Masz smartfon Samsunga? OneDrive staje się coraz lepszą alternatywą dla Zdjęć Google

Masz smartfon Samsunga? OneDrive staje się coraz lepszą alternatywą dla Zdjęć Google
Miron Nurski

04.02.2021 17:26, aktual.: 04.02.2021 18:26

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Microsoft wprowadza do swojej chmury dwa usprawnienia.

Jak wiemy, Google kończy z darmową nieograniczoną przestrzenią na fotki i filmy w usłudze Zdjęcia. Od 1 czerwca 2021 bezpłatny plan obejmować będzie 15 GB przestrzeni współdzielonej między Zdjęcia, Gmaila i Dysk.

Tymczasem Microsoft podjął działania mające uatrakcyjnić jego chmurę OneDrive w oczach użytkowników smartfonów Samsunga.

OneDrive zapisze i odtworzy ruchome zdjęcia ze smartfonów Samsung Galaxy

Wybrane smartfony Samsunga od czasu Galaxy S7 pozwalają na zapisywanie ruchomych zdjęć; oprócz statycznego obrazu rejestrowane jest także krótkie wideo z dźwiękiem. OneDrive od lat potrafi synchronizować się z domyślną galerią i zapisywać w chmurze ruchome zdjęcia, ale dotychczas nie potrafił ich odtwarzać. Teraz się to zmienia.

Microsoft informuje, że ruchome zdjęcia można już oglądać na stronie OneDrive.com, a wkrótce taka opcja pojawi się także w aplikacji OneDrive na Androida.

Nowa funkcja umożliwia tym samym wygodne udostępnianie Motion Photos znajomym. Wystarczy skopiować link do zdjęcia zapisanego w chmurze.

OneDrive ułatwi zapisywanie i odtwarzanie filmów 8K

Modele z serii S20, Note 20 i S21 mają funkcję nagrywania wideo w rozdzielczości 8K. Dotychczas takie filmy można było wrzucić na OneDrive'a, ale z poziomu chmury nie dało się takich plików odtworzyć. Teraz już można.

Ponadto w ramach planu Microsoft 365 zwiększono limit rozmiaru pojedynczego pliku ze 100 do 250 GB. Filmy 8K zajmują bardzo dużo miejsca, dlatego ruch ten został wykonany właśnie m.in. z myślą o nich.

Pakiet Microsoft 365 z 1000 GB przestrzeni w chmurze OneDrive kosztuje 29,99 zł miesięcznie lub 299,99 zł rocznie. Abonament obejmuje także dostęp do aplikacji Outlook, Word, Excel oraz Powerpoint.

Zobacz także:

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)