadchodzących Nexusach pojawiają się już od jakiegoś czasu. Niemal od samego początku mówi się, że to Huawei i LG będą odpowiedzialna za ich stworzenie. Koreańczycy stworzą mniejszą wersją, która będzie mieć 5,2-calowy ekran oraz podwójny aparat. Chińczycy za to mają wyprodukować 5,7-calowy model, który według informacji dostarczonych przez @evleaks będzie bardzo mocny.

Huawei Nexus ma mieć 5,7-calowy ekran o rozdzielczości QHD (2560 x 1440 pikseli) oraz metalową obudowę. Poza tym znajdziemy w nim prawdopodobnie czytnik linii papilarnych, czego mogliśmy się spodziewać, ponieważ będzie on oficjalnie wspierany w Androidzie M, a właśnie razem z nim mają być pokazane nowe Nexusy. Ciekawiej sprawa wygląda w przypadku procesora, ponieważ według tych informacji w tym smartfonie zostanie użyty Snapdragon 820. Jest to logiczna decyzja, ponieważ aktualnie najmocniejszy układ w ofercie Qualcomma oznaczony numerem 810 do udanych nie należy.

W tym kontekście zastanawiające jest czy wczoraj przyłapany w sieci Nexus 5 (2015), który wykręcił 85 530 punktów to właśnie produkt Huaweia z Snapdragonem 820. Co prawda na grafice podana była rozdzielczość FullHD, ale nie wiadomo czy nie była ona modyfikowana (lub czy Huawei nie zdecyduje się na taki ekran). Należy przypomnieć, że w GeekBench ten sam układ okazał się ogólnie minimalnie gorszy od Exynosa 7420 użytego w Galaxy S6, ale lepiej wypadł w teście jednego rdzenia.

Wybranie Huaweia do stworzenia kolejnego Nexusa to bardzo dobry ruch, a dla chińskiej firmy ogromna szansa, żeby podnieść prestiż swoich produktów. Poza tym miano króla benchmarków może nie jest najważniejsze, ale zawsze jest to dodatkowy atut dla prawdziwych maniaków wydajności w swoich smartfonach.

Obserwując ostatnio zaprezentowane nowości firmy z Państwa Środka (P8, P8max, Honor 7) wyraźnie widać, że brakuje topowego urządzenia, które miałoby właśnie taki rozmiar jak ten Nexus. Poza tym wyżej wymienione smartfony są nie tylko mocne, ale i bardzo ładne, a dzięki współpracy z Googlem zapewne dowie się również o nich więcej osób. Dlatego jeśli wszystko się potwierdzi to Chińczycy mogą zaliczyć fenomenalną końcówkę roku.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)