#wSkrócie: LG Mobile z nowym szefem, specyfikacja Snapdragona 845 i Razer Phone w częściach

#wSkrócie: LG Mobile z nowym szefem, specyfikacja Snapdragona 845 i Razer Phone w częściach

LG V30
LG V30
Mateusz Żołyniak
30.11.2017 19:15, aktualizacja: 30.11.2017 20:24
 1. Nowy szef działu mobilnego LG

Financial Times donosi, że Hwang Jeong-hwan został nowym szefem mobilnej dywizji firmy LG Electronics. Nową posadę ma on objąć 1 grudnia. Hwang do tej pory stał na czele działu Home Entertainment, a nowe obowiązki przejął po Juno Cho, który wciąż ma pozostać w szeregach południowokoreańskiego giganta.

Zmiana ta może pociągnąć za sobą nową strategię firmy na rynku mobilnym. Eksperci sugerują, że będzie ona oparta na wprowadzaniu innowacyjnych produktów, ponieważ Jeon-hwan był do tej pory mocno zaangażowany w pracę działów R&D. Warto dodać, że nowy szef mobilnej dywizji LG miał w przeszłości uczestniczyć w tworzenie pierwszych smartfonów firmy z Androidem.

Zmiany wydawały się konieczne. Oddział mobilny giganta od dawna przynosi straty - na przestrzeni ostatnich trzech lat jego wyniki spadły aż o 18,4 proc.

Serwis MySmartPrice odnalazł na chińskim serwisie mikroblogowym Weibo materiał promocyjny, który jasno sugeruje, że Xiaomi Redmi 5 w standardzie będzie działał na oprogramowaniu MIUI 9. Nowość firmy ma zostać oficjalnie zaprezentowana 7 grudnia, a więcej o niej pisałem już w tym wpisie.

Xiaomi Redmi 5 z MIUI 9
Xiaomi Redmi 5 z MIUI 9© weibo/mysmartprice
 1. Specyfikacja Snapdragona 845

Qualcomm powinien zaprezentować Snapdragona 845 pod koniec 2017 roku lub na początku 2018 roku, ale już teraz pojawia się na jego temat sporo plotek. Serwis GizChina wskazuje, że układ ten będzie najprawdopodobniej złożony z:

 • czterech wydajnych autorskich rdzeni, które będą bazować na Cortexach-A75;
 • czterech energooszczędnych jednostek na bazie Cortexów-A53;
 • grafiki Adreno 630, która ma być jeszcze lepiej zoptymalizowana pod katem wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości;
 • modemu Snapdragon X20, który ma zapewnić transfer na poziomie 1,2 Gb/s;
 • nowego ISP (Image Signal Processor), który obsługiwał będzie podwójne aparaty z matrycami do 25 Mpix.

Układ ten ma być wykonany w procesie litograficznym 10 nm LPE (Low Power Early). Można więc spodziewać się, że jego producentem będzie firma TSMC, a nie Samsung, który na potrzeby Exynosa 9810 ma skorzystać z technologii LPP (Low Power Plus).

 1. Huawei nova 2s na zdjęciach

Na Weibo pojawiły się zdjęcia atrapy nowego modelu Huaweia, na co uwagę zwrócił serwis TrendyTechz. Sprzęt ten podpisany jest jako nova 2s, ale tak wyglądem, jak i specyfikacją do złudzenia przypomina model nova 3, który wyciekł niedawno. Może więc okazać się, że Huawei zdecydował się na nową nazwę dla tego urządzenia lub "2s" będzie oznaczeniem wykorzystywanym na wybranych rynkach.

Huawei nova 2s
Huawei nova 2s© weibo
 1. Pierwsza aktualizacja dla Galaxy Note'a 8

Serwis SamMobile donosi o wydaniu pierwszej dużej (waży 840 MB) aktualizacji dla Samsungów Galaxy Note 8, które dostępne są w wolnej sprzedaży na rynku globalnym. Producent wprowadza nowe łatki bezpieczeństwa (z listopada 2017 roku), poprawia bezpieczeństwo przy połączeniu Wi-Fi, a także ma usprawnić działanie aplikacji Kalendarza czy Galerii.

 1. Orange Polska zwiększa pakiety GB w roamingu w UE

Firma Orange Polska od 1 stycznia 2018 roku zwiększy pakiety danych w roamingu UE (i krajach należących do tzw. Strefy 1) w ramach abonamentu, a do tego ma obniżyć opłaty (do 0,03 zł; 0,02 zł + VAT) za transfer po wykorzystaniu pakietu. Zmiany te dotyczą ofert dla klientów indywidualnych i biznesowych. Te same warunki przygotowano dla osób korzystających z nju mobile.

Dzięki obniżeniu ceny 1 MB transmisji danych mamy możliwość zwiększenia pakietów GB w roamingu w Strefie 1, wynikających z Polityki Uczciwego Korzystania, przysługujących klientom w poszczególnych planach taryfowych. Przykładowo w Orange LOVE dla usługi telefon komórkowy aktualny pakiet GB w roamingu w UE wynosi 2,52GB a od Nowego Roku będzie to 3,22GB miesięcznie.Zmiana dotyczy planów abonamentowych oraz taryf w ofercie na kartę w zakresie opłat pobieranych po przekroczeniu miesięcznych pakietów GB, przysługujących klientom zgodnie z planem taryfowym oraz opłat dodatkowych za usługi transmisji danych i wysyłanie MMS-ów w roamingu, które mogą zostać doliczone w przypadku ich wykorzystywania niezgodnie z Polityką Uczciwego Korzystania z roamingu w UE.Zmiany cenników transmisji danych wynikają z Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady UE 531/2012 zmienionego Rozporządzeniem 2015/2120 z dnia 25 listopada 2015 r. w sprawie roamingu wewnątrz Unii od 1 stycznia 2018 r.
 1. Razer Phone rozebrany na części

Autor kanału JerryRigEverything nie tylko sprawdził jak wytrzymały jest Razer Phone. Postanowił również rozebrać ten sprzęt na części, dzięki czemu odnalazł ciekawy elementy we wnętrzu telefonu. Jaki? Zobczcie sami:

Razer Phone Teardown! - HUGE Heat Pipe - tiny vibrator

 1. Meizu 15 i 15 Plus

Jack Wong, który jest szefem Meizu, ujawnił ostatnio, że jego firma z okazji 15 lat obecności na rynku ma wprowadzić w 2018 roku urządzenie określane jako "sprzęt marzeń". Produkt ten nie będzie należał do linii MX czy Pro.

Meizu 15
Meizu 15

Serwis DealNTech wskazuje, że topowa nowość chińskiej marki ma zostać zaprezentowana w lutym lub marcu. Sprzęt może pojawić się w dwóch wersjach, które będą różnić się wielkością ekranu - Meizu 15 i Meizu 15 Plus. Konkrety na temat specyfikacji nie są jeszcze znane.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)