LG G7 ThinQ z głośnikiem Boombox. Ma również wiele innych dodatków audio

LG G7 ThinQ zostanie zaprezentowany 2 maja w Nowym Jorku i 3 maja w Seulu, ale producent - tradycyjnie już - wybranymi nowościami postanowił pochwalić się nieco szybciej. Najnowsze informacje dotyczące flagowca wskazują, że będzie wyróżniał się on jakością dźwięku odtwarzanego zarówno na słuchawkach, jak i przy pomocy wbudowanego głośnika.

Gitara
Gitara
Źródło zdjęć: © pixabay.com
Mateusz Żołyniak

30.04.2018 | aktual.: 30.04.2018 17:49

LG G7 ThinQ ma zawstydzić niejeden przenośny głośnik

Południowokoreański gigant pochwalił się już oficjalnie nowym ekranem, w który wyposażony będzie G7 ThinQ. Teraz przyszła pora na rozwiązania audio, wśród których największą nowością ma być głośnik Boombox. Co kryje się pod tą nazwą?

Boombox ma być nowym typem głośnika, który opracowany został z myślą o G7, ale w przyszłości może trafić również do innych modeli firmy. Ma on mieć 10-krotnie większą komorą rezonansową niż w przypadku głośników ze starszych telefonów LG, co umożliwić miało przeprojektowanie wnętrza obudowy.

LG G7 ThinQ ma mieć "wielką" komorę rezonansową
LG G7 ThinQ ma mieć "wielką" komorę rezonansową

Duża komora rezonansowa ma zapewnić czysty dźwięk o wyraźnie wyższym poziomie głośności (firma informuje o 6 dB, ale nie wskazuje co jest tu odnośnikiem). Dodatkowo, po położeniu smartfonu na płaskiej powierzchni możliwe ma być uzyskanie mocniejszych i głębszych niskich tonów.

LG chwali się, że G7 ThinQ zapewni jakość dźwięku na tak wysokim poziomie, że będzie w stanie zastąpić zewnętrzne głośniki. Kto wie, może sprawdzi się to w kontekście niedrogich produktów, ale mnie bardziej interesuje jak rozwiązanie to wypadnie na tle głośników stereo stosowanych w nowych smartfonach Sony, Samsunga, Apple'a czy nawet starszym ZTE Axon 7.

QuadDAC w standardzie i technologia DTS:X 3D

G7 ThinQ w standardzie będzie dodatkowo wyposażony w poczwórny przetwornik cyfrowo-analogowy, który jest już dobrze znanym rozwiązaniem z V30, V20 czy V10. Ba, trafiło ono nawet do LG G6, ale tylko do wersji sprzedawanej w Korei.

LG G7 ThinQ
LG G7 ThinQ© @evleaks

QuadDAC zapewnić ma nie tylko dobrej jakości dźwięk o niskim współczynniku zniekształceń. Układ ten umożliwić ma tak napędzenie, jak i w miarę poprawne wysterowanie wymagających słuchawek (nie tylko dużych, ale i dokanałowych jak Mee Audio Pinnacle P1). Na tym jednak nie koniec.

LG chwali się również dwoma innymi technologiami:

  • DTS:X 3D - technologia emulacji dźwięku przestrzennego, w tym 7.1-kanałowych efektów, na standardowych słuchawkach, która ma być rozwiązaniem niezależnym (można włączyć ją w każdej chwili, aby zmodyfikować brzmienie, ale jej pełne wykorzystanie możliwe jest na odpowiednio nagranych materiałach);
  • MQA (Master Quality Authenticated) - technologia (niemal) bezstratnej kompresji plików audio w wysokiej rozdzielczości, która ułatwia ich strumieniowanie (wykorzystywana m.in. w usłudze TIDAL Master poprzez aplikację na komputerach).

DTS:X 3D to zabawa dla zagorzałych fanów dźwięku przestrzennego, a MQA to rozwiązanie, które wciąż nie jest szeroko wykorzystywane na rynku mobilnym. Cieszy jednak to, że tym razem firma LG udostępni QuadDAC-a wszystkim użytkownikom flagowca. Nie można zapomnieć, że nowość powinna obsługiwać również kodeki aptX HD i LDAC.

G7 ThinQ zostanie wkrótce oficjalnie zaprezentowany, ale już teraz sporo na temat jego specyfikacji znajdziecie w naszym podsumowaniu przecieków.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
technologiesmartfonyakcesoria
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)