Sony Nexus X wycieka na zdjęciach. Piękna wizja przyszłości... [aktualizacja]

Sony Nexus X wycieka na zdjęciach. Piękna wizja przyszłości... [aktualizacja]

Sony Nexus X (fot. phonearena.com)
Sony Nexus X (fot. phonearena.com)
Miron Nurski
20.10.2012 09:00, aktualizacja: 20.10.2012 11:00

W ostatnich dniach jesteśmy zalewani kolejnymi doniesieniami na temat nadchodzącego Nexusa 4 wyprodukowanego przez LG. Tymczasem w Sieci wyciekają zdjęcia, które prawdopodobnie przedstawiają Nexusa firmy Sony.

W ostatnich dniach jesteśmy zalewani kolejnymi doniesieniami na temat nadchodzącego Nexusa 4 wyprodukowanego przez LG. Tymczasem w Sieci wyciekają zdjęcia, które prawdopodobnie przedstawiają Nexusa firmy Sony.

Plotki o tym, że już wkrótce na rynku miałoby zaroić się od Nexusów wyprodukowanych przez kilku producentów, krążą w Sieci już od jakiegoś czasu. Do tej pory zastanawiające było to, dlaczego bardziej szczegółowe przecieki dotyczyły wyłącznie jednego z nich. Kilka dni temu Michał wysunął teorię, że po prostu LG najgorzej radzi sobie z utrzymywaniem tajemnic, i wygląda na to, że miał rację. W serwisie Picasa wylądowały bowiem zdjęcia, które rzekomo przedstawiają telefon Sony Nexus X.

[solr id="komorkomania-pl-132102" excerpt="0" image="0" words="20" _url="http://komorkomania.pl/5267,lg-nexus-4-zrecenzowany" _mphoto="lg-nexus4-132102-207x168-dab9448.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]2815[/block]

To, co odróżniałoby tego smartfona od pozostałych smartfonów Sony, to czysta wersja najnowszej odsłony Androida z natychmiastowymi aktualizacjami zapewnianymi przez Google'a. O samej specyfikacji nie wiadomo na razie nic, ale jeśli weźmiemy pod uwagę to, że LG Nexus 4 bazuje na najmocniejszym urządzeniu południowokoreańskiego producenta i praktyka ta była już wcześniej stosowana przez Samsunga, możemy oczekiwać, że Sony Nexus X będzie oparty na Xperii T. Zatem po nowym Nexusie spodziewałbym się dwurdzeniowego procesora Snapdragona S4 o taktowaniu 1,5 GHz, 1 GB pamięci RAM oraz 4,55-calowego wyświetlacza o rozdzielczości 1280 x 720 pikseli.

Sony Nexus X (fot. phonearena.com)
Sony Nexus X (fot. phonearena.com)

Jeśli chodzi o wygląd urządzenia, to widać, że bardziej nawiązuje on do linii Xperia niż designu Nexusów zapoczątkowanego przez Samsunga i kontynuowanego przez LG. Moim zdaniem to dobrze, bo ostatnie, czego nam trzeba, to 10 takich samych pod względem oprogramowania i wyglądu smartfonów wyprodukowanych przez różne firmy.

[solr id="komorkomania-pl-132216" excerpt="0" image="0" words="20" _url="http://komorkomania.pl/5257,samsung-nexus-10-dopiero-w-przyszlym-roku" _mphoto="samsungnexus10tablet-132-fc8222b.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]2816[/block]

Wraz z rosnącą liczbą przecieków na temat kolejnych Nexusów utwierdzam się w przekonaniu, że pomysł na takie rozbudowanie tej serii jest strzałem w dziesiątkę. Do tej pory jednym z największym problemów w świecie Androida była opieszałość producentów w aktualizowaniu smartfonów do najnowszych wersji tego systemu. Wizja świata, w którym każdy będzie mógł zakupić telefon swojego ulubionego producenta i w którym Google zapewni mu niemal natychmiastowy dostęp do najświeższych wydań Androida, wydaje się piękna. Oby tylko nie była zbyt piękna, by mogła być prawdziwa...

Jestem ciekaw, który z Nexusów wzbudza obecnie Wasze największe zainteresowanie: LG Nexus 4, Nexus 5 HTC czy może właśnie Sony Nexus X? Mnie najbardziej podoba się propozycja LG.

Aktualizacja:

A jednak nici z mojej wizji przyszłości z kilkoma różnymi Nexusami. Jak się okazało jest to fake, a autorem zdjęcia jest Ti Kawamoto. Grafik ten szlifując swoje zdolności postanowił zrobić mały eksperyment i sprawdzić, czy jego zdjęcie będzie wiarygodne. Muszę przyznać, że całkiem nieźle mu to wyszło, ponieważ złapały się na to wszystkie większe serwisy informacyjne, a on sam (poza wrzuceniem do Picasa Web Albums) nie uczynił ku temu żadnego kroku.

Źródło: Phone Arena

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)