Huawei P30 i Pro 30 na zdjęciach. Analizujemy parametry potrójnego aparatu z peryskopem

Huawei P30 i Pro 30 na zdjęciach. Analizujemy parametry potrójnego aparatu z peryskopem

Huawei P20 Pro wkrótce doczeka się następcy
Huawei P20 Pro wkrótce doczeka się następcy
Miron Nurski
27.02.2019 17:04, aktualizacja: 27.02.2019 18:08

W dotychczasowych materiałach zapowiadających Huaweia P30 firma chwali się zoomem. Wygląda na to, że Chińczycy naprawdę mają się czym chwalić.

Niemiecki serwis WinFuture dotarł do kilku zdjęć prasowych przedstawiających nadchodzące modele Huawei P30 oraz P30 Pro.

Mamy to szczęście, że Huawei umieszcza na obudowach swoich smartfonów parametry stosowanych aparatów, więc wystarczy je rozszyfrować, by poznać detale na temat ich fotograficznych możliwości. W ubiegłym roku w podobny sposób analizowałem zdjęcia modeli z linii P20 i wszystko wyczytałem bezbłędnie.

Huawei P30 Pro z potrójnym aparatem z optycznym zakresem ogniskowych 16-125 mm

Znaczki widoczne pod potrójnym aparatem informują o zakresie ogniskowych zastosowanych obiektywów. Ta ma wynosić od 16 do aż 125 mm.

Huawei P30 Pro ma mieć potrójny aparat z układem peryskopowym
Huawei P30 Pro ma mieć potrójny aparat z układem peryskopowym© winfuture.com

Dla porównania Huawei Mate 20 Pro ma zakres 16-80 mm (16 mm w obiektywie ultraszerokokątnym, 27 mm w aparacie głównym i 80 mm w teleobiektywie). W przypadku tego modelu maksymalne przybliżenie optyczne jest 3-krotne względem aparatu głównego.

125 mm to ok. 4,6 razy węższy kąt widzenia od aparatu głównego w modelach Mate 20 Pro i P20 Pro. Co to oznacza?

Peryskopowy aparat P30 Pro pozwoli prawdopodobnie na uzyskanie blisko 5-krotnego zoomu optycznego

Co istotne, mówimy o przybliżeniu względem aparatu głównego. Względem ultraszerokokątnego byłoby to przybliżenie dokładnie 7,8-krotne.

Cały czas mowa o przybliżeniu realizowanym optycznie; wszystko wskazuje na to, że Huawei zastosuje aparat peryskopowy. Prawdopodobnie ponownie sięgnie po technologię zoomu hybrydowego (połączenie przybliżenia optycznego i cyfrowego), co pozwoli na uzyskanie jeszcze lepszych rezultatów bez wyraźnej straty jakości. Potencjalnie nawet zoomu 10-krotnego.

Czy rozwiązanie Huaweia będzie lepsze od tego, co pokazało OPPO? Tego nie wiadomo, gdyż drugi producent nazywa swój zoom "bezstratnym" i nie zdradza, jaki zakres przybliżenia realizowany jest optycznie przez ruchome soczewki, a jaki cyfrowo. Huawei natomiast gra w otwarte karty, ujawniając dokładne parametry zastosowanej optyki.

Huawei P30 z potrójnym aparatem 16-80 mm

Firma ponownie ma przygotować dwa warianty topowego smartfonu. Tańszy ma dostać aparat 16-80 mm, co wskazuje na parametry identyczne jak w przypadku Mate'a 20 Pro.

Huawei P30 także ma dostać potrójny, lecz nieco słabszy aparat
Huawei P30 także ma dostać potrójny, lecz nieco słabszy aparat

Możemy więc oczekiwać:

  • aparatu ultraszerokokątnego;
  • aparatu głównego;
  • aparatu z teleobiektywem z 3-krotnym przybliżeniem optycznym.

W tańszym P30 - zgodnie z przewidywaniami - zabraknąć ma modułu peryskopowego, w efekcie czego maksymalne przybliżenie optyczne będzie mniejsze.

Wizualnie oba modele zdają się niewiele się od siebie różnić. W oczy najbardziej rzuca się ekran z zakrzywionymi krawędziami w droższym oraz płaski w tańszym modelu.

Przypominam, że premierę linii Huawei P30 zaplanowano na 26 marca.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)