#wSkrócie: LG V40 ThinQ, Nokia 7.1 Plus oraz Google Pixel 3 i Pixel 3 XL na zdjęciach

#wSkrócie: LG V40 ThinQ, Nokia 7.1 Plus oraz Google Pixel 3 i Pixel 3 XL na zdjęciach

iPhone XS Max
iPhone XS Max
Mateusz Żołyniak
26.09.2018 17:33, aktualizacja: 26.09.2018 19:33
  1. LG V40 ThinQ na nowym zdjęciu

Evan Blass (@evleaks) zamieścił na Twitterze zdjęcie modelu LG V40 ThinQ (wersja dla sieci AT&T). Grafika potwierdza, że sprzęt będzie wyposażony w ekran w wcięciem na podwójny aparat przedni oraz potrójny aparat główny, pod którym umieszczony będzie czytnik linii papilarnych. Tył wykonany będzie ze szkła.

LG V40 ThinQ
LG V40 ThinQ© @evleaks

Wizualizacje wyglądu smartfonu LG znajdziecie w tym wpisie, a więcej na temat specyfikacji V40 ThinQ przeczytacie tutaj.

  1. Google Pixel 3 i Pixel 3 XL na zdjęciach

WinFuture zamieścił zdjęcia prasowe, na których przedstawione mają być nowości Google'a. Wydają się dobitnym potwierdzeniem tego, że model Google Pixel 3 XL zostanie wyposażony w ekran z dość sporym wcięciem, w którym umieszczony będzie podwójny aparat przedni.

Google Pixel 3 XL
Google Pixel 3 XL© WinFuture.de

Mniejszy Pixel 3 również ma mieć podwójny aparat przedni, ale producent wykorzystał ekran o formacie 18:9 (bez wcięcia, ale i tak ma spore ramki). Oba smartfony mają pojedyncze aparaty i czytniki linii papilarnych na tylnym panelu z charakterystyczną błyszczącą wstawką.

Google Pixel 3
Google Pixel 3© WinFuture.de

Więcej o nowościach Google'a dowiecie się z tego wpisu.

  1. Modele Pixel 3 ze zintegrowanym Google Lens

Serwis XDA-Developers donosi, że aplikacja aparatu w modelach Pixel 3 i Pixel 3 XL będzie zintegrowana z oprogramowaniem Google Lens. Oznacza to, że bez aktywowania dodatkowych opcji smartfony te będą w czasie rzeczywistym analizować obraz w kadrze i rozpoznawać obiekty.

Rozwiązanie to umożliwi m.in. kliknięcie w rozpoznany adres email na wizytówce, co przeniesie użytkownika od razu do aplikacji Gmail w celu stworzenia wiadomości. To wszystko bez wykonywania zdjęcia.

  1. Stacja dokująca dla Pixeli 3

MySmartPrice zamieścił zdjęcie bezprzewodowej ładowarki dla nowych smartfonów giganta o nazwie Pixel Stand.

Bezprzewodowa ładowarka dla Google Pixel 3 i Pixel 3 XL
Bezprzewodowa ładowarka dla Google Pixel 3 i Pixel 3 XL© MySmartPrice

Pixel 3 i Pixel 3 XL po umieszczeniu na podstawce mają przechodzić w dedykowany tryb (Smart Display), który umożliwiać ma m.in. wygodne przeglądanie wiadomości.

Pixel 3 w ładowarce Pixel Stand
Pixel 3 w ładowarce Pixel Stand© 9to5google

Pixel Stand ma zostać zaprezentowany wraz z Pixelami 3 na konferencji, która odbędzie się 9 października w Nowym Jorku.

  1. Nokia 7.1 Plus przyłapana na żywo

Na chińskim Baidu - co zauważył serwis NokiaPowerUser - pojawiły się dwa zdjęcia Nokii 7.1 Plus, która w Chinach ma być znana jako Nokia X7.

Nokia 7.1 Plus
Nokia 7.1 Plus© Baidu

Powyższe zdjęcie przedstawia model w nietypowej wersji kolorystycznej - materiał pod szklaną warstwą przypomina drewno. Na drugiej fotce umieszczono model z białym tyłem i srebrną ramką.

Nokia 7.1 Plus
Nokia 7.1 Plus© Baidu

Więcej na temat Nokii 7.1 Plus dowiecie się z tego wpisu.

  1. ARCore potwierdza nowości HMD Global

XDA-Developers przeanalizował oprogramowanie ARCore 1.5, w którym pojawiły się wzmianki dotyczące modeli Huawei Mate 20 i OnePlus 6T. Nowości, które mają zostać wkrótce zaprezentowane, powinny w standardzie obsługiwać technologię AR Google'a.

Serwis poinformował do tego o trzech niezaprezentowanych jeszcze urządzeniach Nokii, które mogą wspierać ARCore 1.5. Dwa z nich to Nokia 9 i Nokia 7.1 Plus (znana pod kodową nazwą "Phoenix").

  1. Ceny podzespołów z iPhone'a XS Max

TechInsights przygotował raport, który dotyczy szacowanej wyceny podzespołów wykorzystanych do produkcji iPhone XS Max. Wskazuje on, że komponenty w przypadku wersji 256 GB kosztują łącznie ok. 443 dol. (ok. 1613 zł), co oznacza wzrost o ok. 50 dol. (ok. 181 zł) względem pierwszego iPhone'a X z 2017 roku.

Wzrost ceny podzespołów ma wynikać m.in. z konieczności wykorzystania większego ekranu i nowszego modemu, które są zauważalnie droższe. Wyliczenia TechInsights dotyczą tylko cen podzespołów, a nie ogólnego kosztu opracowania i wyprodukowania urządzenia, które w wersji 256 GB kosztuje 6229 zł.

  1. "Monster Hunter: Stories" na Androida i iOS

"Monster Hunter: Stories", czyli gra RPG znana z konsoli Nintendo 3DS, trafiła na urządzenia mobilne.

"Monster Hunter Stories" Smartphone App - Promotional Movie

Tytuł jest płatny, a wszystkie stany gry zapisywane są w pamięci urządzenia (znikają po odinstalowaniu). Grę można pobrać z:

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)