Kiedy smartfony Sony Xperia dostaną Androida 7.0 Nougat?

Kiedy smartfony Sony Xperia dostaną Androida 7.0 Nougat?

Kiedy smartfony Sony Xperia dostaną Androida 7.0 Nougat?
Mateusz Żołyniak
25.09.2016 12:31, aktualizacja: 25.09.2016 14:31

Nowa wersja systemu Google do pierwszych urządzeń japońskiej firmy, czyli topowych modeli Xperia XZ i X Performance, trafi już w październiku.

Zaraz po oficjalnym udostępnieniu Androida 7.0 Nougat, Sony przedstawiło listę modeli Xperia, które dostaną nową wersję systemu. Japończycy nie zdradzili wtedy szczegółów dotyczących tego, kiedy stosowne aktualizacje trafią do poszczególnych urządzeń. Z pomocą przyszedł jednak słowacki oddział Sony.

Pierwsze Xperie wkrótce z Androidem 7.0

Na przygotowanej przez firmę prezentacji pojawił się slajd z planem aktualizacji kolejnych urządzeń, który szybko trafił do Sieci. Wskazuje on jasno, że oparte na Androidzie 7.0 Nougat oprogramowanie zostanie udostępnione:

Lista urządzeń wymienionych przez słowacki oddział Sony pokrywa się z oficjalną listą modeli, które mają dostać Androida 7.0, więc z pewnością coś jest na rzeczy. Warto pamiętać jednak, że dane te dotyczą zapewne modeli dostępnych w wolnej sprzedaży - sprzęt sprzedawany przez operatorów aktualizację może dostać nieco później. Ponadto "początek 2017 roku" oznacza najprawdopodobniej pierwszy kwartał, więc update może pojawić się nawet i w marcu przyszłego roku.

Slajd prezentujący plan aktualizacji smartfonów Sony Xperia do Androida 7.0 Nougat
Slajd prezentujący plan aktualizacji smartfonów Sony Xperia do Androida 7.0 Nougat© xperiablog

Nougat nie dla starszych smartfonów Sony

Najnowsze dane są kolejnym potwierdzeniem tego, że użytkownicy starszych Xperii nie mają co liczyć na nową wersję systemu Google'a (przynajmniej wydaną oficjalnie). Dotyczy to nie tylko flagowców z linii Z3, które oparte są na układach Snapdragon 800 (Qualcomm nie przygotował do nich nowych sterowników graficznych), ale również modeli ze średniej półki wprowadzonych w ubiegłym roku, jak Xperia M5, M4 Aqua, C4 i C5 Ultra. Szkoda.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)