OnePlus 10T jest mniej wytrzymały niż poprzednik? Masz się nie przejmować, bo w laboratorium dał radę

OnePlus 10T jest mniej wytrzymały niż poprzednik? Masz się nie przejmować, bo w laboratorium dał radę

OnePlus 10T złamany
OnePlus 10T złamany
Źródło zdjęć: © JerryRigEverything, YouTube | Zack Nelson
Miron Nurski
23.08.2022 15:28, aktualizacja: 24.08.2022 14:09

Przekonuje was takie tłumaczenie?

Przypomnijmy: youtuber Zack Nelson poddał OnePlusa 10T swojemu standardowemu testowi wytrzymałości, ale smartfon poległ. W ostatnim etapie został złamany gołymi rękoma. Należy wspomnieć, że OnePlus 10T kosztuje 3899 zł.

W ciągu 5 dni wideo wygenerowało ponad 800 tys. wyświetleń, więc producent nie mógł milczeć i udawać, że problemu nie ma.

OnePlus wydał oświadczenie: "10T przeszedł testy wytrzymałości w laboratorium"

Oto przetłumaczona treść oficjalnego oświadczenia dla mediów:

OnePlus 10T spełnia lub przewyższa wszystkie rozbudowane procedury testowania trwałości OnePlusa, wliczając test ciśnieniowy, w którym urządzenie jest zawieszone, a jego środek jest obciążany zarówno z przodu, jak i z tyłu. OnePlus 10T ma ulepszoną konstrukcję i może wytrzymać nacisk ponad 45 kg w teście przeprowadzonym w laboratorium OnePlusa.

Logo OnePlusaOnePlus

Według producenta, laboratoryjne testy obejmowały nacisk na środek obudowy. Tymczasem w teście JerryRigEverything OnePlus 10T złamał się tuż pod aparatem. To pokazuje, że newralgiczny punkt znajduje się nie w centrum, ale mniej więcej w 1/3 całej konstrukcji. I zarazem tłumaczy, dlaczego smartfon zdał egzamin w laboratorium.

Warto odnotować, że poprzednie generacje flagowców OnePlusa - bez problemu zdawały test przeprowadzony przez youtubera. Ubiegłorocznego modelu 9 Pro - mimo - starań - nie udało mu się złamać rękoma.

Testy laboratoryjne testami laboratoryjnymi, ale warto mieć na uwadze, że im bardziej smartfon jest podatny na złamania, tym większa szansa, że ulegnie uszkodzeniu, gdy ktoś niechcący na niego usiądzie lub nadepnie. Użytkownikom OnePlusa 10T polecam pomyśleć o etui. Np. takim:

Miron Nurski, redaktor prowadzący Komórkomanii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)