vivo APEX 2020 to koncepcyjny smartfon napakowany przełomowymi technologiami

vivo APEX 2020 to koncepcyjny smartfon napakowany przełomowymi technologiami
Patryk Korzeniecki

28.02.2020 12:11, aktual.: 28.02.2020 13:59

vivo APEX 2020 nie ma ani otworów, ani wcięć, ani wysuwanej kamerki. A jednak producentowi udało się zaimplementować aparat do selfie. Oprócz nowatorskiej technologii ukrycia aparatu smartfon ma zachwycić bajeczną stabilizacją i niesamowicie szybkim ładowaniem bezprzewodowym.

vivo pokazało w 2019 roku model APEX. Był to telefon innowacyjny - pozbawiono go otworów, przycisków i złączy.

Firma poszła o krok dalej i pokazała kolejny futurystyczny telefon APEX 2020, który zaczerpnął część pomysłów z poprzedniego modelu. Oprócz tego firma dodała kilka innych technologii, w tym długo wyczekiwaną ukrytą kamerkę.

vivo APEX 2020 ma aparat ukryty w ekranie

Smartfon wyposażono w wyświetlacz wodospadowy 120° o przekątnej 6,45 cala. Dzięki takiemu zakrzywieniu udało się zminimalizować ramki wyświetlacza praktycznie do zera.

Obraz
© materiały producenta

vivo APEX 2020 dostał ponadto aparat selfie pod wyświetlaczem. Umożliwiło to zwiększenie ilości światła przechodzącego do soczewek 6 razy w stosunku do otaczającej części wyświetlacza. Sensor oferuje ponadto łączenie pikseli 4 do 1.

Obraz
© materiały producenta

Pod ekranem znalazł się również mikrofon. Co ciekawe, firma pozbyła się też przycisków - zostały zastąpione pojemnościowymi odpowiednikami.

vivo APEX 2020 napędzany jest procesorem Snapdragon 865 wspomaganym przez 12 GB RAM, a na dane użytkownika zarezerwowano 256 GB.

Aparat vivo APEX 2020 wyposażono w nową stabilizacją i peryskop z prawdziwym zoomem

vivo APEX 2020 został wyposażony w podwójny moduł fotograficzny. Liczba sensorów nie robi wrażenia, jednak telefon nadrabia to wykorzystanymi technologiami.

Obraz
© materiały producenta

Sensor główny o rozdzielczości 48 MP jest stabilizowany. Nie jest to jednak zwykła stabilizacja optyczna. vivo zastosowało mechanizm mikro gimbala. Producent zapewnia, że dzięki temu aparat może się wychylać o 200 proc. dalej niż w przypadku tradycyjnych systemów stabilizujących.

Obraz
© materiały producenta

Ponadto vivo APEX 2020 potrafi wycinać obiekty z wideo w czasie rzeczywistym. Kolejną ciekawą technologią jest funkcja Voice Tracking Auto-Focus. Chodzi o nic innego jak możliwość wybiórczego wzmacniania dźwięków, np. ludzkiej mowy. Wykorzystywane są do tego 3 mikrofony.

Obraz
© materiały producenta

vivo APEX wyposażono też w obiektyw peryskopowy, który użyto do konstrukcji drugiego aparatu. Zapewnia zmienne powiększenie w zakresie 5-7,5x, a więc mamy do czynienia z prawdziwym zoomem.

vivo APEX 2020 to też zawrotna szybkością ładowania

vivo APEX 2020 wyposażono w ładowanie bezprzewodowe 60 W.

Mnóstwo telefonów ładuje się wolniej przewodowo. Niestety firma nie zdradza żadnych szczegółów na temat swojej technologii.

Niestety smartfon raczej nie pojawi się w sklepach

vivo APEX 2020 został zaprojektowany w dwóch wersjach - białej i czarnej. Raczej nie będzie dostępny do kupienia - to telefon koncepcyjny, mający być pokazem nowych technologii.

Smartfon robi wrażenie, to musicie przyznać. Wprawdzie nie będzie można go nabyć, jednak niektóre technologie mogą się pojawić w nadchodzących telefonach vivo. Wliczając w to aparat pod wyświetlaczem.

Vivo APEX 2020 | Welcome to a Vision Beyond

Czy też czekacie na takie telefony? Dajcie znać w komentarzach.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)