Samsung Galaxy S7 czy HTC 10?

Samsung Galaxy S7 czy HTC 10?

Samsung Galaxy S7 czy HTC 10?
Łukasz Skałba
14.05.2016 15:47, aktualizacja: 08.06.2016 20:29

Samsung Galaxy S7 i HTC 10 to flagowce z prawdziwego zdarzenia. Oba mają ekrany 2K, bardzo wydajne procesory i świetną jakość wykonania. Czym więc się od siebie różnią?

Design i wytrzymałość

Tegoroczony flagowiec Samsunga jest wykonany w głównej mierze ze szkła. To właśnie tym materiałem pokryty jest zarówno przedni, jak i tylny panel. Boczne ramki są natomiast metalowe. Smartfon posiada certyfikat wodoodporności IP68, co oznacza, że można go bezpiecznie zanurzyć do wody na 30 minut (na głębokości do 1,5 metra).

HTC 10 jest z kolei wykonany w całości z aluminium. Jego tylna obudowa jest zaoblona, co powoduje, że świetnie leży on w dłoni. W obu telefonach przyciski funkcyjne znajdują się pod ekranem.

Wygląd Samsunga Galaxy S7
Wygląd Samsunga Galaxy S7

Ekran

Największą różnicą obu urządzeń jest ekran. Oba mają zbliżone rozmiary oraz identyczną rozdzielczość. Różnią się jednak technologią wykonania. Samsung od lat stosuje ekrany AMOLED, a HTC postawiło na Super LCD 5.

O ile ekran HTC jest bardzo dobry i nie można mu niczego zarzucić, o tyle ekran Samsunga jest... bezkonkurencyjny. AMOLEDY tego producenta mają lepsze nasycenie kolorów, idealną czerń i nieskończony kontrast. Jeśli więc oglądacie na smartfonie dużo filmów i seriali, warto rozważyć wybór urządzenia z ekranem AMOLED - w tym porównaniu Samsunga.

Wygląd HTC 10
Wygląd HTC 10

Wydajność i oprogramowanie

Samsung zastosował swój autorski procesor, a HTC popularną jednostkę firmy Qualcomm. Oba chipy oferują świetną wydajność oraz duży zapas mocy. Pamięci RAM i ROM również jest tyle samo, więc warto skupić się bardziej na optymalizacji i oprogramowaniu.

Oba telefony działają bowiem na systemie Android 6.0 Marshmallow, ale przykrytego zupełnie innymi nakładkami. TouchWiz Samsunga jest bardzo kolorowy i ma mnóstwo funkcji (większości pewnie nigdy nie wykorzystasz).

Nakładka HTC Sense to z kolei bardziej minimalistyczny software. Ma mniej funkcji i jest bardziej przejrzysty. Działa za to znacznie płynniej i nie zacina się po kilku miesiącach, jak to mają w zwyczaju nawet flagowe Samsungi. Jeśli priorytetem jest szybkość działania telefonu - wybierz HTC. W roli konsoli do gier, lepiej z kolei sprawdzi się Galaxy S7.

Ceny:

Samsung Galaxy S7 (32 GB) - 3199 zł;

HTC 10 (opisywany) jest dostępny tylko w ofercie sieci Play wraz z abonamentem 69 zł w cenie 2399 zł;

HTC 10 ogólnodostępny ma trochę słabszy procesor Snapdragon 652 i jest wyceniany na 2999 zł.

Więcej o porównywanych smartfonach:

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)