Krytyka się opłaciła? Samsung zapowiada wielki powrót Exynosów

Krytyka się opłaciła? Samsung zapowiada wielki powrót Exynosów

Krytyka się opłaciła? Samsung zapowiada wielki powrót Exynosów
Miron Nurski
07.01.2021 15:42, aktualizacja: 07.01.2021 16:42

Samsung zdaje się być wyjątkowo pewny siebie.

W topowych telefonach z linii Galaxy S oraz Note Samsung stosuje, w zależności od rynku, autorskie procesory Exynos oraz Snapdragony Qualcomma. W 2020 roku nam trafił się Exynos 990, który - jak wykazały testy porównawcze - jest wyraźnie słabszy od Snapdragona 865.

Efekt? Europejski Galaxy S20 ma nie tylko niższą wydajność od amerykańskiego, ale i szybciej się nagrzewa, działa krócej na jednym ładowaniu, a nawet - z uwagi na słabszy procesor obrazu - robi nieco mniej szczegółowe zdjęcia.

Tymczasem Samsung zdaje się być wyjątkowo pewny tego, że z Galaxy S21 sytuacja się nie powtórzy.

Exynos 2100 ma być wielkim powrotem serii

Samsung opublikował kolejne zapowiedzi "zupełnie nowego Exynosa", który najpewniej dostanie oznaczenie 2100. Na stronie firmy pojawił się zegar odliczający do wirtualnego wydarzenia zaplanowanego na 12 stycznia o 15:00 czasu polskiego - 2 dni przed premierą Galaxy S21.

[Exynos On 2021] Invitation: Exynos is back l Samsung

Od połowy grudnia Samsung publikuje w mediach społecznościowych kolejne zajawki. Te są okraszone hashtagiem #Exynos_is_back, który zdaje się odnosić do krytyki poprzednich jednostek.

Dawno nie widziałem, by Samsung robił tyle szumu wokół premiery swojego procesora. Dla porównania Exynos 990 z Galaxy S20 dostał jedną zajawkę na społecznościówkach, a dzień później jego specyfikacja po prostu została zamieszczona na stronie producenta. Koreańczycy nie bawili się w żadne konferencje.

Drastyczna zmiana podejścia zdaje się wskazywać na to, że Samsung zdaje się być wyjątkowo pewny siebie. Gdyby po takich zapowiedziach Exynos 2100 okazał się klapą, byłby to strzał w stopę. Czyżby w reakcji na falę krytyki Samsung zakasał rękawy?

Pierwsze benchmarki napawają optymizmem

Przedpremierowe testy wydajnościowe Galaxy S21 z Exynosem 2100 ukazały wyniki lepsze niż te, które wykręcił referencyjny smartfon Qualcomma ze Snapdragonem 888.

Przypomnijmy, że Samsung już kilkakrotnie udowodnił, że jak chce, to potrafi. W przypadku Galaxy S7 i S8 to wersje z Exynosami były tymi mocniejszymi.

Więcej szczegółów na temat Exynosa 2100 poznamy już 12 stycznia.

  • Slider item
[1/1]

[h4]Wybierz najlepszą technologię roku i wygraj 5 tys. złotych!Wejdź na [url=https://imperatory.wp.pl/strona-glowna]imperatory.wp.pl[/url] i zagłosuj.[/h4]

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)