Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: Doge Live Wallpaper, Sensor Sense i TA Little Red Riding Hood

Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: Doge Live Wallpaper, Sensor Sense i TA Little Red Riding Hood
02.03.2014 00:20

Animowana tapeta z Piesełem, program, dzięki któremu poznacie znajdujące się w Waszych smartfonach czujniki oraz zręcznościówka z Czerwonym Kapturkiem w roli głównej. M.in. to znajdziecie w najnowszym wydaniu Weekendowego Zestawu Gier i Aplikacji.

Personalizacja

Doge Live Wallpaper
Doge Live Wallpaper

Animowana tapeta (Google Now Wallpaper)

Wow. Tapeta taka animowana. Wow. Pieseł taki niebieski. Wow. Darmowa bardzo. Wow. Uszanowanko dla księżyca.

Doge Live Wallpaper
Doge Live Wallpaper

Niejaki Playito przygotował tapetę, dzięki której Pieseł zagości na ekranach Waszych smartfonów i tabletów. Bohater memów został całkiem starannie wkomponowany w księżyc, dzięki czemu całość na tle ikon i widgetów prezentuje się bardzo ładnie. Wow!

Niestety zabrakło tutaj jakichkolwiek ustawień. Nie możemy zatem zmienić przewijających się przez ekran napisów, które wyświetlane są jedynie w języku angielskim czy też tempa animacji. Szkoda, bo te są nieco opóźnione. Nie wow.

Such doge, much wallpaper!

Plusy:

 • uszanowanko za wygląd

Minusy:

 • animacje takie opóźnione
Turbo Launcher - darmowa
Turbo Launcher
Turbo Launcher

Launcher (Lucid Launcher)

Mogłoby się wydawać, że nazwa Turbo Launcher odnosi się do szybkości działania tej aplikacji. I tak też w istocie jest, bo bo działa ona naprawdę błyskawicznie. Co jednak ciekawe, launcher ten nie jest okrojony ze wszystkich zbędnych opcji, byle tylko skupić się na jego lekkości. Wręcz przeciwnie, bo twórcy przeładowali go trójwymiarowymi animacjami i innymi wodotryskami niemal do granic możliwości.

Turbo Launcher
Turbo Launcher

Wprawdzie Turbo Launcher obsługuje motywy graficzne, a wszystkie efekty wizualne można powyłączać, lecz raczej nie jest to propozycja skierowana do fanów minimalizmu. Wszystko kręci się tutaj bowiem wokół trójwymiarowości. Dosłownie kręci, bo nawet wbudowane w launcher widgety można obracać na wszystkie strony.

Turbo Launcher
Turbo Launcher

Z poziomu aplikacji możemy pobierać dodatkowe motywy graficzne, tapety, ekrany blokady oraz trójwymiarowe widgety odpowiedzialne m.in. za sterowanie odtwarzaczem muzycznym, wyświetlanie zdjęć z galerii itp.

Turbo Launcher
Turbo Launcher

Od strony użytkowej Turbo Launcher nie wyróżnia się na tle konkurencji absolutnie niczym. Mamy po prostu do dyspozycji kilka pulpitów głównych oraz siatkę z aplikacjami. Dla fanów efektownych animacji jest to jednak bardzo dobra propozycja. Zwłaszcza, że po aplikację tę można sięgnąć zupełnie za darmo.

Turbo Launcher
Turbo Launcher

Plusy:

 • szybkość działania
 • dodatkowe motywy graficzne, ekrany blokady, widgety i tapety do pobrania
 • przypadnie do gustu fanom trójwymiarowych i efektownych animacji

Minusy:

 • brak jakichś oryginalnych funkcji, których nie miałyby launchery konkurencji
Sensor Sense - darmowa

Aplikacje użytkowe

Sensor Sense
Sensor Sense

Aplikacja użytkowa (Lux Lite)

Akcelerometry, barometry, termometry, żyroskopy, czujniki światła, czujniki zbliżeniowe, czujniki wilgotności, czujniki geomagnetyczne - wielu z nas nawet nie zdaje sobie sprawy, w jak wiele sensorów wyposażone są smartfony, które nosimy w kieszeniach. Które z nich ma nasz telefon? Do czego służą? Jak dokładnie działają? Kto je wyprodukował? Odpowiedzi na te pytania poznamy dzięki aplikacji Sensor Sense.

Sensor Sense
Sensor Sense

Gdy już zainstalujemy i uruchomimy program, naszym oczom ukaże się lista wbudowanych w nasze urządzenie czujników. Po wybraniu któregoś z nich ujrzymy wszystkie szczegóły na jego temat: od nazwy modelu i producenta aż po wykresy, które pomogą nam się zorientować czy i z jaką dokładnością dany sensor pracuje.

Sensor Sense
Sensor Sense

Od strony czysto praktycznej aplikacja przyda się nam raczej tylko wtedy, gdy mamy wątpliwości, czy nasze czujniki działają bez zastrzeżeń. Niemniej można ją potraktować jako ciekawostkę, dzięki której lepiej poznamy nasze urządzenie.

Plusy:

 • sporo obsługiwanych czujników
 • banalna obsługa nawet dla laika
Meet Me Halfway - dawmowa
Meet Me Halfway
Meet Me Halfway

Aplikacja użytkowa (MapsWithMe)

"To u ciebie czy u mnie?" - jeśli często macie problemy ze znalezieniem odpowiedzi na to pytanie podczas ustalania miejsca spotkania ze znajomymi, z pomocą przychodzi aplikacja Meet Me Halfway.

Meet Me Halfway
Meet Me Halfway

Jeśli nie kwapi się przemierzać kilku kilometrów do znajomego, a i jego taka odległość przeraża, najsprawiedliwiej jest spotkać się w połowie drogi. Meet Me Halfway po podaniu dwóch adresów przeliczy odległość między nimi i wskaże miejsce zlokalizowane dokładnie w połowie. Program powinien wskazać także znajdujące się w okolicy lokale, ale u mnie funkcja ta nie chciała działać (być może Polskie lokacje nie są obsługiwane). Na szczęście wskazany adres można za pomocą jednego kliknięcia przerzucić do Map Google, a tam już bez najmniejszych problemów przejrzymy okoliczne bary, kluby i restauracje.

Meet Me Halfway
Meet Me Halfway

Plusy:

 • robi co ma robić

Minusy:

 • problemy ze wskazywaniem znajdujących się w pobliżu lokali
Mini Ninjas - darmowa

Gry

Mini Ninjas
Mini Ninjas

Zauważyłem, że ostatnio coraz większą popularność zdobywają runnery, w których nie chodzi jedynie o jak najdłuższe utrzymywanie się przy życiu, ale i pokonywanie kolejnych misji i w efekcie ukończenie gry. W trend ten wpisuje się gra Mini Ninjas, którą swego czasu cieszyć się mogli posiadacze konsoli PlayStation 3.

Mini Ninjas
Mini Ninjas

W tytule tym wcielany w tytułowych wojowników ninja, których zadaniem jest dogonienie smoka i odebranie mu skradzionego artefaktu. W trakcie rozgrywki zapoznamy się bliżej z czterema wojownikami. Każdy z nich cechuje się unikalnymi zdolnościami, które okażą się nieocenione podczas przechodzenia gry.

Mini Ninjas
Mini Ninjas

Sterowanie opera się na klikaniu w ekran. Lewa strona odpowiada za oddawanie skoków i bieganie po ścianach, a prawa za atak. Mam wrażenie, że reakcja na dotyk jest lekko opóźniona, co tylko utrudnia i tak wcale nie taką prostą rozgrywkę. Tak czy inaczej będzie co przeskakiwać i co atakować, bo po drodze napotkamy niezliczone ilości przeszkód i mnóstwo wrogów do unicestwienia.

Mini Ninjas to całkiem przyjemny 2,5-wymiarowy runner. Szkoda tylko, że nie zabrakło tutaj mikrotransakcji.

Plusy:

 • urozmaicona i dynamiczna rozgrywka
 • sensowny poziom trudności

Minusy:

 • mikropłatności
Drifty Driver
Drifty Driver

Zręcznościówka (Flappy Bird)

Niech prosta, 8-bitowa grafika Was nie zwiedzie. Jest to bowiem jedna z tych gier, których twórcy totalnie olali warstwę wizualną i wszystkie swoje siły włożyli w grywalność. To wyszło całkiem nieźle.

Drifty Driver
Drifty Driver

W tej prostej zręcznościówce sterujemy samochodem i omijamy inne samochody jadące z naprzeciwka. Otarcie się o któryś z nich natychmiastowo kończy grę. Utrudnienie polega na tym, że nasze auto nie jest w stanie jechać prosto, a jedynie po ukosie, więc musimy cały czas reagować na to, co się dzieje na ekranie.

Drifty Driver
Drifty Driver

Gra oferuje kilka poziomów trudności, przy czym kompletnie nie rozumiem sensu najłatwiejszego, w którym możemy odbijać się od krawędzi ekranu. Wystarczy trzymać się którejś z nich, by nabijać punkty bez większych problemów. Rozumiem, że w łatwym trybie ma być łatwo, ale bez przesady. Zwłaszcza, że jest to tytuł stawiający na rywalizację ze znajomymi, wszak Drifty Driver zintegrowany jest z usługą Google Play Services. Niemniej w trybie najtrudniejszym robi się już naprawdę ciężko, a zdobycie każdego kolejnego punktu daje sporo satysfakcji. Zwłaszcza jeśli mamy z kim się zmierzyć..

Jest to bardzo wciągająca zręcznościówka, której twórca najpewniej chciałby powtórzyć sukces Flappy Bird. Czy to się uda? Pewnie nie, ale Drifty Driver ma potencjał by zdobyć niemałą popularność.

Drifty Driver Hard Mode

Plusy:

 • grywalność

Minusy:

 • nieprzemyślany najłatwiejszy poziom trudności

TA Little Red Riding Hood - darmowa lub płatna (2,99 zł)

TA Little Red Riding Hood
TA Little Red Riding Hood

Zręcznościówka (An Alien with a Magnet)

Studio Panda Zone zaserwowało nam przyjemną zręcznościówkę z Czerwonym Kapturkiem w roli głównej.

TA Little Red Riding Hood
TA Little Red Riding Hood

Sterowana przez nas baśniowa postać biega wokół okrągłych platform, a naszym zadaniem jest pomaganie jej w przeskakiwaniu z jednej na drugą i ostatecznie w dotarciu na koniec planszy, których łącznie jest tutaj 50. Po drodze staramy się zgarnąć jak najwięcej znajdziek, co przełoży się na większą liczbę zdobytych punktów.

TA Little Red Riding Hood
TA Little Red Riding Hood

Mechanika i zasady gry nie odbiegają w żaden sposób od setek innych tego typu produkcji. TA Little Red Riding Hood przebija jednak większość z nich baśniową oprawą graficzną i klimatyczną muzyką.

Wersja darmowa gry nie ma żadnych ograniczeń, jednak gdzieniegdzie natkniemy się w niej na reklamy. Aby się ich pozbyć będziemy musieli zainwestować niespełna 3 zł, co jest jak najbardziej rozsądną ceną.

Twisted Adventures: Little Red Hood

Plusy:

 • baśniowa oprawa audiowizualna
 • sporo poziomów i znajdziek do zebrania

Wersja darmowa lub płatna (2,99 zł)

Table Tennis - darmowa
Table Tennis
Table Tennis

Gra sportowa (Real Basketball)

Gra, która z pewnością przypadnie do gustu fanom tenisa stołowego.

Table Tennis
Table Tennis

W trybie kariery produkcja ma nam do zaoferowania 20 wirtualnych przeciwników z całego świata, z którymi będziemy musieli się zmierzyć reprezentując jednocześnie swój kraj. Nie zapomniano tutaj oczywiście o Polsce.

Sterowanie jest bardzo intuicyjne; - piłeczkę odbijamy za pomocą prostych gestów. Grafika natomiast - choć trójwymiarowa - raczej nie wyciśnie ostatnich soków z naszych smartfonów, a ilość efektów dźwiękowych została ograniczona do minimum. Szkoda, że te kilka aspektów zaniedbano, ale mimo wszystko grywalność stoi na przyzwoitym poziomie.

Table Tennis
Table Tennis

W grze nie zabrakło na szczęście trybu multiplayer, w którym dwóch graczy może grać jednocześnie na jednym urządzeniu z podzielonym na pół ekranem. Na niewielkich smartfonach będzie to niezbyt wygodne, ale na plabletach i tabletach spokojnie można porywalizować.

Table Tennis
Table Tennis

Plusy:

 • Intuicyjne sterowanie
 • tryb multiplayer

Minusy:

 • brak dodatków urozmaicających rozgrywkę
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)