#wSkrócie: BlackBerry Motion, bateria w Huaweiu Mate 10 i kolejne "otwarte" iPhone'y 8

#wSkrócie: BlackBerry Motion, bateria w Huaweiu Mate 10 i kolejne "otwarte" iPhone'y 8

BlackBerry Motion
BlackBerry Motion
Mateusz Żołyniak
06.10.2017 16:49, aktualizacja: 06.10.2017 18:49
  1. BlackBerry Motion na zdjęciu

Evan Blass zamieścił na Twitterze pierwsze zdjęcie prasowe nowego smartfonu BlackBerry, który znany był do tej pory pod nazwą kodową "Krypton". Popularny @evleaks zdradził przy tym, że sprzęt ten na rynek trafi jako BlackBerry Motion.

Na zdjęciu uwagę przykuwa charakterystyczne logo, które umieszczone zostało na przycisku home pełniącym funkcję czytnika linii papilarnych. Żadne nowe szczegóły na temat specyfikacji nie zostały ujawnione, ale wcześniejsze przecieki mówią m.in. o: układzie Snapdragon 625/626, 4 GB RAM-u, ekranie FullHD i baterii o pojemności 4000 mAh.

  1. Mate 10 z baterią 4000 mAh

Nowe smartfony z linii Mate 10 zostaną zaprezentowane 16 października, ale Huawei już od jakiegoś czasu zdradza informacje na ich temat. Tym razem chiński gigant pochwalił się na Twitterze, że jego topowa nowość zostanie wyposażona w baterię o pojemności 4000 mAh.

Huawei zapowiada, że model ten wytrzyma cały dzień (24 godz.) na pojedynczym ładowania, ale nie jest to szczególnie zaskakujące. Podobne ogniwa trafiały już do modeli Mate 8 i Mate 9. Więcej na temat Mate'a 10 znajdziecie w tym wpisie.

  1. Honor 6C już wkrótce?

Będąc przy Huaweiu warto wspomnieć, że zaprezentowany na początku roku Honor 6C może wkrótce doczekać się ulepszonej wersji. Zarówno na włoskiej, jak i niemieckiej stronie Honora pojawiła się instrukcja obsługi dla modelu 6C Pro.

Szczegóły dotyczące specyfikacji technicznej nowego modelu nie są jeszcze znane.

  1. Oppo F5 na promocyjnym materiale

Oppo już wkrótce zaprezentować na model o nazwie F5, która ma odznaczać się bezramkowym ekranem oraz rewelacyjnym aparatem przednim do zdjęć selfie. Potwierdzenie tego można znaleźć w materiale promocyjnym, który został opublikowany na Facebooku przez ABS-CBN Lifestyle, co zauważył m.in. serwis Revu.

Oppo F5
Oppo F5© ABCCBN Lifestyle/Revu

Dostępne dane wskazują, że Oppo F5 ma być wyposażony m.in. w: 6-calowy ekran FullHD+, układ Snapdragon 660, 6 GB RAM-u, 64 GB pamięci wbudowanej i baterię o pojemności 4000 mAh.

  1. Kolejne "otwarte" iPhone'y 8

Serwis CNET wskazuje, że udokumentowano już sześć przypadków, w których baterie w nowych iPhone'ach 8 spuchły, co wywołało wypchnięcie ekranu i otworzenie się obudów tych urządzeń.

Reuters wspomina do tego o kolejnym takim przypadku, który miał miejsce w Chinach. Serwis wskazuje, że Apple bada problem, ale jest jeszcze za wcześnie, aby przedstawiciele giganta mogli udzielić jednoznacznych odpowiedzi w temacie problemów z puchnącymi bateriami nowych iPhone'ów.

  1. ZTE osiągnęło transfer na poziomie 965 Mb/s

Na koniec warto wspomnieć jeszcze o niecodziennym osiągnięciu ZTE. Firmie we współpracy z japońskim operatorem SoftBak udało się pobić rekord prędkości transmisji danych. Testy zostały przeprowadzone w komercyjnej sieci pre-5G w mieście Nagasaki.

ZTE:

W przeprowadzonym teście wydajnościowym do sieci podłączono jednocześnie 24 urządzenia działające w paśmie 20 MHz. Dzięki zastosowaniu technologii TDD Massive MIMO 2.0 wszystkie z nich pobierały dane z serwerów FTP ze średnią prędkością aż 965 Mb/s. Był to pierwszy tego typu test przeprowadzony w udostępnionej komercyjnie użytkownikom sieci komórkowej, a nie w warunkach laboratoryjnych. Osiągnięte rezultaty niewiele odbiegają od wcześniejszych testów przeprowadzonych w zamkniętej sieci w chińskim Shenzhen. Wówczas osiągnięto prędkość transmisji dochodzącą aż do 1,1 Gb/s.

ZTE wraz z SoftBank zapoczątkowały tym samym projekt strategicznej współpracy w zakresie Smart Life. Projekt ten, przeznaczony dla sieci post-4G i pierwszych sieci 5G, ma na celu opracowanie, przetestowanie z operatorami i komercyjne wdrożenie rozwiązań sieciowych z zakresu „inteligentnego życia”. Mają one na celu ułatwienie budowania inteligentnych sieci nowej generacji, obniżenie kosztów ich powstawania, a jednocześnie zapewnienie użytkownikom możliwości swobodnego korzystania z ogromnej przepustowości. Internet rzeczy, Internet pojazdów i szybki transfer dla użytkowników są tutaj priorytetami.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)