vivo APEX 2020 to koncepcyjny smartfon napakowany przełomowymi technologiami

vivo APEX 2020 to koncepcyjny smartfon napakowany przełomowymi technologiami

vivo APEX 2020 to koncepcyjny smartfon napakowany przełomowymi technologiami
Patryk Korzeniecki
28.02.2020 12:11, aktualizacja: 28.02.2020 13:59

vivo APEX 2020 nie ma ani otworów, ani wcięć, ani wysuwanej kamerki. A jednak producentowi udało się zaimplementować aparat do selfie. Oprócz nowatorskiej technologii ukrycia aparatu smartfon ma zachwycić bajeczną stabilizacją i niesamowicie szybkim ładowaniem bezprzewodowym.

vivo pokazało w 2019 roku model APEX. Był to telefon innowacyjny - pozbawiono go otworów, przycisków i złączy.

Firma poszła o krok dalej i pokazała kolejny futurystyczny telefon APEX 2020, który zaczerpnął część pomysłów z poprzedniego modelu. Oprócz tego firma dodała kilka innych technologii, w tym długo wyczekiwaną ukrytą kamerkę.

vivo APEX 2020 ma aparat ukryty w ekranie

Smartfon wyposażono w wyświetlacz wodospadowy 120° o przekątnej 6,45 cala. Dzięki takiemu zakrzywieniu udało się zminimalizować ramki wyświetlacza praktycznie do zera.

Obraz
© materiały producenta

vivo APEX 2020 dostał ponadto aparat selfie pod wyświetlaczem. Umożliwiło to zwiększenie ilości światła przechodzącego do soczewek 6 razy w stosunku do otaczającej części wyświetlacza. Sensor oferuje ponadto łączenie pikseli 4 do 1.

Obraz
© materiały producenta

Pod ekranem znalazł się również mikrofon. Co ciekawe, firma pozbyła się też przycisków - zostały zastąpione pojemnościowymi odpowiednikami.

vivo APEX 2020 napędzany jest procesorem Snapdragon 865 wspomaganym przez 12 GB RAM, a na dane użytkownika zarezerwowano 256 GB.

Aparat vivo APEX 2020 wyposażono w nową stabilizacją i peryskop z prawdziwym zoomem

vivo APEX 2020 został wyposażony w podwójny moduł fotograficzny. Liczba sensorów nie robi wrażenia, jednak telefon nadrabia to wykorzystanymi technologiami.

Obraz
© materiały producenta

Sensor główny o rozdzielczości 48 MP jest stabilizowany. Nie jest to jednak zwykła stabilizacja optyczna. vivo zastosowało mechanizm mikro gimbala. Producent zapewnia, że dzięki temu aparat może się wychylać o 200 proc. dalej niż w przypadku tradycyjnych systemów stabilizujących.

Obraz
© materiały producenta

Ponadto vivo APEX 2020 potrafi wycinać obiekty z wideo w czasie rzeczywistym. Kolejną ciekawą technologią jest funkcja Voice Tracking Auto-Focus. Chodzi o nic innego jak możliwość wybiórczego wzmacniania dźwięków, np. ludzkiej mowy. Wykorzystywane są do tego 3 mikrofony.

Obraz
© materiały producenta

vivo APEX wyposażono też w obiektyw peryskopowy, który użyto do konstrukcji drugiego aparatu. Zapewnia zmienne powiększenie w zakresie 5-7,5x, a więc mamy do czynienia z prawdziwym zoomem.

vivo APEX 2020 to też zawrotna szybkością ładowania

vivo APEX 2020 wyposażono w ładowanie bezprzewodowe 60 W.

Mnóstwo telefonów ładuje się wolniej przewodowo. Niestety firma nie zdradza żadnych szczegółów na temat swojej technologii.

Niestety smartfon raczej nie pojawi się w sklepach

vivo APEX 2020 został zaprojektowany w dwóch wersjach - białej i czarnej. Raczej nie będzie dostępny do kupienia - to telefon koncepcyjny, mający być pokazem nowych technologii.

Smartfon robi wrażenie, to musicie przyznać. Wprawdzie nie będzie można go nabyć, jednak niektóre technologie mogą się pojawić w nadchodzących telefonach vivo. Wliczając w to aparat pod wyświetlaczem.

Vivo APEX 2020 | Welcome to a Vision Beyond

Czy też czekacie na takie telefony? Dajcie znać w komentarzach.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)