#wSkrócie: ciekawy powerbank marki Xtorm i wzrost liczby ataków na Androida

#wSkrócie: ciekawy powerbank marki Xtorm i wzrost liczby ataków na Androida

OnePlus 3T
OnePlus 3T
Mateusz Żołyniak
17.11.2017 18:02, aktualizacja: 17.11.2017 19:20
 1. Samsung nie zrezygnuje z systemu chłodzenia

Jeden z ostatnich raportów DigiTimes wskazuje, że Samsung nie ma zamiaru zrezygnować z systemu chłodzenia układu głównego w modelach Galaxy S, które zostaną wprowadzone w 2018 roku. Południowokoreański gigant ma korzystać w dalszym ciągu z rozwiązania opartego na miniaturowych rurkach cieplnych, które zostało wprowadzone w Galaxy S7.

System chłodzenia w modelu Samsung Galaxy S7
System chłodzenia w modelu Samsung Galaxy S7

Wiąże się to z wyższym kosztem produkcji topowych modeli, ale system chłodzenia nie tylko wpływa na poprawę wydajności przy wysokim obciążeniu. Rozwiązanie tak rozprowadza ciepło, aby nie zwiększać wyraźnie temperatury baterii, co w kontekście problemów z Galaxy Note'em 7 jest zapewne szalenie istotne dla firmy z Korei Południowej.

 1. Nowe Galaxy A5 i A7 z certyfikatem Wi-Fi

Holenderski serwis GalaxyClub okrył w bazie Wi-Fi Alliance wzmianek o nowych modelach Samsunga o kodowych oznaczeniach "SM-A530F" i "SM-A730F". Odnoszą się one do smartfonów Galaxy A5 (2018) i Galaxy A7 (2018) i są kolejnym potwierdzeniem tego, że nowości giganta w ciągu najbliższych miesięcy trafią do sprzedaży (z Androidem 7.1.1 Nugat).

Samsung Galaxy A5 (2018) i A7 (2018) w bazie Wi-Fi Alliance
Samsung Galaxy A5 (2018) i A7 (2018) w bazie Wi-Fi Alliance© wifialliance/galaxyclub.nl
 1. Bezprzewodowy powerbank Xtorma w Polsce

Do sprzedaży w Polsce trafiły akcesoria marki Xtorm służące do bezprzewodowego ładowania smartfonów. Pierwszym jest Wireless Fast Charging Pad Freedom, a więc ładowarka zgodna jest ze standardem ładowania Qi. Rozwiązanie cechować ma dobra wydajność (dostarcza prąd o mocy 10 W) i system zarządzania energią, który zapobiegać ma przed przegrzaniem czy przeładowaniem.

Wireless Fast Charging Pad Freedom (XW202)
Wireless Fast Charging Pad Freedom (XW202)

Drugą nowością jest Xtorm Power Bank Wireless 8000 (XB103). Model wygląda jak klasyczne akcesorium tego typu (13,8 x 7,2 x 2 cm i 260 g), ale wyposażony jest w podkładkę do bezprzewodowego ładowania. Akcesorium ma pojemność 8000 mAh, a do tego wyposażone jest w port USB do ładowania oraz dwa złącza USB do ładowania urządzeń.

Xtorm Power Bank Wireless 8000 (XB103)
Xtorm Power Bank Wireless 8000 (XB103)

Cena ładowarki marki Xtorm została ustalona na poziomie 169 zł, a powerbank to wydatek rzędu 339 zł.

 1. Spora aktualizacja dla OnePlusa 3 i 3T

OnePlus nie zapomina o użytkownikach modeli z 2016 roku. Firma wydała już betę nowego oprogramowania (wersja 27 dla OnePlusa 3 i wersja 18 dla OnePlusa 3T), która wprowadza m.in.:

 • nowy interfejs dla trybu \Nie przeszkadzać;
 • optymalizację zużycia energii w trybie czuwania;
 • poprawki funkcji inteligentnego zaznaczania tekstu;
 • aktualizację aplikacji OnePlusa i Google'a (GMS);
 • łatki bezpieczeństwa z października (2017 roku);
 • szereg mniejszy łatek i poprawek (zarządzanie pamięci, obsługa Bluetooth, poprawki lokalizacji dla wybranych języków).

Aktualizacja dla użytkowników, którzy korzystają z wersji beta OxygenOS udostępniania jest w systemie OTA (Over the Air).

 1. Darmowe Wi-Fi w Centrum Nauki Kopernik

Dobra wiadomość dla osób mieszkających w Warszawie. Z inicjatywy sieci Plus uruchomiona została usługa darmowego Wi-Fi w Centrum Nauki Kopernik. Można z niej korzystać zarówno w budynku CNK, jak i na terenie przylegającego do niego Parku Odkrywców. Korzystanie z sieci jest w pełni darmowe, ale pojedyncza sesja może trwać do 30 min. Po tym czasie należy się ponownie zalogować do sieci.

W budynku Centrum transmisja danych do routerów odbywa się poprzez światłowód Plusa, a na terenie Parku Odkrywców poprzez sieć LTE Plus. Wykonawcą i świadczącym usługę Internetu Wi-Fi jest firma Yoberi, która jest również dostawcą i producentem systemu wildfish 3.0 odpowiadającego za zarzadzanie i bezpieczeństwo sieci.Strefy darmowego Wi-Fi powstały na zlecenie i są finansowane przez sieć Plus, która jest Partnerem Wspierającym Centrum Nauki Kopernik prawie od początku jego działalności.
 1. Rośnie liczba ataków na smartfony z Androidem

G Data Software przygotowała nowy raport bezpieczeństwa, w którym wskazuje wykrycie w tym roku już 2 258 387 nowych typów złośliwego oprogramowania, które atakować ma smartfony z systemem Android. Firma wskazuje, że wynika to w dużej mierze z tego, że tylko 18 proc. użytkowników korzysta z systemu Google'a w wersji 7.0 z nowszymi zabezpieczeniami.

Dzieje się tak dlatego, że część aktualizacji musi zostać wprowadzona przez producentów urządzeń, a nie samych użytkowników. Powoduje to, że mamy ciągle do czynienia z dużymi opóźnieniami. Luki w zabezpieczeniach Androida takie jak KRACK WLAN hole, the Blueborne and Gooligan są nadal niebezpiecznie, po mimo tego, że luki są uzupełniane, użytkownik nie może z nich korzystać. Być może producenci urządzeń powinni rozważyć inne podejście do problemu zabezpieczeń. To oni ponoszą odpowiedzialność za bezpieczeństwo produkowanych urządzeń. Sytuacja jest tym poważniejsza, że smartfony są nieodłącznym towarzyszem w naszym życiu prywatnym i zawodowym. Pełnią rolę komunikacyjną, naszego portfela, notatnika. Liczba istotnych danych i informacji jest ogromna i praktycznie nie jest chroniona. Ilu z naszych znajomych posiada jakąkolwiek wersję programu antywirusowego chroniącego urządzenia mobilne? Niestety nie wielu. To powinno się zmienić, a świadomość zabezpieczenia smartfonów powinna być bardziej powszechna za równo wśród użytkowników, jak i producentów. Jeśli mamy już wirusa z reguły jest już za późno.
 1. Świąteczne promocje Sony Mobile

Polski oddział Sony Mobile wprowadza akcję promocyjną, w ramach której klienci do kupionych smartfonów Xperia otrzymują prezenty. Do każdej Xperii XZ Premium, Xperii XZ1 i Xperii XZ1 Compact dodawany ma być głośnik Bluetooth Sony SRS-XB3 o wartości 399 zł.

"Xperia ‒ zachwyć się muzyką" to akcja skierowana do wszystkich, którzy między 17 listopada a 23 grudnia 2017 roku kupią w wybranych centrach handlowych jeden z trzech wymienionych powyżej smartfonów Sony (w wersji Single SIM lub Dual SIM) w salonach sieci Play, Orange, Plus i T-Mobile, a także w sklepach sieci Saturn, RTV Euro AGD, Komputronik i Media Expert oraz oczywiście w salonach Sony Centre. Centra handlowe, w których można będzie skorzystać z akcji promocyjnej Sony Mobile ulokowane są w Warszawie, Poznaniu, Katowicach, Łodzi, Gdańsku, Szczecinie, Wrocławiu, Krakowie i Rzeszowie.

Dodatkowo, promocje związane ze smartfonami Sony przygotowały sklepy RTV Euro AGD i Media Expert. Klienci kupując w ich sklepach internetowych model Xperii XZ1 mogą liczyć ze słuchawki MDR-ZX7700BN. Promocja ma obowiązywać również w wybranych salonach RTV Euro AGD, a w salonach Media Expert dodawany będzie do zestawu głośnik SRS-XB3.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)