#wSkrócie: Sharp Aquos S3, cena Galaxy S9 i Meizu 15 Plus na zdjęciach

#wSkrócie: Sharp Aquos S3, cena Galaxy S9 i Meizu 15 Plus na zdjęciach
Mateusz Żołyniak

30.01.2018 | aktual.: 30.01.2018 18:33

  1. Sharp Aquos S3 z linii Android One oficjalnie

Firma Sharp oficjalnie zapowiedziała ciekawy model ze średniej półki cenowej, co zauważył m.in. serwis GSMArena. Aquos S3 na rynek wprowadzony będzie w ramach programu Android One - w standardzie działa na wersji 8.0 Oreo, a za kolejne aktualizacje odpowiadać ma sam Google.

Sharp Aquos S3
Sharp Aquos S3

Nowość Sharpa wyróżnia się do tego obudową z tworzywa sztucznego, które jest odporna nie tylko na działanie wody i kurzu (IP68). Producent zapewnia również, że powinna ona wytrzymać upadki z wysokości 1,2 m.

【Y!mobile】Android One S3 商品紹介ムービー

Specyfikacja techniczna Aquosa S3 szczególnie nie zachwyca, ale jak na średnią półkę nie jest źle. Zresztą, przekonajcie się sami:

Sharp Aquos S3
Sharp Aquos S3
ProducentSharp
Model procesoraQualcomm Snapdragon 430
SegmentSmartfon ze średniej półki
System operacyjnyAndroid 8.0
Przekątna ekranu5″
Rozdzielczość ekranu1920 x 1080
Maksymalna pamięć operacyjna3 GB RAM
Maksymalna pamięć wewnętrzna32 GB
Rozdzielczość matrycy13 Mpix
Pojemność akumulatora2700 mAh
Przejdź do pełnej specyfikacji

Sharp Aquos S3 w pierwszej kolejności trafi oczywiście do sprzedaży w Japonii, gdzie będzie wyceniony 32 400 jenów, czyli ok. 990 zł.

  1. Koreańska cena Galaxy S9

Galaxy S9 i S9+ zostaną zaprezentowane dopiero 25 lutego, ale serwis ETNews już teraz wskazuje ile kosztować może standardowa wersja urządzenia. Model S9 do przedsprzedaży na rynku koreańskim ma trafić 2 marca i będzie nieco droższy niż Galaxy S8 - ma kosztować między 950 000 a 990 000 wonów (ok. 2970-3100 zł).

Tegoroczne flagowce Samsunga będą więc nieco droższe niż poprzednicy. Zwykły Galaxy S8 w Korei Południowej kosztował na starcie 935 000 wonów (ok. 2925 zł). Wskazuje to, że w Polsce można spodziewać się ceny na poziomie 3600-3700 zł za podstawowy wariant S9. Model z plusem będzie odpowiednio droższy.

  1. Nokia 5 i Nokia 6 z Oreo

Juho Sarvikas, który pełni funkcję CPO w HMD Global, poinformował na Twitterze o rozpoczęciu procesu aktualizacji do Androida 8.0 Oreo dla modeli Nokia 5 i Nokia 6 (globalna wersja urządzenia). Update w ciągu najbliższych dni powinien trafić do wszystkich posiadaczy tych smartfonów.

  1. Nokia prezentuje chipset ReefShark

Będąc przy fińskiej marce dodam, że Nokia zaprezentowała układ ReefShark. Pod nazwa tą kryje się chipset 5G, który wykorzystywany będzie w infrastrukturze operatorów. Ma on gwarantować nawet trzykrotnie wyższą wydajność każdej komórki, co osiągnięte ma być m.in. dzięki nowym antenom MIMO (Multiple Input Multiple Output) pobierającym o 64 proc. mniej energii,.

Nokia ReefShark helps you seize the opportunities of 5G

Nokia pochwaliła się, że ReefShark może być bez problemu zintegrowany z obecnymi rozwiązaniami AirScale. Po tej aktualizacji pojedyncza komórka może osiągnąć wydajność na poziomie 84 Gb/s. Układ na rynek (do operatorów) ma trafić w trzecim kwartale 2018 roku.

  1. Razer Phone z kolejną aktualizacją

Razer wydał nową aktualizację dla swojego pierwszego smartfonu, która wprowadza nowe łatki bezpieczeństwa (styczeń 2018) oraz dodaje obsługę treści w HDR w serwisie Netflix. Umożliwia to nie tylko oglądanie wideo o wyższej rozpiętości tonalnej dzięki wsparciu HDR10, ale również obsługę dźwięku DolbyDigital 5.1.

  1. Meizu 15 Plus na zdjęciach

Na chińskim serwisie mikroblogowym Weibo pojawiły się zdjęcia, które mają przedstawiać model Meizu 15 Plus. Sfotografowany został zarówno przedni panel nowości chińskiego producenta, jak i jego tył. Materiały potwierdzają, że sprzęt będzie wyposażony w spory ekran o formacie zbliżonym do 18:9, który będzie wypełniał niemal cały przedni panel.

Tak wyglądać ma Meizu 15 Plus
Tak wyglądać ma Meizu 15 Plus© Weibo

Tylny panel wykonany będzie z metalu. Poza paskami antenowymi można będzie znaleźć na nim podwójny moduł aparatu oraz charakterystyczną lampę błyskową złożoną z kilku diod. Na obudowie nie widać czytnika linii papilarnych, więc można spodziewać się wykorzystania skanera ukrytego w ekranie lub rozwiązanis bazującego na rozpoznawaniu twarzy użytkownika.

  1. MIUI 9 dla... Xiaomi Redmi 1s

Firma Xiaomi w procesie aktualizacji swoich modeli do MIUI 9 nie pominęła Redmi 1s, a więc urządzenia, które dostępne jest na rynku od 2014 roku. Vrijilesh Rai donosi na Twitterze, że sprzęt ten dostał nową wersję softu, która wprowadza całą masę dodatków. w tym m.in. opcję dzielenia ekranu czy klonowania aplikacji.

Nie oznacza to jednak, że Xiaomi udało się zaktualizować Redmi 1s do Androida 8.0. Sprzęt ten wciąż bazuje na wydaniu 4.4.4 KitKat, a zabezpieczenia datowane są na październik 2016 roku. Nie powinno to jednak dziwić biorąc pod uwagę, że model działa na starszym układzie i ma tylko 1 GB RAM-u.

  1. Honor 7X z nowymi funkcjami

Serwis The Android Soul poinformował, że Honor 7X dostał właśnie aktualizację, która wprowadza kilka ciekawych funkcji. Główną nowością jest dodawanie funkcji Face Unlock, ale użytkownicy mogą dodatkowo korzystać z efektów AR (rozszerzona rzeczywistość) w aplikacji aparatu, a zabezpieczenia zostały podniesione do najnowszej wersji (styczeń 2018 roku).

  1. Nowe wersje kolorystyczne LG G6 i LG Q6

LG postanowiło przypomnieć światu o modelach LG G6 i Q6 wprowadzając na rynek ich nowe wersje kolorystyczne. Warianty te to: Moroccan Blue (marokański błękit) i Lavender Violet (lawendowy fiolet). Ubiegłoroczny flagowiec dostępny będzie dodatkowo także w wersji Raspberry Rose.

Nowe wersje kolorystyczne LG G6 i Q6
Nowe wersje kolorystyczne LG G6 i Q6

Nowe warianty kolorystyczne smartfonów LG w pierwszej kolejności trafią do sprzedaży w Korei Południowej, a później mają pojawić się na innych rynkach. Gigant nie zdradził na razie szczegółów związanych z ich dostępnością w Europie.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)