Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: FRONTLINE COMMANDO 2, Inspire Launcher i vGet
W najnowszym wydaniu WZGiA mam dla Was m.in. launcher z płaskim i minimalistycznym interfejsem, aplikację, za pomocą której przeglądarkowe filmy obejrzycie w ulubionym odtwarzaczu wideo oraz kilka wciągających gier.
Personalizacja
Pogodynka w formie tapety i zestawu widgetów (Device Info Live Wallpaper)
Weather Clock to nowa pogodynka na Androida. O ile jednak aplikacja sama w sobie jest dość uboga, o tyle producent dorzuca do niej ciekawą tapetę oraz zestaw widgetów.
Tapeta wyświetlająca zegar wzbogacony o informacje pogodowe prezentuje się następująco:
Wygląda to zatem nieźle pod warunkiem, że nasz pulpit jest praktycznie pusty. W przeciwnym wypadku warto zainteresować się widgetami, których jest tutaj mnóstwo. W pełnej wersji - którą odblokowujemy za pomocą płatności wewnątrz aplikacji (3,04 zł) - znajdziemy ich 20.
Program jest w stanie wskazać prognozę pogody dla automatycznie wykrytej lokalizacji, ale w moim przypadku podawał niemiecką nazwę mojego miasta. Nie było jednak większych problemów z ręcznym wyszukaniem lokacji.
Weather Clock
Plusy:
- imponujący zestaw widgetów
- możliwość personalizacji wyglądu widgetów
Minusy:
- drobne problemy z automatycznym wskazywaniem lokalizacji
Launcher (Lucid Launcher)
Na rynku androidowych launcherów pojawił się właśnie nowy gracz - Inspire. Mimo młodego wieku zdobywa on popularność w błyskawicznym tempie, więc najpewniej już wkrótce zostanie prawdziwym hitem.
Twórcy aplikacji idą z duchem czasu i stawiają na nowoczesny, płaski interfejs. Tak przynajmniej wygląda to w teorii, ale w praktyce launcher za nic nie chciał podmienić mi ikon na te, które mogę podziwiać na grafikach promocyjnych.
Zamiast tego zostały u mnie standardowe, systemowe ikony, które gryzły się z resztą interfejsu. Problem rozwiązuje dopiero instalacja któregoś z alternatywnych motywów graficznych.
Na razie dodatkowych tematów jest raptem kilka (a przynajmniej tyle znalazłem), ale te, które są zostały solidnie dopracowane. Można być ponadto pewnym, że wkrótce pojawi się ich więcej, bo twórcy launchera mocno skupili się na customizacji: możemy żonglować ikonami, animacjami i innymi dodatkami. Samo grzebanie w ustawieniach to prawdziwa przyjemność, bo panel konfiguracyjny jest designerskim majstersztykiem.
Od strony technicznej jest to tak naprawdę ekran domowy z Androida 4.4, który został zmodyfikowany i uzbrojony w dodatkowe opcje. Na szczęście do prawidłowego działania aplikacja nie wymaga KitKata i bez najmniejszych problemów działa na Androidzie 4.2+. Niestety pominięcie wersji 4.1 w dół sprawia, że z launchera mimo wszystko nie skorzysta nawet połowa użytkowników zielonego systemu.
Plusy:
- spore możliwości konfiguracyjne
- ładny interfejs
- obsługa motywów graficznych
Minusy:
- wymaga Androida w wersji przynajmniej 4.2 Jelly Bean
Aplikacje użytkowe
Aplikacja użytkowa (MX Player)
Oglądanie filmów z poziomu odtwarzaczy wideo osadzonych w przeglądarce jest średnio wygodne. Nawet jeśli któryś w miarę sprawnie obsługuje tryb pełnoekranowy, to i tak wygodne nawigowanie za pomocą mikroskopijnego paska postępu jest niemożliwe. Nie wspominając już o tym, że filmów flashowych oficjalnymi metodami na Androidzie nie odtworzony już w ogóle. W takich sytuacjach uratuje nas aplikacja vGet.
Za pomocą tego programu przerzucimy film osadzony na stronie internetowej do odtwarzacza multimediów zainstalowanego w pamięci urządzenia. Możemy pobrać wideo do pamięci telefonu lub tabletu lub posłużyć się streamingiem. Jeśli nasz systemowy odtwarzacz go nie obsługuje, można sięgnąć po MX Playera.
Jak to działa? Z poziomu naszej ulubionej przeglądarki wchodzimy na stronę z filmem, klikamy ikonę udostępniania i z listy aplikacji wybieramy vGet. Teraz będziemy mogli zdecydować, czy chcemy pobrać film czy go streamować.
vGet trafia na listę moich ulubionych i najprzydatniejszych aplikacji na Androida. Szczerze polecam.
vGet for Android
Plusy:
- spełnia swoją rolę
- wygodna obsługa
Klient YouTube'a (uListen)
SuperTube to alternatywny klient YouTube'a uzbrojony w funkcje, których w oficjalnej aplikacji nie uświadczymy.
Interfejs programu został spolszczony i jest bardzo podobny do tego, który znamy z oficjalnego klienta. Skoro więc nie widać różnicy, to po co przepłacać? Otóż różnic dopatrzymy się w sposobie odtwarzania filmów. Te możemy bowiem zminimalizować do ruchomego okienka, które będzie za nami podążać wszędzie. Możemy więc oglądać wideo i jednocześnie pisać wiadomość, przeglądać sieć czy robić cokolwiek innego.
Możliwe jest także całkowite pominięcie obrazu i odtwarzanie w tle samego dźwięku, co szczególnie przypadnie do gustu osobom wykorzystujących YouTube'a w roli odtwarzacza muzyki. Oczywiście nie zabrakło tutaj możliwości zarządzania playlistami. Gdy odtwarzamy samą ścieżkę dźwiękową, panel kontrolny jest zawsze pod ręką ukryty pod paskiem powiadomień.
SuperTube to bardzo szybki, lekki i funkcjonalny klient YouTube'a, który z powodzeniem powinien Wam zastąpić oficjalną aplikację.
Plusy:
- wygodny i spolszczony interfejs
- oferuje funkcje, których brakuje oficjalnej aplikacji
Gry
Gra wyścigowa (Carmageddon)
Sega ogłosiła, że specjalnie z myślą o urządzeniach mobilnych przygotowywana jest gra Crazy Taxi: City Rush. Prawdopodobniej z tej okazji studio postanowiło udostępnić za darmo pierwszą część gry będącą portem tytułu, który zadebiutował na konsolach i pecetach w 1999 roku. Promocja potrwa do 19 marca, więc warto się pospieszyć.
W Crazy Taxi wcielamy się w jednego z czterech taksówkarzy, a naszym zadaniem będzie przewożenie zgarnianych pasażerów pod wskazane przez nich adresy. W każdej rundzie mamy ograniczoną ilość czasu, a im więcej pasażerów przewieziemy, tym lepiej. Istotne jest również to, byśmy zrobili to jak najszybciej i jak najbardziej widowiskowo, bo będziemy mogli dzięki temu liczyć na bardziej sowite napiwki.
Trójwymiarowa oprawa wizualna - jak nietrudno się domyślić - nie przetrwała próby czasu. Czy jest to wada? Kwestia podejścia. Młodsi gracze z pewnością będą krytykować archaiczną wręcz grafikę, a tym starszym i sentymentalnym łezka zakręci się w oku. Sama rozgrywka wciąż daje jednak sporo frajdy.
Crazy Taxi Launch Trailer - Android
Plusy:
- wciągająca i dynamiczna rozgrywka
- sterowanie dostosowane do ekranów dotykowych
Minusy:
- irytujące, wyskakujące na cały ekran reklamy
Gra zręcznościowa (Can Knockdown 3)
Smash Hit to bijąca ostatnio rekordy popularności zręcznościówka, którą w ubiegłym tygodniu polecał Mateusz. Dzięki!
W grze tej przejmujemy kontrolę nad... cóż, tak naprawdę nie wiadomo nad czym. Sterowany przez nas byt pędzi przed siebie po nafaszerowanej szklanymi przeszkodami planszy, a celem gracza jest rozbijanie ich za pomocą stalowych kul. Tych mamy ograniczoną ilość, a nowe zdobywamy poprzez rozbicie szklanych ostrosłupów. Wiem, brzmi to wszystko dość abstrakcyjnie, ale gra wciąga niesamowicie.
Produkcja studia Mediocre cechuje się bardzo miłą dla oka grafiką i jeszcze lepszą ścieżką audio. Realistyczny dźwięk tłukącego się szkła w połączeniu z klimatyczną muzyką jest wręcz hipnotyzujący.
Za najlepszą rekomendację niech robi fakt, że gra zadebiutowała w Sklepie Play 10 dni temu, a licznik pobrań wskazuje już przedział 1-5 mln. Średnia ocen wynosi natomiast 4,6/5 przy ponad 100 000 oddanych głosach. Smash Hit to naprawdę prawdziwy hit.
Smash Hit - Android Trailer
Plusy:
- niesamowicie uzależniająca rozgrywka
- klimatyczna oprawa audiowizualna
Zręcznościówka (Hill Climb Racing)
Bad Roads 2 to dwuwymiarowy symulator jazdy po polskich drogach.
Jako kierowca wozu dostawczego przewozimy klatki z bliżej nieokreślonymi zwierzętami. Gra polega na tym, by pędząc przez wyboiste drogi dojechać jak najdalej. Zgubienie ostatniej klatki natychmiastowo kończy rozgrywkę.
Po drodze zbieramy monety, za pomocą których będziemy mogli kupować nowe pojazdy, co urozmaici nam nieco zabawę.
Co ciekawe, znajdziemy tutaj także tryb multiplayer. Po jego uruchomieniu ekran zostanie podzielony na dwie części, dzięki czemu rywalizować ze sobą będzie mogło jednocześnie dwóch siedzących naprzeciwko siebie graczy. Nie jest do tego potrzebny nawet tablet, gdyż sterowanie jest na tyle wygodne, że komfortowo grać można nawet na smartfonie z większym wyświetlaczem.
Bad Roads 2 potrafi zająć na kilka minut, ale raczej nie nadaje się do zarywania przy nim nocek, bo dość szybko się nudzi.
Bad Roads 2 Gameplay
Plusy:
- przyjemna, dwuwymiarowa grafika i muzyka country
- tryb multiplayer
Minusy:
- szybko się nudzi
Strzelanka (LAWLESS)
Kilka dni temu w Google Play pojawiła się druga odsłona gry FRONTLINE COMMANDO studia Glu.
Gra wygląda jak klasyczna strzelanka TPS, ale gracz ma tutaj niestety ograniczone pole do manewru. Nie możemy się bowiem swobodnie poruszać po mapie, a jedynie przemieszczać się między ściśle określonymi punktami za pomocą przycisków ekranowych. Naszym głównym zadaniem jest jednak strzelanie i eliminowanie wrogów.
Oprawie audiowizualnej nie można niczego zarzucić, bo ta prezentuje się naprawdę zjawiskowo. Dotyczy to zarówno dopracowanych modeli postaci i pięknych lokacji, jak i realistycznych efektów dźwiękowych.
Teoretycznie jest to gra darmowa, ale w praktyce kto nie płaci, ten nie wygrywa. Mikropłatności za pomocą, których kupujemy m.in. nową broń są niestety tutaj dość nachalne.
Plusy:
- świetna grafika i efekty dźwiękowe
- przemyślane sterowanie
Minusy:
- mikrotransakcje