LG G5 będzie wykonany z lepszych materiałów niż poprzednicy? Nie wyobrażam sobie, by mogło być inaczej

LG G5 będzie wykonany z lepszych materiałów niż poprzednicy? Nie wyobrażam sobie, by mogło być inaczej

LG G4 i metal
LG G4 i metal
Źródło zdjęć: © Shutterstock
Miron Nurski
17.11.2015 17:55, aktualizacja: 17.11.2015 18:55

Wszystko wskazuje na to, że LG w przypadku swoich flagowców raz na zawsze odstawi plastik. W obecnej sytuacji firma w zasadzie nie ma już zresztą innego wyjścia.

Zarówno LG G2, jak i LG G3 mają obudowy wykonane z tworzywa sztucznego. Dopiero LG G4 wnosi nieco wyższy standard. Nieco, bo - choć można go przyodziać w klapkę pokrytą prawdziwą skórą - cały szkielet jest plastikowy. Ciężko oprzeć się wrażeniu, że Koreańczycy dosłownie w ostatniej chwili postanowili przykleić G-czwórce łatkę premium.

LG G4
LG G4

Przyczyny takiego stanu rzeczy nie trzeba szukać daleko - nazywa się ona Samsung. Gdy największy rywal LG przerzucił się na szkło i aluminium, LG jako jedyne pozostałoby na placu boju z plastikową artylerią, czego z oczywistych względów chciano uniknąć. Wygląda jednak na to, że zlecenie garbarzom uszlachetnienia plastiku to tylko tymczasowe rozwiązanie.

Zwiastunem nadchodzących zmian jest LG Zero

LG przez kilka najbliższych miesięcy będzie przerabiać dokładnie to samo, co rok temu przerabiał Samsung. Wtedy to wybierając się do sklepu z elektroniką i zaglądając na stoisko Samsunga klient widział plastikowego Galaxy S5 za ponad 2000 zł oraz nawet o połowę tańszych przedstawicieli linii Galaxy A w obudowach pokrytych metalem. Była to dość kuriozalna sytuacja, dlatego było oczywiste, że nadchodzący Galaxy S6 po prostu nie może być wykonany z gorszych materiałów niż średniaki.

LG Zero
LG Zero

Takim Galaxy A w ofercie LG jest model LG Zero. Ten wyceniony na 999 zł smartfon ma obudowę wykonaną niemalże w całości z aluminium. Z kolei LG V10 ma szkielet ze stali nierdzewnej, więc ciężko sobie wyobrazić, by koreańscy designerzy podczas projektowania flagowego G5 mogli chociaż spojrzeć na tworzywo.

Piszę o tym wszystkim, ponieważ w sieci pojawiły się pierwsze plotki na temat designu nowego flagowca. Serwis Navar twierdzi, że LG G5 zostanie zapakowany w metalową obudowę typu unibody. Normalnie podszedłbym do takich doniesień z bardzo dużym dystansem, ale zważywszy na okoliczności brzmi to logicznie.

Jednocześnie po cichu liczę na to, że LG nie zrezygnuje całkowicie ze skóry. Moim zdaniem połączenie aluminiowego szkieletu oraz wymiennej i pokrytej skórą klapki byłoby idealne. Jak będzie w rzeczywistości? Tego dowiemy się najpewniej dopiero za kilka miesięcy, ale jedno jest pewne - LG G5 musi być premium w pełnym tego słowa znaczeniu.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)