Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: Nokia Z Launcher, FotoSwipe i Turbo Dismount

Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: Nokia Z Launcher, FotoSwipe i Turbo Dismount

Nokia N1
Nokia N1
Źródło zdjęć: © Nokia
Miron Nurski
22.11.2014 00:42, aktualizacja: 22.11.2014 01:42

W tym zestawieniu gier i aplikacji znajdziecie m.in. lanucher przygotowany przez Nokię, multiplatformową aplikację do przesyłania zdjęć oraz garść wciągających gier.

ASUS MyOcean - darmowa

Personalizacja

ASUS MyOcean
ASUS MyOcean

Animowana tapeta (AmbientTime Live Wallpaper

Android 4.1 lub nowszy

Swego czasu Asus niemalże wszystkie swoje tablety uzbrajał w charakterystyczną tapetę MyWater, na której wyświetlana była reagująca na ruchy urządzenia tafla wody z kostkami lodu. Niby nic oryginalnego i niezwykłego, ale mimo wszystko tapeta cieszyła się sympatią użytkowników i stała się znakiem rozpoznawczym Asusa, który przygotował jej następcę. Tym razem kostki lody zostały zastąpione przez orkę.

ASUS MyOcean
ASUS MyOcean

MyOcean jaki jest, każdy widzi. Poziom wody uzależniony jest tutaj od stanu naładowania baterii, sceneria od pory dnia, a po tapnięciu w ekran pojawiają się pęcherzyki powietrza. I to by było na tyle. Jak już wspomniałem, nic specjalnego, ale mimo wszystko tapeta zgarnia w Google Play dobrze oceny, więc jeśli lubicie takie klimaty, to nie pozostaje Wam nic innego, jak twór Asusa pobrać.

ASUS MyOcean
ASUS MyOcean

Plusy:

 • animacje uzależnione od pory dnia i poziomu naładowania baterii
Nokia Z Launcher
Nokia Z Launcher

Android 4.1 lub nowszy

W przyszłym roku do sprzedaży trafi pracujący pod kontrolą Androida tablet Nokia N1. Od strony software'owej Finowie zadbali o - ich zdaniem - innowacyjny launcher, którego wersję beta już teraz może pobrać niemal każdy.

Nokia Z Launcher
Nokia Z Launcher

Jest to jeden z tych modnych ostatnio inteligentnych launcherów, których zadaniem jest uczenie się zachowań użytkownika i dostarczanie mu odpowiednich aplikacji wtedy, gdy ten może ich potrzebować. Abstrahując już od skuteczności tego typu rozwiązań, osobiście wolę poukładać wszystko po swojemu i pamiętać, gdzie co jest. Ostatnio jednak wielu dużych graczy (Nokia, Yahoo, Samsung) pracuje nad tego typu rozwiązaniami, więc może i w tym szaleństwie jest metoda.

Na pulpicie głównym widzimy listę aplikacji, których zdaniem Z Launchera możemy zechcieć w najbliższej przyszłości użyć. To - jak już wspomniałem - interesuje mnie najmniej. Launcher Nokii urzekł mnie jednak czymś innym - wygodną w użyciu wyszukiwarką. Wystarczy w dowolnym miejscu "narysować" palcem jakąś literę i ujrzymy listę aplikacji oraz kontaktów, których nazwy rozpoczynają się od tego znaku. Proste, szybkie i mega wygodne. Rozwiązanie to trafia do mnie o wiele bardziej niż konieczność uruchamiania wyszukiwarki i wpisywania kolejnych znaków za pomocą klawiatury.

Nokia Z Launcher
Nokia Z Launcher

Niestety ze wszystkim jest tak kolorowo, bo takie podejście przekłada się na inny problem - trudności ze znalezieniem aplikacji, której nazwy nie znamy. Czasami zdarza mi się, że po prostu nie pamiętam, jak nazywa się gra, którą pobrałem dzień wcześniej. W przypadku mojego launchera (Action Launcher) wystarczy, że pamiętam, do którego folderu ją wrzuciłem, więc bez bez najmniejszych problemów ją znajdę. Tutaj muszę poświęcić chwilę na przeczesanie pełnej listy. Ponadto brakuje mi dostępu do kilku widgetów.

Nokia Z Launcher
Nokia Z Launcher

Mimo wszystko aplikację Z Launcher uważam za produkt udany i jestem pewien, że jego prostota spodoba się wielu osobom. Jeśli szukacie pozbawionego zbędnych wodotrysków launchera, który będzie po prostu szybką drogą do gier, aplikacji i kontaktów, to polecam. Pamiętajcie jednak, że jest to wersja beta, w której mogą występować błędy.

Plusy:

 • bardzo wygodna i intuicyjna wyszukiwarka aplikacji i kontaktów
 • lekkość i szybkość działania

Minusy:

 • utrudnione wyszukiwanie gier i aplikacji o nieznanej/zapomnianej nazwie
Fancy Switcher - darmowa

Aplikacje użytkowe

Fancy Switcher
Fancy Switcher

Aplikacja do zarządzania multitaskingiem (Loopr - Task Switcher)

Android 4.0 lub nowszy

Jeśli nie odpowiada Wam sposób, w jaki Wasze urządzenie umożliwia Wam zarządzanie ostatnio używanymi aplikacjami, warto rozejrzeć się za alternatywnymi rozwiązaniami. Jednym z ciekawszych jest Fancy Switcher.

Fancy Switcher
Fancy Switcher

Po uruchomieniu apki przy lewej krawędzi ekranu pojawi błękitna plamka, która będzie pełnić rolę switchera. Przeciągając palec z tego miejsca "wyciągamy" na ekran ostatnio używaną aplikację.

Fancy Switcher
Fancy Switcher

Szybki gest przeciągnięcia palcem w prawo i lewo spowoduje wyświetlenie pełnej listy ostatnio uruchamianych apek.

Fancy Switcher
Fancy Switcher

I to by było na tyle, jeśli chodzi o funkcjonalność Fancy Switchera. Program pozwala oczywiście dostosować jego wygląd i zachowanie do własnych upodobań, ale najwięcej opcji dostępnych jest w wersji Gold, którą można odblokować za nieco ponad 8 zł. Czy warto zainteresować się tym programem? Wszystko zależy od urządzenia, wersji systemu i nakładki, której używacie. W niektórych smartfonach i tabletach standardowy panel multitaskingu potrafi być dość niewygodny.

Plusy:

 • robi co ma robić

FotoSwipe - darmowa

FotoSwipe
FotoSwipe

Aplikacja użytkowa (Pic Perfect)

Android 2.3 lub nowszy

Dziś przerzucanie zdjęć z jednego urządzenia na drugie nie stanowi żadnego problemu (przynajmniej w obrębie jednego systemu). Mamy Bluetooth, NFC czy mnóstwo usług chmurowych. Jeśli jednak chcecie robić to równie efektownie jak na koncepcyjnych filmach sprzed kilku lat, to z pomocą przychodzi FotoSwipe.

FotoSwipe
FotoSwipe

Aby aplikacja zadziałała, należy zainstalować ją na dwóch urządzeniach, między którymi będziemy przerzucać zdjęcia (np. na telefonie i tablecie). Aby udostępnić fotkę należy ją przeciągnąć do krawędzi ekranu i dosłownie "przechwycić" na ekranie drugiego urządzenia. Najlepiej wyjaśni to poniższe wideo.

FotoSwipe iPhone & Android

Najważniejszą cechą tego programu - poza fajnym wyglądem - jest jego multiplatformowość. Umożliwia on bowiem przesyłać zdjęcia z z iOS-u na Androida (i odwrotnie), co wbrew pozorom bez wspomagaczy nie jest zadaniem łatwym.

Plusy:

 • multiplatformowość
 • wygodna obsługa
Turbo Dismount - darmowa

Gry

Turbo Dismount
Turbo Dismount

Symulacja (Small&Furious)

Android 4.1 lub nowszy

Turbo Dismount to mobilna wersja gry, w którą od jakiegoś czasu mogą się już zagrywać użytkownicy pecetów.

Turbo Dismount
Turbo Dismount

Gra polega na przeprowadzaniu testów zderzeniowych samochodów. W każdym kolejnym poziomie wybieramy rodzaj pojazdu, manekina, jego umiejscowienie oraz najdogodniejszy moment startu i regulujemy prędkość (to akurat wymaga od gracza refleksu). Po ustawieniu wszystkich parametrów będzie nam dane podziwiać pieczołowicie zaplanowaną kraksę. Im większych zniszczeń w ten sposób dokonamy, tym więcej punktów zgarniemy.

Turbo Dismount
Turbo Dismount

Wbrew pozorom rozgrywka jest wciągająca i gra daje sporo frajdy. Niemniej to, co Turbo Dismount ma do zaoferowania w standardzie, dość szybko się nudzi, a urozmaicające zabawę dodatki trzeba oczywiście wykupić. Na szczęście ceny nie są zbyt odstraszające. Paczki dodatkowych poziomów kosztują 3 zł, a odblokowanie wszystkich dodatków kosztuje 18 zł, czyli mniej więcej tyle, ile musielibyśmy zapłacić za tego typu grę, gdyby była pozbawiona mikropłatności. Możliwość zapoznania się z grą przed dokonaniem zakupu możemy zatem uznać za uczciwy układ.

Plusy:

 • grywalność
 • rozsądne podejście do tematu mikropłatności
TwoDots - darmowa
TwoDots
TwoDots

Gra logiczna (Flow Free)

Android 4.0 lub nowszy

TwoDots to uzależniająca gra logiczna, w której przyjdzie nam łączyć i usuwać z planszy kolorowe punkty.

TwoDots
TwoDots

Każdy kolejny poziom rozpoczyna się od prezentacji liczby kropek, które będziemy musieli pousuwać nie przekraczając przy tym narzuconej z góry liczby ruchów. Znajdujące się przy sobie punkty jednego koloru możemy łączyć przeciągając po nich palec, lecz - co istotne - tylko w pionie lub poziomie. Połączone kropki oczywiście znikają, a z góry spadają kolejne.

TwoDots
TwoDots

Rozgrywka - jak już wspomniałem - jest bardzo wciągająca, choć gra sama w sobie nie jest w żaden sposób innowacyjna.

TwoDots
TwoDots

W Google Play widnieje informacja o zaszytych mikropłatnościach (skądinąd dość wysokich - do 80 zł), lecz mi na razie nie udało się na nie natknąć, więc nie wiem, czy korzystanie z nich jest konieczne. W każdym razie gra jest warta wypróbowania.

TwoDots – begin your adventure – get it now on Google Play

Plusy:

 • wciąga
 • klimatyczna oprawa dźwiękowa
Splashy Slime - darmowa
Splashy Slime
Splashy Slime

Platformówka (Deadlings)

Android 2.3 lub nowszy

Splashy Slime to gra o cukierkowej oprawie graficznej i jeszcze bardziej cukierkowej muzyczce, w której podczas rozgrywki wykorzystujemy tylko jeden gest - tapnięcia w ekran. Brzmi jak gra dla dzieci? Niech pozory Was nie zwiodą, bo twórcy - jak sami piszą - postawili sobie za cel stworzenie "hardcore'owej" platformówki i trzeba przyznać, że im się to udało.

Splashy Slime
Splashy Slime

Zasady są proste: zielony stwór pełznie przed siebie, a mu musimy dbać jedynie o to, by w odpowiednim momencie oddał skok w celu uniknięcia przeszkody lub/i odbicia się od ściany. I to jedyny prosty element w tej produkcji, bo pułapek jest tak dużo, że rozgrywka jest piekielnie trudna. Każdy zahaczenie o przeszkodę cofa nas na początek planszy. Odbywa się to jednak natychmiast, więc - mimo iż niektóre plansze wymagają nawet kilkudziesięciu powtórzeń - gra ani na moment nie traci na dynamice.

Splashy Slime
Splashy Slime

Grę można pobrać bezpłatnie, a wewnętrzne płatności ograniczają się wyłącznie do możliwości dezaktywowania wyskakujących raz na jakiś czas reklam za nieco ponad 3 zł. Dla mnie przechodzenie kolejnych plansz było bardzo satysfakcjonujące, więc mogę ten tytuł z czystym sumieniem polecić.

Splashy Slime Impossible Game - Official Trailer

Plusy:

 • satysfakcjonująca rozgrywka
 • proste zasady (i tylko zasady ;)
The Blocks Cometh
The Blocks Cometh

Zręcznościówka (Ninja Dashing)

Android 2.3 lub nowszy

The Blocks Cometh to zręcznościówka w stylu retro, która wygląda jak nieślubne dziecko Icy Towera i Tetrisa.

The Blocks Cometh
The Blocks Cometh

Sama rozgrywka polega na wspinaniu się na szczyt, lecz początkowo nie bardzo mamy po czym się w spinać. Na szczęście (lub nieszczęście) z góry spadają bloki o różnych rozmiarach i kształtach, które z czasem zaczynają tworzyć wierzę, po której możemy wchodzić coraz wyżej. Podobnie jednak jak nóż może nam posłużyć zarówno do zrobienia sobie kanapki jak i krzywdy, tak i wspomniane bloki mogą utworzyć naszą drogę na szczyt lub w jednej sekundzie zmiażdżyć naszego bohatera.

The Blocks Cometh
The Blocks Cometh

Pomysł jest dość ciekawy i faktycznie bicie kolejnych rekordów daje sporo frajdy. Ponadto cena gry nie jest zbyt wygórowana, choć dodatkowo jesteśmy zachęcani do wydania paru złotych na dodatkowe postaci. To na szczęście nie jest jednak konieczne.

The BlocksCometh Trailer - Android

Plusy:

 • grywalność
 • możliwość gry w trybie wertykalnym i horyzontalnym
Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)