Nie wszyscy traktują nas jak Trzeci Świat. Polska Xperia Z5 lepsza od amerykańskiej

Nie wszyscy traktują nas jak Trzeci Świat. Polska Xperia Z5 lepsza od amerykańskiej

Xperia Z5 Compact
Xperia Z5 Compact
Źródło zdjęć: © Sony
Miron Nurski
15.01.2016 16:27, aktualizacja: 15.01.2016 19:27

Zagraniczne korporacje oferują nam ochłapy, a USA to geekowskie eldorado? Jak widać, nie zawsze.

Przyzwyczailiśmy się już do tego, że wielkie, globalnie działające firmy - delikatnie mówiąc - nie traktują nas priorytetowo. Jeśli jakiś smartfon dostępny jest w kilku wariantach (różniących się np. ilością RAM-u czy pamięci wewnętrznej) często na nasz rynek trafia ten najgorszy.

Dyskusje na temat równania Polski z krajami Trzeciego Świata ożyły, gdy nad Wisłą pojawił się Netflix. Choć relatywnie niewielka baza materiałów związana jest głównie z niezależnymi od Netflixa blokadami regionalnymi i licencjami, brak polskich napisów do większości produkcji czy nawet niespolszczenie witryny internetowej i regulaminu można uznać za kpinę. Jeśli myślicie, że tak jest zawsze, mam coś na pocieszenie - tym razem role się odwróciły i to Amerykanie dostaną produkt gorszy niż my.

Jak donosi The Verge, w przyszłym miesiącu do sprzedaży w USA trafi Xperia Z5 oraz Z5 Compact. Już samo to może być dla niektórych zaskoczeniem, przecież na półkach sklepowych w naszym kraju oba smartfony leżą od października ubiegłego roku. Na tym jednak nie koniec - amerykańskie warianty będą wybrakowane.

Xperia Z5 w USA bez czytnika linii papilarnych!

Tak, w bogatym kraju, w którym mieszka 320 milionów osób, z 4-miesięcznym poślizgiem pojawi się topowy smartfon pozbawiony jednej ze sztandarowych cech. Dotyczy to także wersji Compact, a najbardziej wypasiona Xperia Z5 Premium z ekranem 4K w Stanach prawdopodobnie nie pojawi się w ogóle.

Xperia Z5 Compact
Xperia Z5 Compact© Sony

Warto odnotować, że skaner biometryczny był dla Sony tak ważny, że wymusił na projektantach zmianę designu. Obecny od lat w produktach japończyków okrągły, srebrny przycisk został bowiem zastąpiony przez duży, podłużny klawisz, który zintegrowano ze wspomnianym czytnikiem.

Dlaczego Sony zdecydowało się na taki krok? Tego nie wiadomo. Być może chodzi o problemy z uzyskaniem stosownych certyfikatów, być może o zwykłe cięcie kosztów produkcji. Wiadomo natomiast, że jednego z najważniejszych flagowców ubiegłego roku lepiej kupić w Polsce niż w USA.

Amerykanie nie zawsze najważniejsi

Xperia Z5 to niejedyna zaplanowana na najbliższe tygodnie premiera w USA, na którą możemy spojrzeć z uśmiechem politowania. Pod koniec stycznia będzie miał miejsce amerykański debiut należącej do Huaweia marki Honor. Tak, tej samej, której smartfony dostępne są w Polsce od 2014 roku. Tak, tej samej, która stworzyła świetnego Honora 7.

Jak zatem widać, z podejściem firm do polskich konsumentów nie jest tak źle jak mogłoby się wydawać.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)