Składana Motorola razr już w Polsce. Cena? Astronomiczna

Składana Motorola razr już w Polsce. Cena? Astronomiczna

Składana Motorola razr już w Polsce. Cena? Astronomiczna
Miron Nurski
06.02.2020 09:55, aktualizacja: 06.02.2020 16:47

Nie mogliście się doczekać chwili, gdy będziecie mogli kupić Motorolę razr w Polsce? To się dobrze składa, bo smartfon właśnie trafił do sprzedaży. Ale dostaniemy go tylko u jednego operatora.

Orange zdobył wyłączność na dystrybucję Motoroli razr w naszym kraju, ale można ją kupić także bez umowy.

Motorola razr: cena w Polsce

Bez kontraktu telefon kosztuje, uwaga, 7299 zł. Polska cena Motoroli razr jest więc - jak zwykle - nieco wyższa od tej europejskiej (1599 euro, czyli ok. 6800 zł).

Ci, którzy nie chcą się decydować na tak wysoki jednorazowy wydatek, mogą rozbić go na 20 nieoprocentowanych rat lub sięgnąć po jeden z planów taryfowych. Co ciekawe, w niektórych przypadkach sumaryczny koszt telefonu i abonamentu jest niższy niż cena samego telefonu.

Ceny Motoroli razr w Orange
Ceny Motoroli razr w Orange

Czy warto? To zależy. Wyjąwszy składany ekran, smartfon o wyposażeniu Motoroli razr kosztowałby raczej nie więcej niż 1200 zł. Mowa przecież o urządzeniu, które ma ekran o rozdzielczości raptem 876p, Snapdragona 710 z 2018 roku i pojedynczy aparat. Skromnie jak na dzisiejsze standardy.

Forma sprawia jednak, że jeszcze przez chwilę będzie to urządzenie jedyne w swoim rodzaju. Galaxy Fold jest lepiej uzbrojony, ale i droższy (9000 zł), a przy tym stoi za nim nieco inna filozofia. Fold jest tabletem, który mieści się w kieszeni, a razr klasycznym smartfonem, który zajmuje w kieszeni mniej miejsca.

Opłacalność na tle konkurencji łatwiej będzie ocenić, gdy światło dzienne ujrzy Samsung Galaxy Z Flip. To nastąpi jednak dopiero 11 lutego.

Motorola razr: ważna uwaga dla kupujących

Składak Motoroli nie ma slotu na kartę SIM, a jedynie wbudowany czip eSIM. W tym momencie jedynym operatorem w Polsce, który obsługuje ten standard, jest Orange. To tłumaczy zawężenie dostępności tylko do tej sieci.

Obraz

Kupujący muszą się więc liczyć z tym, że Motorola razr pozwoli korzystać tylko z wybranych ofert jednej sieci. To samo w sobie jest sporą niedogodnością, a do tego takie zawężenie grupy odbiorców może się przełożyć na trudności z późniejszym odsprzedaniem smartfonu. Warto mieć to na uwadze.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)