#wSkrócie: ceny modeli z linii Moto G6, wstrzymana aktualizacja dla Galaxy S8 i nowy błąd w iMessage

#wSkrócie: ceny modeli z linii Moto G6, wstrzymana aktualizacja dla Galaxy S8 i nowy błąd w iMessage

BlackBerry Motion
BlackBerry Motion
Mateusz Żołyniak
15.02.2018 17:25, aktualizacja: 15.02.2018 18:25

Przedstawiłem już nowe doniesienia na temat Nokii 7 Plus i innych nowości HMD Global. Miron poruszył z kolei tematy związane z "niszczeniem mebli" przez głośnik HomePod oraz dostępności usługi Google Assistant w języku polskim. Oto, co jeszcze trzeba wiedzieć dzisiejszego dnia.

  1. HTC informuje o zmianach kadrowych

Informowaliśmy już o tym, że z HTC pożegnał się Chialin Chang, który był szefem działu zajmującego się produkcją smartfonów. Tajwańska firma wydała oficjalne oświadczeniem w sprawie zmian kadrowych.

HTC o zmianach kadrowych:

Firma HTC Corporation deklaruje wierność i pełne zaangażowanie w tworzenie smartfonów pod własną marką, czego potwierdzeniem mogą być plany firmy na 2018 rok. HTC zapowiada kolejne interesujące premiery i prezentacje innowacyjnych rozwiązań z dziedziny urządzeń i technologii mobilnych.

Rok 2018 to także obiecujące zmiany kadrowe. Zarządzanie firmą HTC w Europie przejął Paul Brown, w roli General Manager oraz Eric Matthes i Sylwia Machnik-Kochan – na stanowiskach wiceprezesów Smartphone and Connected Devices Division (odpowiednio) dla Europy Zachodniej i Wschodniej.

Warto dodać, że Sylwia Machnik-Kochan pełniła do tej pory obowiązki szefa działu sprzedaży w polskim oddziale HTC. W dużej mierze to dzięki niej ten był jednym z najlepiej radzących sobie na rynku w tej części Europy.

  1. Kluczowe elementy specyfikacji i zdjęcia Moto G6 i G6 Plus

Andri Yatim, który w przeszłości ujawnił sporo trafnych informacji na temat nowości Motoroli, zamieścił na Twitterze domniemane zdjęcia modeli Moto G6 i Moto G6 Plus.

Prasowe rendery potwierdzają, że urządzenia zostaną wyposażone w ekrany o formacie 18:9, podwójne aparaty główne oraz czytniki linii papilarnych w przycisk home na przednim panelu. Urządzenia przedstawione na zdjęciach mają działać na Androidzie 8.0 Oreo z nakładką przypominającą tę ze smartfonów uśmierconej przez Lenovo marki ZUK (modele na rynek chiński).

Andri Yatim zamieścił także informacje o kluczowych elementach specyfikacji oraz szacowane wyceny nowości Motoroli, w tym Moto G6 Play.

Dodam, że Moto G6 Play ma być wyposażony w pojedynczy aparat główny i ekran o niższej rozdzielczości (HD+ vs FullHD+). Wizualizację jego wyglądu możecie znaleźć w tym wpisie.

  1. Snapdragon 855 będzie wykonany w procesie 7 nm?

Roland Quandt z WinFuture.de wskazuje na Twitterze, że następca Snapdragona 845 będzie ponoć wykonany w procesie litograficznym 7 nm. Układ o oznaczeniu SM855 może zostać zaprezentowany pod koniec 2018 roku lub na początku 2019 roku.

Będzie to pierwszy SoC (system-on-a-chip) firmy z nowym modemem Snapdragon X24 LTE. Jego produkcją może zająć się firma TSMC, która już jakiś czas temu zapowiadała wdrożenie odpowiedniej linii produkcyjnej w 2019 roku.

  1. Nokia rozważa sprzedaż jednego z działów

Nokia wydała oficjalne oświadczenie o rozpoczęciu dochodzenia, które ma wyjaśnić przyszłość działu Digital Health. Został on utworzony po wykupieniu firmy Withings i zajmuje się produkcją hybrydowych zegarków, inteligentnych wag i innych rozwiązań zdrowotnych.

Jeżeli Nokia oszacuje, że nie warto wiązać z nim przyszłości, mają zostać podjęte kroki w kierunku jego sprzedaży lub zamknięcia. Finowie zastrzegają przy tym, że sprawa nie dotyczy pozostałych działów Nokia Technologies, które zajmują się licencjonowaniem patentów czy opracowywaniem nowych technologii.

  1. BlackBerry Motion w Europie

W europejskim sklepie BlackBerry pojawił się model Motion, który wyceniony został na 469 euro (ok. 1950 zł). Serwis CrackBerry donosi do tego, że sprzęt ma trafić do 28 krajów, gdzie dostępny może być tak w ofertach operatorów, jak i w wolnej sprzedaży.

BlackBerry Motion w Europie
BlackBerry Motion w Europie

Na liście znalazła się również Polska. Można spodziewać się więc, że BlackBerry Motion trafi do oferty sieci Orange, ale ciężko wskazać, czy pozostali operatorzy również będą nim zainteresowani. Póki co nie wiadomo też nic o dostępności produkt na wolnym rynku.

  1. Samsung wstrzymuje aktualizację do Oreo dla Galaxy S8

Samsung dopiero co rozpoczął proces aktualizacji Galaxy S8 do nowego oprogramowania, które bazuje na Androidzie 8.0 Oreo, a już został on przerwany. SamMobile wskazuje, że soft o oznaczeniu G950/G955-FXXU1CRAP nie jest już dostępny na serwerach firmy.

Może wskazywać to, że firma pracuje obecnie nad poprawioną wersją oprogramowania, która zostanie udostępniona w ciągu najbliższych tygodni. Zatrzymanie procesu aktualizacji nie powinno wpłynąć na użytkowników, którzy przeprowadzili już ten proces.

  1. Inteligentne okulary Samsunga coraz bliżej?

GalaxyClub.nl doniósł, że Samsung złożył wniosek o przyznanie mu nowego znaku towarowego. Logotyp przypomina ludzkie oko, co może wskazywać, że Koreańczycy mają zamiar wprowadzić do sprzedaży inteligentne okulary.

Tak będzie wyglądać logo inteligentnych okularów Samsunga?
Tak będzie wyglądać logo inteligentnych okularów Samsunga?© GalaxyClub.nl
  1. Samsung Gear X na horyzoncie?

Serwis TechTastic odnalazł z kolei w koreańskim urzędzie patentowym wniosek podpisany jako "Samsung Gear X". Dotyczy on inteligentnego zegarka, który wyposażony jest w funkcję pomiaru ciśnienia krwi.

Jedna z ilustracji dołączonych do wniosku patentowego dotyczącego zegarka "Gear X"
Jedna z ilustracji dołączonych do wniosku patentowego dotyczącego zegarka "Gear X"

Wniosek ten może sugerować, że Samsung bardzo chciałby, aby taka opcja pojawiła się w kolejnych modelach jego zegarków. Ciężko określić jednak, czy dotyczy to już modeli, które zostaną zaprezentowane w 2018 roku.

  1. Nowe wieści o Xiaomi Mi MIX 2s

Serwis XDA-Developers dokopał się do nowych informacji, które mają potwierdzać istnienie modeli Xiaomi Mi MIX 2S. Dane mają wskazywać do tego, że sprzęt będzie działał na Androidzie 8.0 Oreo, miał baterię o pojemności 3400 mAh, a w aparacie wykorzystana zostanie matryca Sony IMX363.

  1. Nowy błąd w aplikacji iMessage

Tom Warren z The Verge przedstawił na Twitterze nowy błąd aplikacji iMessage. Powoduje go otrzymanie wiadomości, w której widnieje jeden ze znaków języka telugu, którym posługują się mieszkańcy stanu Andhra Pradesh w Indiach (ok. 70 mln osób). Czym się objawia?

Problem dotyczy oprogramowania iOS 11.2.5, a po otrzymaniu wiadomości iMessage może przestać odpowiadać lub uniemożliwić wprowadzenie litery "i". Można go rozwiązać po otrzymaniu kolejnej wiadomości - należy spróbować wtedy wejść do aplikacji i usunąć wcześniejszą wiadomość, ale może wymagać to wielu prób.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)