Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: Minima, Jet Car Stunts 2 i Mad Bullets

Wild West
Wild West
Źródło zdjęć: © Shutterstock
Miron Nurski

12.12.2014 23:34, aktual.: 13.12.2014 00:35

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W najnowszym WZGiA znajdziecie m.in. minimalistyczną i animowaną tapetę, polski agregator newsów oraz nietypową strzelankę, której akcja rozgrywa się na Dzikim Zachodzie.

Minima Live Wallpaper - darmowa lub płatna (6,73 zł)

Personalizacja

Minima Pro Live Wallpaper
Minima Pro Live Wallpaper

Animowana tapeta (Gears 3D)

Android 3.1 lub nowszy

Minima to minimalistyczna i animowana tapeta w stylu Material Design.

Minima Live Wallpaper
Minima Live Wallpaper

Tapeta składa się z rozmaitych, kolorowych figur geometrycznych, które rzucają na siebie cienie tworząc wrażenie warstwowego ułożenia elementów na ekranie. Wrażenie to potęgowane jest przez efekt paralaksy; gdy przechylamy telefon, poszczególne elementy przesuwają się w różnym tempie, co tworzy złudzenie głębi. Zobaczcie tylko okiem na poniższe wideo..

Minima Pro Live Wallpaper is Pure Awesomeness

Twórcy przygotowali ponad 60 zróżnicowanych motywów graficznych, z których większość dostępna jest oczywiście wyłącznie w wersji płatnej. Niemniej darmowa pozwala konfigurować dostępne tematy poprzez zmienianie kolorystyki, więc przy odrobinie chęci można osiągnąć ciekawe efekty.

Minima Live Wallpaper
Minima Live Wallpaper

Plusy:

[plus]cieszące oko animacje

[plus]rozbudowane możliwości personalizacji

Wersja darmowa lub płatna (6,73 zł)

Action Launcher 3 - darmowa lub płatna

Action Launcher 3
Action Launcher 3

Launcher (Nova Launcher)

Android 4.1 lub nowszy

Pisałem już nie raz, że Chris Lacy jest moim ulubionym deweloperem i używam niemal wszystkich apek, które wyszły spod jego ręki, na czele ze świetnym Action Launcherem. Niedawno Lacy ogłosił, że wkrótce pojawi się nowa wersja aplikacji, ale w przebudowanie programu od podstaw włożył tyle pracy, że Action Launcher 3 zadebiutuje jako nowa, osobno płatna pozycja. Poprzednią wersję uwielbiałem, więc byłem skłonny zakupić nowe wydanie choćby w ramach podziękowania, ale oczywiście nie zabrakło głosów osób, które oburzyły się, że muszą płacić drugi raz za to samo. Ja natomiast chciałbym dostać przynajmniej to samo, co miałem wcześniej.

Okazało się, że z Action Launchera wyparowała, może nie większość, ale spora część funkcji. Nie można już zmieniać rozmiaru ikon ani stosować alternatywnych paczek. Z wysuwanego z boku panelu znikła wyszukiwarka i poręczny panel z widgetami. Nie da się stworzyć kopii zapasowej ustawień i przywrócić jej na innym urządzeniu. Wcięło również kilka funkcji, których nie używałem, ale jednak wcześniej były i ich zwolenników zapewne nie brakuje. Nawet ustawienia zostały znacznie zubożone.

Action Launcher 3
Action Launcher 3

Chris Lacy tłumaczy to wszystko głównie brakiem... czasu. Twierdzi on, że cała aplikacja została napisana od podstaw i chciał, żeby ukazała się przed końcem roku, więc po prostu nie zdążył jeszcze dodać wszystkich funkcji i te będą systematycznie dodawane w przyszłości. Nie wszystkie jednak, bo z części - zdaniem dewelopera - korzystało zbyt mało osób, więc nie ma sensu ich przywracać. Czy tak powinna wyglądać płatna aktualizacja płatnej aplikacji?

Action Launcher 3
Action Launcher 3

To wszystko nie oznacza jednak, że Action Launcher 3 jest produktem złym. Wręcz przeciwnie, to kawał świetnego launchera, który wciąż ma swoje najważniejsze cechy - listę aplikacji wysuwaną z bocznej krawędzi czy też możliwość "chowania" widgetów pod ikonami aplikacji. Więcej na ten temat pisałem już zresztą tutaj.

Nowa wersja jest ponadto znacznie szybsza od poprzedniej i nieporównywalnie ładniejsza, bo czerpie garściami z języka projektowania Material Design. W ustawieniach można ponadto zmieniać motywy graficzne.

Action Launcher 3
Action Launcher 3

Twórca chwali się również funkcją Quicktheme, która "wyciąga" dominujący kolor z tapety i dostosowuje do niego kolorystykę wyświetlanych elementów. Mnie niespecjalnie przypadło to jednak do gustu.

Action Launcher 3
Action Launcher 3

Jeśli wcześniej nie mieliście do czynienia z Action Launcherem, to nowa wersja powinna przypaść Wam do gustu. Zwłaszcza że podstawową wersję o ograniczonej funkcjonalności można pobrać za darmo. Odblokowanie wersji Plus kosztuje nieco ponad 16 zł i dotychczasowi fani aplikacji mogą być rozczarowani funkcjami, które w niej znajdą.

Action Launcher 3 - Quicktheme, Shutters, Covers and more!

Plusy:

[plus]ładny wygląd

[plus]szybkość działania

Minusy:

[minus]brak wielu funkcji z poprzedniej wersji

MSN Wiadomości - darmowa

Aplikacje użytkowe

MSN Wiadomości
MSN Wiadomości

Agregator newsów (River)

Android 4.1 lub nowszy

Przygotowana przez Microsoft aplikacja skierowana do tych, którzy chcą być zawsze na bieżąco z najważniejszymi informacjami z kraju i ze świata.

MSN Wiadomości
MSN Wiadomości

MSN Wiadomości agreguje artykuły z najpopularniejszych polskich serwisów informacyjnych i dzieli je na 6 kategorii: najważniejsze wiadomości, Polska, świat, biznes, opinie oraz sport.

MSN Wiadomości
MSN Wiadomości

Kolejność wyświetlania kategorii możemy zmienić, a nieinteresujące nas usunąć z listy. Szkoda tylko, że odpowiedzialne za to 2 przyciski przyczepione zostały do sporej belki u dołu ekranu, która zajmuje cenną przestrzeń. Rozwiązanie totalnie pozbawione sensu, bo przecież nikt nie zmienia preferencji 5 razy dziennie, więc odpowiedni panel mógł się znaleźć w ustawieniach.

MSN Wiadomości
MSN Wiadomości

Poza tym jednym niedociągnięciem aplikacja spisuje się świetnie, bo bezbłędnie pobiera tytuły, grafiki oraz całe artykuły i prezentuje je w czytelnej formie. Możemy także w łatwy sposób podzielić się artykułem w społecznosciówkach, a już przeczytane teksty są wyraźnie wyróżnione na liście. Mimo wszystko MSN Wiadomości jest zatem prawdopodobnie najlepszą polskojęzyczną aplikacją tego typu.

Plusy:

[plus]bezbłędne pobieranie grafik, tytułów i artykułów

Minusy:

[minus]zbędna belka w dolnej części ekranu

Indiegogo - darmowa
Indiegogo
Indiegogo

Klient serwisu internetowego (Filmweb)

Android 4.1 lub nowszy

Indiegogo to jeden z najpopularniejszych serwisów crowdfundingowych, dzięki któremu założyciele start-upów mogą dzielić się ze światem swoimi pomysłami oraz zbierać fundusze na ich realizację. Pozostali użytkownicy serwisu mają natomiast realny wpływ na powstawanie nowych produktów. Wspomniany serwis doczekał się właśnie oficjalnego klienta na Androida.

Indiegogo
Indiegogo

Z poziomu aplikacji można robić dokładnie to, co za pośrednictwem strony internetowej - przeglądać kampanie z różnych kategorii, dodawać je do ulubionych oraz przelać dowolną kwotę na konto wybranego projektu.

Indiegogo
Indiegogo

Interfejs jest ładny, schludny i intuicyjny, lecz - podobnie jak sam serwis - anglojęzyczny.

Plusy:

[plus]dopracowany interfejs

[plus]niemal pełna funkcjonalność "dużej" wersji serwisu

Colossatron - darmowa

Gry

Colossatron
Colossatron

Gra zręcznościowo-logiczna (Millie)

Android 4.0 lub nowszy

W tej produkcji studia Halfbrick gracz przejmuje kontrolę nad tytułowym Colossatronem, czyli gigantycznym wężem-robotem, który postawił sobie za cel zniszczenie świata.

Colossatron
Colossatron

Właściwie "przejmowanie kontroli" to trochę dużo powiedziane, gdyż Colossatron porusza się bez pomocy gracza, a jego zadaniem będzie tylko dozbrajanie robota w trakcie trwania misji. Podczas niszczenia miasta przez ekran przewijają się części uzbrojenia, które należy "chwycić" i umieścić między segmentami robota. Ustawienie trzech części w tym samym kolorze obok siebie skutkuje pojawieniem się potężniejszego działa. Z czasem oczywiście kombinacje stają się coraz bardziej skomplikowane i potężne.

Colossatron
Colossatron

Dozbrajać robota można także między kolejnymi misjami i tutaj w grę wchodzą już niestety nie tylko wirtualne fundusze, bo gra ewidentnie nastawiona jest na sięganie do kieszeni graczy za pomocą systemu mikropłatności.

Colossatron: Massive World Threat - Debut Trailer

Plusy:

[plus]grywalność

[plus]udana oprawa audiowizualna

Minusy:

[minus]mikrotransakcje

Jet Car Stunts 2
Jet Car Stunts 2

Gra wyścigowa (Table Top Racing)

Android 2.3 lub nowszy

Jet Car Stunts 2 to druga część bardzo popularnej wśród użytkowników iPhone'ów gry, która w końcu doczekała się wersji na Androida.

Jet Car Stunts 2
Jet Car Stunts 2

Siadamy za sterami futurystycznego pojazdu i przemierzamy równie futurystyczne, zawieszone w kosmosie trasy. Na drodze spędzimy mniej więcej tyle samo czasu co w powietrzu, gdyż gra w dużej mierze polega na sprawnym przeskakiwaniu z jednej platformy na drugą. Te pełne są zakrętów i spirali, co przy zawrotnych prędkościach osiąganych przez pojazdy sprawia, że niektóre poziomy są dość wymagające.

Jet Car Stunts 2
Jet Car Stunts 2

Sterowanie odbywa się przy użyciu przycisków ekranowych i akcelerometru. Przyciski służą do dodawania gazu i hamowania, a lot korygujemy obracając telefon/tablet.

Jet Car Stunts 2
Jet Car Stunts 2

W grze zaszyto system mikropłatności, ale ceny na szczęście nie odstraszają. Paczka "All-In-One" zawierająca wszystkie dodatki kosztuje 15,29 zł, czyli mniej więcej tyle, ile trzeba byłoby zapłacić za grę, gdyby ta była sprzedawana w tradycyjny sposób.

Jet Car Stunts 2 - Out now on iPhone, iPad and iPod Touch and Android

Plusy:

[plus]wciągająca rozgrywka

[plus]sporo poziomów (120, a każdy w trzech poziomach trudności)

Little Charlie - darmowa
Little Charlie
Little Charlie

Zręcznościówka (Swing Copters)

Android 2.3 lub nowszy

Little Charlie to zręcznościówka w klimacie retro stworzona przez jednego z naszych czytelników. Dzięki Tomaszu za podesłanie linka.

Little Charlie
Little Charlie

Mały Charlie jest kaczką, która płynie przed siebie i poluje na porozrzucane po wodzie monety. Dwuwymiarowa trasa najeżona jest także falochronami, nad którymi nasz kaczy bohater musi przeskakiwać.

Little Charlie
Little Charlie

Pod względem mechaniki całość przypomina kultowe Flappy Bird. Różnica jest taka, że punkty zdobywamy nie za pokonanie kolejnych odcinków, lecz za każdą zebraną monetę, co nieco zmienia priorytety gracza i w efekcie sprawia, że jeszcze łatwiej wpaść na przeszkodę.

Little Charlie
Little Charlie

Podobnie jak większość tego typu gier, również i ta jest równie irytująca, co wciągająca, więc warto dać jej szansę.

Plusy:

[plus]wciąga

Mad Bullets - darmowa
Mad Bullets
Mad Bullets

Strzelanka (Sniper Tactical)

Android 3.0 lub nowszy

Twórcy nazywają swoje dzieło strzelanką o najłatwiejszym sterowaniu wszech czasów. I faktycznie sam proces strzelania został maksymalnie uproszczony, co nie oznacza jednak, że sama gra należy do łatwych.

Mad Bullets
Mad Bullets

Akcja rozgrywa się na Dzikim Zachodzie, a zadaniem gracza będzie rozprawianie się z miejscowymi zbirami i ratowanie kobiet z opresji. Aby zestrzelić wskazany cel wystarczy po prostu w niego tapnąć. Całą sprawę komplikuje fakt, że na ekranie bardzo dużo się dzieje, a dbać musimy o to, by nie oberwał żaden cywil.

Mad Bullets
Mad Bullets

Gra ma bardzo specyficzną oprawę graniczną. Nasz bohater sam spaceruje po trójwymiarowym miasteczku, a wyskakujące postaci stylizowane są na dwuwymiarowe wycinki z fotografii. Nadaje to całości bardzo fajnego klimatu.

Mad Bullets
Mad Bullets

Niestety gra jest bardzo upierdliwa jeśli chodzi o wewnętrzny system płatności. Jeśli zostaniemy zestrzeleni lub sami zestrzelimy niewłaściwą osobę, rozgrywka zostanie zatrzymana, a możliwość jej kontynuowania należy wykupić za wirtualną walutę. Ta niestety bardzo szybko się kończy.

Plusy:

[plus]fajny klimat

Minusy:

[minus]psucie fajnego klimaty przez mikropłatności

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)