Masz smartfon Samsunga? OneDrive staje się coraz lepszą alternatywą dla Zdjęć Google

Masz smartfon Samsunga? OneDrive staje się coraz lepszą alternatywą dla Zdjęć Google

Masz smartfon Samsunga? OneDrive staje się coraz lepszą alternatywą dla Zdjęć Google
Miron Nurski
04.02.2021 17:26, aktualizacja: 04.02.2021 18:26

Microsoft wprowadza do swojej chmury dwa usprawnienia.

Jak wiemy, Google kończy z darmową nieograniczoną przestrzenią na fotki i filmy w usłudze Zdjęcia. Od 1 czerwca 2021 bezpłatny plan obejmować będzie 15 GB przestrzeni współdzielonej między Zdjęcia, Gmaila i Dysk.

Tymczasem Microsoft podjął działania mające uatrakcyjnić jego chmurę OneDrive w oczach użytkowników smartfonów Samsunga.

OneDrive zapisze i odtworzy ruchome zdjęcia ze smartfonów Samsung Galaxy

Wybrane smartfony Samsunga od czasu Galaxy S7 pozwalają na zapisywanie ruchomych zdjęć; oprócz statycznego obrazu rejestrowane jest także krótkie wideo z dźwiękiem. OneDrive od lat potrafi synchronizować się z domyślną galerią i zapisywać w chmurze ruchome zdjęcia, ale dotychczas nie potrafił ich odtwarzać. Teraz się to zmienia.

Microsoft informuje, że ruchome zdjęcia można już oglądać na stronie OneDrive.com, a wkrótce taka opcja pojawi się także w aplikacji OneDrive na Androida.

Nowa funkcja umożliwia tym samym wygodne udostępnianie Motion Photos znajomym. Wystarczy skopiować link do zdjęcia zapisanego w chmurze.

OneDrive ułatwi zapisywanie i odtwarzanie filmów 8K

Modele z serii S20, Note 20 i S21 mają funkcję nagrywania wideo w rozdzielczości 8K. Dotychczas takie filmy można było wrzucić na OneDrive'a, ale z poziomu chmury nie dało się takich plików odtworzyć. Teraz już można.

Ponadto w ramach planu Microsoft 365 zwiększono limit rozmiaru pojedynczego pliku ze 100 do 250 GB. Filmy 8K zajmują bardzo dużo miejsca, dlatego ruch ten został wykonany właśnie m.in. z myślą o nich.

Pakiet Microsoft 365 z 1000 GB przestrzeni w chmurze OneDrive kosztuje 29,99 zł miesięcznie lub 299,99 zł rocznie. Abonament obejmuje także dostęp do aplikacji Outlook, Word, Excel oraz Powerpoint.

Zobacz także:

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)