W skrócie: Galaxy S 4 królem benchmarków, HTC One na ulicy, nietypowa klawiatura dla Androida

LG ustala, czy Galaxy S 4 łamie jego patenty, HTC obwinia dostawców za opóźnioną premierę modelu One, a Fujitsu opracowuje niesamowitą technologię, która zmierzy puls.

W skrócie: Galaxy S 4 królem benchmarków, HTC One na ulicy, nietypowa klawiatura dla Androida 1fot. youtube.com
Miron Nurski
  1. Galaxy S 4 wygrywa w benchmarkach. Redaktorzy serwisu Primate Labs porównali wydajnościowe wyniki w benchmarku Geekbench 2, jakie udało się uzyskać najpopularniejszym smartfonom na rynku. Galaxy S 4 okazał się bezkonkurencyjny. Należy jednak zaznaczyć, że przetestowana została wersja amerykańska, wyposażona w procesor Snapdragon 600 (taki sam jak w HTC One). W modelu przeznaczonym na rynek europejski znajdzie się ośmiordzeniowy układ Exynos 5 Octa i na razie nie wiadomo, jak będzie się on sprawował.
W skrócie: Galaxy S 4 królem benchmarków, HTC One na ulicy, nietypowa klawiatura dla Androida 2
fot. primatelabs.com
  1. HTC One na ulicy. Po premierze Galaxy S 4 konkurencja stara się udowodnić światu, że to jej produkty są lepsze. Apple wylicza na swojej stronie zalety iPhone'a 5, a przedstawiciele HTC wyszli na ulicę i o wyższości modelu One nad smartfonem Samsunga przekonywali ludzi werbalnie. Oto film, który przygotowali: [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=_h90iGXam0A[/youtube]
  1. HTC obwinia dostawców podzespołów za opóźnienia w premierze HTC One. Zalety zaletami, ale od premiery modelu HTC One mija dziś miesiąc, a wciąż nie można go nigdzie kupić. Kilka dni temu pojawiły się przecieki, że winę za opóźnienia ponoszą dostawcy modułów aparatu, którzy nie nadążają z produkcją. Teraz potwierdzają to przedstawiciele koncernu HTC w rozmowie z Wall Street Journal.
  1. Technologia Fujitsu pozwoli zmierzyć puls za pomocą kamery w smartfonie. Firma Fujitsu opracowała technologię, dzięki której wystarczy skierować kamerę wbudowaną w smartfona, laptopa lub tablet na twarz, by w ciągu kilku sekund zmierzyć sobie puls. Wykorzystano tutaj właściwości hemoglobiny (taka sytuacja), która absorbuje światło zielone, co pozwala kamerce wykryć delikatne zmiany zachodzące pod skórą.
W skrócie: Galaxy S 4 królem benchmarków, HTC One na ulicy, nietypowa klawiatura dla Androida 3
fot. Fujitsu
  1. Funkcje Galaxy S 4 naruszają patenty LG? W swoim najnowszym flagowcu Samsung zastosował wiele funkcji, które wykorzystują śledzenie gałek ocznych użytkownika w celu umożliwienia bezdotykowej obsługi smartfona. Okazuje się, że podobne rozwiązania opatentowała firma LG, i to już w 2009 roku. Koncern stara się ustalić, czy rozwiązania rywala naruszają jego własność intelektualną.
  1. Gmail dla Androida z aktualizacją. Google wraz z Androidem 4.1 wprowadził tzw. rozszerzone powiadomienia, które pozwalają przenieść część funkcji danej aplikacji na belkę powiadomień. Po niemal roku od prezentacji tego rozwiązania Google postanowił sam się do niego dostosować. Od teraz za pomocą androidowego Gmaila można w łatwy sposób archiwizować oraz odpowiadać na maile z poziomu belki powiadomień. Aktualizację dostępna jest w Google Play.
W skrócie: Galaxy S 4 królem benchmarków, HTC One na ulicy, nietypowa klawiatura dla Androida 4
fot. phonedog.com
  1. Nietypowa klawiatura dla Androida. Już wkrótce w Google Play ma się pojawić niekonwencjonalna klawiatura Minuum Keyboard (podziękowania dla Damiana za cynk ;). Jej główna zaleta jest taka, że zajmuje bardzo mało miejsca na ekranie. Nie wiem tylko, czy takie rozwiązanie ma sens w dobie wyświetlaczy, które niejednokrotnie przekraczają barierę 5 cali. [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=niV2KCkKmRw[/youtube]
Źródło artykułu: WP Komórkomania

Wybrane dla Ciebie

Korzystasz ze Spotify? Uważaj na te wiadomości
Korzystasz ze Spotify? Uważaj na te wiadomości
Zapomniałeś hasła do mObywatela? Oto prosty sposób, aby odzyskać dostęp do aplikacji
Zapomniałeś hasła do mObywatela? Oto prosty sposób, aby odzyskać dostęp do aplikacji
Jak będzie działało AI w iOS 18? Wyciekły plany Apple
Jak będzie działało AI w iOS 18? Wyciekły plany Apple
Edytowanie wysłanych SMS-ów? Testy nowej funkcji na Androidzie
Edytowanie wysłanych SMS-ów? Testy nowej funkcji na Androidzie
Czy można używać telefonu podczas burzy? Wyjaśniamy
Czy można używać telefonu podczas burzy? Wyjaśniamy
Jak ukryć swój numer? Prosty poradnik jak ustawić numer prywatny
Jak ukryć swój numer? Prosty poradnik jak ustawić numer prywatny
Premiera Sony Xperia 1 VI już wkrótce. Smartfon zaskoczy aparatem?
Premiera Sony Xperia 1 VI już wkrótce. Smartfon zaskoczy aparatem?
iPhone ze wsparciem AI? Apple blisko zawarcia umowy z OpenAI
iPhone ze wsparciem AI? Apple blisko zawarcia umowy z OpenAI
Tinder ma kłopoty? Młodsi użytkownicy wybierają inną aplikację
Tinder ma kłopoty? Młodsi użytkownicy wybierają inną aplikację
Microsoft uruchomi sklep z grami mobilnymi. Zagrozi Google Play i App Store?
Microsoft uruchomi sklep z grami mobilnymi. Zagrozi Google Play i App Store?
Przetestowali nowy procesor Apple. Oto wyniki wydajności Silicon M4
Przetestowali nowy procesor Apple. Oto wyniki wydajności Silicon M4
Nadchodzi oficjalna premiera serii Realme 12 5G. Ceny poznaliśmy już dziś
Nadchodzi oficjalna premiera serii Realme 12 5G. Ceny poznaliśmy już dziś