OPPO Reno4 nadchodzi. Ma zaoferować ładowanie 65 W i tryb nocny w wideo

OPPO Reno4 nadchodzi. Ma zaoferować ładowanie 65 W i tryb nocny w wideo

OPPO Reno4 nadchodzi. Ma zaoferować ładowanie 65 W i tryb nocny w wideo
Źródło zdjęć: © Mukul Sharma / Twitter
Patryk Korzeniecki
25.05.2020 12:01, aktualizacja: 25.05.2020 14:39

Nadchodzący smartfon OPPO powinien spodobać się tym, którzy lubią kręcić filmy w ciemnościach. Poza tym urządzenie ma zaoferować możliwość ładowania dużej mocy i obsługę sieci nowej generacji.

Szybkie ładowanie jest dziś jedną z najintensywniej rozwijanych funkcji. Producenci prześcigają się zarówno w kwestii czasu, jak i samej mocy. Wprawdzie szybkie ładowanie może intensywniej zużywać ogniwo smartfona, jednak są sytuacje, w których się przydaje. Wie o tym OPPO, które prawdopodobnie przyłoży się do tej kwestii w nadchodzącym modelu serii Reno.

OPPO Reno4 nie powinien się długo ładować

OPPO Reno4 według przecieków na Weibo ma zostać wyposażony w szybkie ładowanie 65 W. To znaczny skok w stosunku do poprzedniego modelu Reno3, który oferował 30 W ładujące baterię 4000 mAh do pełna w nieco ponad 70 minut.

Nie ma na tę chwilę żadnych plotek dotyczących pojemności akumulatora OPPO Reno4, jednak spodziewam się więcej miliamperogodzin z racji prawdopodobnego wyposażenia smartfona w obsługę sieci 5G. Tak przynajmniej wynika ze zdjęć.

Obraz
© weibo.cn

Na wizualizacjach OPPO Reno4 zwraca uwagę poczwórny moduł fotograficzny o bliżej nieokreślonej specyfikacji oraz napis "65 W" na tylnym panelu. Wygląda na to, że OPPO zdecyduje się na matowe szkło i możliwość zakupu urządzenia w kolorze niebieskim lub łososiowym.

OPPO ma zatroszczyć się o jakość wideo w nocy

OPPO Reno4, jak informuje zdjęcie z Weibo, ma ponadto otrzymać tryb Super Night Scene Video. Pod tą nazwą kryją się najprawdopodobniej algorytmy polepszające jakość filmów nocnych oparte o AI.

Nie wiadomo, jaki procesor zostanie zastosowany w Reno4, jednak musi to być mocna jednostka. Tryb nocny stosowany w czasie rzeczywistym z prędkością kilkudziesięciu klatek na sekundę wymaga z pewnością sporej mocy obliczeniowej (i oczywiście odpowiedniej optymalizacji).

Podobno są to oficjalne zdjęcia prasowe OPPO Reno4
Podobno są to oficjalne zdjęcia prasowe OPPO Reno4© Mukul Sharma / Twitter

W Reno3 zastosowano MediaTeka Helio P90. Możliwe, że w następcy zobaczymy nowszy układ P95 (o ile OPPO znowu zdecyduje się na układ Tajwańczyków).

W przypadku fotografowania producenci oferują mnóstwo rozwiązań pozwalających zwiększyć jakość zdjęć nocnych. Oprócz łączenia pikseli dali nam do dyspozycji algorytmy, które dzięki wsparciu sztucznej inteligencji pozwalają uzyskać ładny, pozbawiony szumów obrazek.

OPPO wypuszcza nowy model co kilka miesięcy

Grzech byłoby nie zwrócić uwagi na to, w jakim tempie OPPO wypuszcza kolejne smartfony serii Reno:

  • OPPO Reno - kwiecień 2019,
  • OPPO Reno2 - październik 2019,
  • OPPO Reno3 - marzec 2020,
  • OPPO Reno4 - maj 2020.
OPPO Reno2
OPPO Reno2© Miron Nurski

Jak widzicie, OPPO wydaje kolejne iteracje telefonów Reno co kilka miesięcy.

Wracając do OPPO Reno4, mobilne wideo zawsze było w tej kwestii potraktowane po macoszemu. Cieszą mnie więc wieści, że firma w następnym smartfonie może zwrócić też uwagę na jakość wideo w trudnych warunkach oświetleniowych i zaoferować filmowy tryb nocny. Mam tylko nadzieję, że polityka marki nie wpłynie negatywnie na jakość Reno4 i jego wsparcia.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)