Motorola razr 2 ma być solidnym ulepszeniem poprzedniczki. Choć do flagowców wciąż daleko

Motorola razr 2 ma być solidnym ulepszeniem poprzedniczki. Choć do flagowców wciąż daleko

Motorola razr
Motorola razr
Patryk Korzeniecki
26.05.2020 10:54, aktualizacja: 26.05.2020 14:30

Motorola razr mogła pochwalić się innowacyjnym mechanizmem zamykania, jednak nieco odstawała podzespołami w stosunku do składanych konstrukcji Samsunga. Wprawdzie następny składak producenta raczej nie otrzyma flagowych podzespołów, jednak mamy doczekać się znacznych ulepszeń, w tym obsługi sieci 5G.

Motorola razr jest pierwszym smartfonem tego producenta ze zginanym ekranem. Motorola pomysłowo poradziła sobie z kwestią zagięcia ekranu pozwalając mu nieco schować się w budowie. Dzięki temu wyeliminowano problem szpary znanej z innych składanych urządzeń, np. z Samsunga Galaxy Folda.

Samsung Galaxy Z Flip również cierpiał na ten problem, jednak miał znaczącą przewagę - wyprzedzał model razr specyfikacją. Wygląda jednak na to, że Motorola planuje poprawić ten aspekt w przyszłej generacji swojego składaka.

Motorola razr 2 z lepszymi podzespołami

Motorola razr 2 generacji według informacji serwisu

XDA Developers ma zostać wyposażona w lepszy procesor. Nie będzie to flagowiec, jednak na szybkość smartfona nie powinniśmy narzekać.

Motorola razr
Motorola razr

Motorola planuje ponoć wykorzystać jednostkę Snapdragon 765, czyli przedstawiciela wydajnej średniej półki z modemem X52 i obsługą sieci 5G. Ma on działać w połączeniu z 8 GB pamięci RAM. Z kolei na dane użytkownika będzie ponoć przeznaczone 256 GB pamięci wewnętrznej.

Jeśli chodzi o aparat, to na pokładzie mamy znaleźć sensor Samsunga o oznaczeniu ISOCELL GM1 o rozdzielczości 48 MP. Z przodu zaś ma być zainstalowany aparat selfie z matrycą 20 MP.

Motorola razr 2 prawdopodobnie będzie zasilana ogniwem 2845 mAh. Nie ma na tę chwilę informacji na temat ewentualnego szybkiego ładowania.

Motorola razr 2 ma otrzymać ulepszony ekran Quick View
Motorola razr 2 ma otrzymać ulepszony ekran Quick View

Bardzo możliwe, że nadchodzący składak Motoroli będzie działał w oparciu o Androida 10 i dostanie ulepszony wyświetlacz pomocniczy Quick View, z którym malutki ekranik dodatkowy Galaxy Z Flipa nie mógł się równać.

Motorola razr vs Motorola razr 2

Na podstawie plotek możemy już co nieco powiedzieć o zmianach, które Motorola planuje wprowadzić w razr 2 generacji w stosunku do poprzedniego modelu:

  • zastąpienie Snapdragona 710 wyższym modelem 765,
  • zwiększenie pojemności pamięci RAM (z 6 do 8 GB) i wewnętrznej (ze 128 GB do 256 GB),
  • dodanie obsługi 5G,
  • zastosowanie matrycy głównej o większej rozdzielczości (48 MP zamiast 16 MP),
  • zmiana sensora w aparacie do selfie (20 MP zamiast 5 MP),
  • zwiększenie pojemności baterii z 2510 mAh do 2845 mAh,
  • Android 10 wprost z pudełka (w przypadku razr 1 generacji był to Android 9, ale producent przewidział aktualiację).

Motorola razr 2 generacji tworzona jest podobno z myślą o Chinach i Północnej Ameryce. Nie wiadomo, czy rozszerzy dostępność na inne rynki. Jest jednak na to duża szansa - wszak pierwsza składana motorola pojawiła się w Polsce.

Nie ma na tę chwilę informacji, czy Motorola zdecyduje się na zastosowanie szkła UTG. Raczej nie byłaby to duża strata - okazało się, że warstwa szkła i tak jest pokryta rysującą się folią ochronną.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)