Smartfon roku 2014 - oto wybór Komórkomanii

Smartfon roku 2014 - oto wybór Komórkomanii

Smartfon roku 2014 - oto wybór Komórkomanii
Jan Blinstrub
19.01.2015 19:36, aktualizacja: 19.01.2015 20:53

Po raz kolejny okazało się, że redakcja i czytelnicy Komórkomanii bardzo podobnie oceniają pojawiające się na rynku smartfony.

Wyróżnienia

Rywalizacja o tytuł telefonu roku toczyła się między producentami, których pozycja jest na polskim rynku ugruntowana. Nie znaczy to jednak, że tylko oni mają patent na ciekawe produkty. Przeciwnie, mniej znane firmy często pokazują, że można taniej, inaczej i - wciąż - dobrze.

Obraz

W naszej redakcji nie ma zgody, w kwestii oceny przydatności ekranu e-ink w smartfonie, ale Yotaphone 2 bez wątpienia wyróżnia się na tle konkurencji. Ważne jest też to, że oprogramowanie zostało przemyślane i robi pożytek z dodatkowego wyświetlacza. Trzeba także docenić ciekawe wzornictwo oraz niezłą specyfikację rosyjskiego urządzenia.

Obraz

Topowy smartfon za rozsądne pieniądze - tym jest OnePlus One. Niewiele jest firm, które tak umiejętnie prowadzą promocję swojego produktu, jak OnePlus. O tym smartfonie mówiono na długo przed premierą, a cieszy się zainteresowaniem po dziś dzień. Producent udowodnił, że można stworzyć świetne urządzenie i sprzedawać je za kwotę niższą niż średnia krajowa. Niestety jego dostępność wciąż jest ograniczona, ale i tak zasługuje ono na wyróżnienie.

Obraz

To pierwsze urządzenie tej firmy, które można bez wątpliwości zaliczyć do smartfonowej ekstraklasy. Mate7 świetnie wygląda, jest rewelacyjnie wykonany, ma bardzo dobre podzespoły i długo pracuje na baterii. Jest też jedynym smartfonem z Androidem, z poprawnie działającym czytnikiem linii papilarnych. Przed Chińczykami jest jeszcze trochę pracy - muszą między innymi poprawić aparat oraz mniej bezpośrednio wzorować się na konkurencji. Mimo to Mate7 jest urządzeniem godnym polecenia i w pełni zasługuje na wyróżnienie.

Najlepsze telefony 2014 roku

Żaden ze znajdujących się poniżej telefonów nie jest przełomowy. Każdy jest natomiast owocem konsekwentnie rozwijanej i realizowanej wizji. Wszystkie trzy modele powstały na bazie bardzo udanych poprzedników.

Trzecie miejsce: HTC One M8
Obraz

One M8 nie wyróżnia się specyfikacją. Nie jest też pozbawiony wad. Bez wątpienia jest jednak jednym z najładniejszych urządzeń na rynku i ma bardzo dopracowane oprogramowanie. Ten telefon po prostu dostarcza dużo radości, gdy się na niego patrzy oraz wtedy, gdy się go używa. To wcale nieczęste cechy w świecie smarfonów z Androidem i zasługują na uznanie.

Drugie miejsce: Sony Xperia Z3 Compact
Obraz

Jeśli szukacie niewielkiego, ale bezkompromisowego smartfona z Androidem musicie wziąć to urządzenie pod uwagę. Z3 Compact ma niebanalne wzornictwo, topową specyfikację oraz wszystkie cechy flagowej Xperii Z3. W tej kategorii nie ma realnej konkurencji dla urządzeń Sony; alternatywą dla Z3 Compact może być jedynie wcześniejszy model: Z1 Compact, który, nota bene, wcale tak bardzo się nie zestarzał.

Pierwsze miejsce: Samsung Galaxy Note 4
Obraz

Od początku to urządzenie było naszym faworytem. Nie jest zaskoczeniem, że także przez czytelników Komórkomanii Note 4 został wybrany najlepszym smartfonem roku. Żaden inny telefon nie oferuje tak wielu funkcji. Żaden nie ma tak dobrego ekranu. Najważniejsze jest jednak to, że Note 4 pod każdym względem znajduje się w czołówce smartfonów, bez znaczenia, czy będziecie porównywać ich wydajność, jakość zdjęć czy wykonanie.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)