2-minutowe wideo zaostrzyło mój apetyt na iOS 11 i rozszerzoną rzeczywistość

2‑minutowe wideo zaostrzyło mój apetyt na iOS 11 i rozszerzoną rzeczywistość

Teledysku do utworu Take On Me grupy "a-ha" zainspirował twórców aplikacji A-ha Moment
Teledysku do utworu Take On Me grupy "a-ha" zainspirował twórców aplikacji A-ha Moment
Miron Nurski
27.07.2017 10:27, aktualizacja: 27.07.2017 12:27

Przed kilkoma tygodniami wspominałem o najlepszych aplikacjach na platformę rozszerzonej rzeczywistości ARKit Apple'a. Już tamte apki robią wrażenie, ale to nic przy demie, które właśnie ujrzało światło dzienne.

Studio deweloperskie Trixi Studios stworzyło aplikację A-ha Moment, która - modyfikując w czasie rzeczywistym obraz pochodzący z kamery - tworzy złudzenie połączenia świata prawdziwego z kreskówkowym. Oglądając poniższe wideo miejcie na uwadze, że zostało nagrane iPhone'em 7 Plus w locie. Nie ma tu żadnej postprodukcji.

Augmented Reality's A-ha Moment

Nie wiem jak wy, ale ja wciąż nie mogę znaleźć szczęki, która spadła mi na podłogę, gdy pierwszy raz odpaliłem ten film.

Czy aplikacja trafi w tej postaci do sklepu Apple Store? Tego nie wiadomo. Biorąc jednak pod uwagę wyraźną inspirację teledyskiem do utworu "Take On Me" grupy a-ha, twórcy mogliby mieć problemy natury prawnej.

a-ha - Take On Me (Official Video) [Remastered in 4K]

Teledyski kręcone iPhone'ami z aplikacjami ARKit za 3... 2...

Teledyski kręcone przy użyciu smartfonów to żadna nowość. Jednym z bardziej popularnych jest klip do kawałka "How Long Will I Love You" Ellie Goulding. Całość zarejestrowano na fotograficznej Lumii 1020.

Ellie Goulding - How Long Will I Love You (Official Video)

Rozszerzona rzeczywistość otwiera przed filmowcami zupełnie nowe możliwości. Demo stworzone przez Trixi Studios jest tak dobre, że wideo w takiej postaci spokojnie mogłoby pełnić funkcję teledysku to utworu jakiegoś znanego muzyka.

Jestem przekonany, że to tylko kwestia czasu nim zobaczymy pierwszy głośny klip muzyczny nagrany iPhone'em z aplikacją wykorzystującą możliwości platformy ARKit. Zwłaszcza że Apple'owi nie można odmówić umiejętności promowania najważniejszych funkcji swoich produktów.

Twórcy aplikacji wykorzystujących rozszerzoną rzeczywistość coraz bardziej mnie zaskakują

Ciekawe rozwiązanie zaprezentowała ostatnio firma Normal. Jej aplikacja w czasie rzeczywistym generuje postać, która naśladuje ruchy wykonywane przez osobę w goglach HTC Vive.

Real-time Mixed Reality ARKit/Unity rig driven by HTC Vive | @normalVR

Z każdym dniem utwierdzam się w przekonaniu, że ARKit to największa nowość w systemie iOS od lat. Najnowszy iOS 11 i aplikacje rozszerzonej rzeczywistości aplikacje trafią do użytkowników dopiero jesienią, a już teraz wiadomo będzie z czego korzystać.

Zobacz także:

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)