Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: launcher z Androida 4.4, Flyne i Dead Effect

Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji
Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji
Miron Nurski

02.11.2013 11:00, aktual.: 02.11.2013 12:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zapraszam na kolejne wydanie Weekendowego Zestawy Gier i Aplikacji. Tym razem mam dla Was. m.in. launcher z Androida 4.4 KitKat, przepiękny i funkcjonalny agregator newsów oraz oczywiście kilka wciągających gier.

PersonalizacjaMovie Wallpapers - darmowa lub płatna (3,60 zł)

Zestaw taper (Zedge)

Movie Wallpapers
Movie Wallpapers

Jak nietrudno się domyślić, Movie Wallpapers to ogromny zestaw tapet dla kinomanów.

Twórcy aplikacji chwalą się, że oferuje ona dostęp do 500 000 grafik związanych z filami. Można w to uwierzyć, gdyż źródłem grafik The Movie Database. Serwis ten jest współtworzony przez użytkowników, co w tym przypadku ma kilka plusów. Przede wszystkim baza filmów (i co za tym idzie - tapet) rozrasta się z dnia na dzień. Nie bez znaczenia jest również fakt, że to użytkownicy dodają tam opisy poszczególnych produkcji, a także tłumaczą je na różne języki. Efekt? Tapety z filmów można wyszukiwać wpisując zarówno oryginalny, jak i polski tytuł. Nie brakuje tam zresztą naszych rodzimych filmów.

Movie Wallpapers
Movie Wallpapers

Interfejs aplikacji został podzielony na cztery zakładki: szukaj, popularne, najnowsze oraz nadchodzące. Po wybraniu konkretnego tytułu, zostaną oczywiście wyświetlone wszystkie tapety z nim powiązane. Nie wiedzieć czemu, twórcy upchnęli tam również opis fabuły, który zajmuje niemal pół strony. W aplikacji, w której interesują nas tylko i wyłącznie grafiki jest to chyba zbędny dodatek.

Movie Wallpapers
Movie Wallpapers

Jeśli któraś z tapet przypadła nam do gustu, możemy ją zapisać w pamięci urządzenia, dodać do ulubionych, udostępnić znajomym lub od razu ustawić jako tło pulpitu.

Program jest dostępny w bezpłatnej oraz płatnej wersji. Pierwsza oczywiście została wzbogacona o reklamy. Jeśli chcemy się ich pozbyć, za wersję pełną przyjdzie nam zapłacić 3,60 zł.

HD Movie Wallpapers for Android

[plus] ogromna baza filmów

[plus] wyszukiwanie zarówno po oryginalnych, jak i polskich tytułach

[minus] interfejs mógłby być bardziej przejrzysty

Google Home - launcher z Androida 4.4 KitKat

Launcher (Nova Launcher)

Google Home
Google Home

Pracujący pod kontrolą Androida 4.4 KitKat trafił do sprzedaży raptem dwa dni temu. Smartfon nie zdążył jeszcze trafić do wszystkich klientów, a w sieci pojawiły się już niemal wszystkie standardowe aplikacje, które zostały z niego "wyciągnięte". Ich pełną listę znajdziecie tutaj, jednak w tym momencie skupimy się na launcherze, który doczekał się największej liczby zmian od czasu wydania Androida 4.0 Ice Cream Sandwich.

Jedną z najważniejszych nowości jest jeszcze większa integracja launchera z usługą Google Now. Od teraz wyszukiwarka wraz z wyświetlanymi pod nią kartami zawierającymi istotne dla nas informacje pełni po prostu rolę jednego z pulpitów. Jest to zmiana na plus, gdyż teraz dostęp do tej zakładki jest naprawdę wygodny i przede wszystkim szybki. Wystarczy po prostu przeciągnąć główny pulpit w bok, a naszym oczom ukażą się już załadowane karty. Błyskawicznie i bez zbędnego ładowania.

Google Home
Google Home

Zmianami objęta została również siatka aplikacji. Czarne tło zostało usunięte na rzecz lekko przyciemnionego, a z góry zniknęły zakładki odpowiedzialne za przełączanie się między aplikacjami i widgetami. To kolejna zmiana, którą zaliczam do plusów, gdyż wybieranie widgetów z tego miejsca nigdy nie należało do najbardziej intuicyjnych czynności.

Google Home
Google Home

Teraz widgety wybieramy przytrzymując palec w wolnym miejscu na ekranie głównym. Z tego miejsca zarządzamy również wszystkimi pulpitami. Jest to rozwiązanie bardziej praktyczne i od dawna stosowane w większości nakładek producentów, więc nie wymaga zmiany przyzwyczajeń.

Google Home
Google Home

Minusy? Google z niewiadomych mi przyczyn zdecydowało się na powiększenie ikon, które teraz są naprawdę gigantyczne. Na dużych wyświetlaczach nie wygląda to najlepiej i nasuwa skojarzenia z launcherami dla niedowidzących, które można znaleźć w Google Play. Co gorsza, rozmiaru ikon nie można w żaden sposób regulować.

Na koniec ważna uwaga: jak już wspomniałem, launcher pochodzi z Nexusa 5 i w sieci pojawił się nieoficjalnie, więc najpewniej nie będzie działał na wszystkich urządzeniach. Podobno do działania wymaga systemu Android w wersji 4.2 lub wyższej.

Ponadto ze względu na ścisłą integrację z usługą Google Search, launcher do prawidłowego działania wymaga najnowszej wersji tej aplikacji, która nie jest jeszcze dostępna w Sklepie Play. Z kolei wyszukiwarka wymaga najnowszego wydania usługi Google Play Services. Jeśli więc chcecie skorzystać z tego launchera, będziecie musieli zainstalować wszystkie trzy aplikacje,do których linki znajdziecie poniżej.

[plus] wygodny dostęp do Google Now

[plus] bardziej intuicyjne zarządzanie widgetami

[minus] ogromne ikony nie wyglądają najlepiej na dużych ekranach

PreBuiltGmsCore (Google Play Services 4.0)

Velvet (Google Search)

GoogleHome (Google Launcher)

Aplikacje użytkoweFlyne - darmowa

Agregator newsów (Feedly)

Flyne
Flyne

Flyne to najnowsze dzieło Joaquima Vergesa. Część z Was może go kojarzyć z programu Falcon Pro, czyli jednego z najpopularniejszych i najlepszych klientów Twittera na Androida. Tym razem przygotował on dla nas agregator newsów, który jest równie dobry.

Aplikacja pobiera wszystkie newsy z dwóch źródeł: Twittera oraz konta Feedly. W pierwszym wypadku Flyne może nam serwować popularne artykuły udostępniane przez wszystkich użytkowników Twittera według kategorii (Android, sport, muzyka itp.) lub też teksty udostępniane przez osoby, które obserwujemy. Po podpięciu konta Feedly program będzie natomiast pobierał treści z powiązanych z nim kanałów RSS. Wszystkie teksty wraz z grafikami mogą być automatycznie zapisywane do trybu offline.

Nawigacja po interfejsie jest banalnie prosta: z lewej krawędzie ekrany możemy wysunąć belkę ze wszystkimi źródłami...

Flyne
Flyne

... z prawej zaś panel z poszczególnymi artykułami.

Flyne
Flyne

Między tekstami możemy też przeskakiwać po prostu przesuwając palec na boki. Skądinąd towarzyszy temu całkiem miła dla oka animacja. Od strony wizualnej Flyne prezentuje zresztą po prostu rewelacyjnie, ale Joaquim Verges zdążył nas już do tego przyzwyczaić.

Flyne
Flyne

Wprawdzie aplikację można ze Sklepu Play pobrać za darmo, jednak standardowo jest ona w stanie jedynie pobierać teksty według zdefiniowanych przez nas kategorii. Jeśli zależy nam na dodaniu własnych źródeł, to będziemy musieli zapłacić, przy czym dodanie wsparcia dla Feedly kosztuje ok. 3 zł, a dla Twittera ok. 6 zł.

[plus] rewelacyjny wygląd

[plus] wygodna obsługa

[plus] płynność i szybkość działania

[minus] program znajduje się jeszcze w fazie beta, więc zdarzają mu się drobne problemy z synchronizacją itp.

Call PopOut - darmowa

Aplikacja użytkowa (Floating Notification)

Call PopOut
Call PopOut

Zadaniem programu Call PopOut jest całkowita podmiana panelu wyświetlanego na ekranie naszego smartfona w czasie połączenia przychodzącego. Zamiast zajmującego powierzchnię całego wyświetlacza zdjęcia z przyciskami odpowiedzialnymi za odebranie lub odrzucenie połączenia, w zdefiniowanym przez nas miejscu pojawi się niewielki dymek ze zdjęciem kontaktu.

Całość nasuwa oczywiście skojarzenia z facebookową funkcją Chat Heads, choć tutaj dymki z kontaktami nie pływają po całym ekranie. W ustawieniach możemy za to zdecydować, w którym miejscu mają wyskakiwać i jaki ma być ich rozmiar.

Call PopOut
Call PopOut

Po tapnięciu w dymek możemy oczywiście zdecydować, czy chcemy odebrać połączenie, odrzucić je, wyciszyć dźwięk czy też oddzwonić. Wystarczy przeciągnąć palec na wybraną pozycję.

Call PopOut
Call PopOut

Po co to wszystko? Gdy ktoś będzie do nas dzwonił, nie przeszkodzi nam (aż tak bardzo) w aktualnie wykonywanej czynności. Przed odebraniem telefonu możemy zatem spokojnie dokończyć aktualnie czytany akapit, czy też obejrzeć do końca film na YouTubie.

Należy jednak zaznaczyć, że w przypadku niektórych smartfonów program ten będzie bezużyteczny, gdyż niektóre nakładki producentów oferują podobną funkcję w standardzie.

[plus] użyteczność

[plus] schludny wygląd

[plus] sporo ustawień

[minus] aplikacja dubluje funkcjonalność niektórych nakładek

GryARC Squadron: Redux - darmowa

Zręcznościówka (Asteroids 2012 3D)

ARC Squadron: Redux
ARC Squadron: Redux

W grze tej przyjdzie nam zasiąść za sterami statku kosmicznego i ochronić wszechświat przed złowrogą rasą zwaną Strażnikami. Kolejne misje polegają na strzelaniu do wrogów, omijaniu przeszkód i zbieraniu znajdziek. Brzmi banalnie, ale ze względu na dynamiczną rozgrywkę daje to sporo frajdy.

Sterowanie jest bardzo proste i sprowadza się do przesuwania palca po ekranie w taki sposób, by nakierować celownik na wrogów lub/i ominąć nadlatujące przeszkody.

ARC Squadron: Redux
ARC Squadron: Redux

Na uwagę zasługuje świetna grafika, która została dostosowana do ekranów o wysokiej rozdzielczości. Niestety (prawdopodobnie) przez to występują problemy z kompatybilnością ze starszymi urządzeniami. W pierwszej kolejności próbowałem pobrać ten tytuł na Galaxy S II, jednak nawet nie chciał się uruchomić, więc musiałem sięgnąć po coś mocniejszego. Z komentarzy w Google Play wynika, że sporo użytkowników ma ten problem.

ARC Squadron: Redux
ARC Squadron: Redux

[plus] dynamiczna rozgrywka

[plus] bardzo dobra grafika

[minus] problem z działaniem na niektórych urządzeniach

Dead Effect - darmowa

Strzelanka (Dead Trigger)

W grze Dead Effect zostaniemy przeniesieni do roku 2045. Sterowana przez nas postać (mężczyzna lub kobieta) budzi się po 178 dniach hibernacji na pokładzie statku kosmicznego, który został zaatakowany przez zombie. Naszym zadaniem będzie oczywiście rozprawienie się z nimi.

Dead Effect
Dead Effect

Temat strzelanek z zombie w roli głównej jest stary jak świat, jednak ta produkcja ratuje się całkiem klimatyczną rozgrywką; nieustannie w oddali słychać krzyki ludzi pożeranych przez krwiożercze bestie, podczas gdy my przedzieramy się przez uszkodzone części statku, więc przez cały czas towarzyszy nam uczucie niepokoju.

Dead Effect
Dead Effect

Sterowanie to klasyka gatunku: z prawej strony znalazł się wirtualny krzyżak, a po prawej przyciski odpowiedzialne za strzelania. Celujemy oczywiście przesuwając palec po pustym obszarze na ekranie. Twórcy pomyśleli również o dwóch dodatkowych przyciskach, za pomocą których błyskawicznie odwrócimy się o 180 stopni.

Dead Effect
Dead Effect

Gra warta wypróbowania, biorąc pod uwagę fakt, że wersję na Androida można pobrać bezpłatnie.

Dead Effect Official Trailer - Space Zombies everywhere!

[plus] klimatyczna rozgrywka

[plus] przyjemna oprawa graficzna

[minus] oklepany temat

NFL Runner: Football Dash - darmowa

NFL Runner: Football Dash
NFL Runner: Football Dash

Oczywiście zdaję sobie sprawę z tego, że futbol amerykański nie jest najpopularniejszym sportem w Polsce, lecz aby zagrać w ten tytuł nie trzeba być jego fanem ani nawet znać jego zasad. NFL Runner: Football Dash jest bowiem klasycznym endless runnerem.

Mechanika gry przywodzi na myśl kultowe Temple Run, jednak twórcy dołożyli od siebie na tyle dużo, że warto dać jej szansę. Głos komentatora, wiwatujący kibice czy też wybiegający na nas zawodnicy nadają całości fajnego, futbolowego charakteru, a naszpikowane rozmaitymi przeszkadzajkami trasy sprawiają, że gra nie nudzi się tak szybko.

NFL Runner: Football Dash
NFL Runner: Football Dash

Produkcję tę można pobrać za darmo, jednak została uzbrojona w system mikropłatności. Dokonywanie ich nie jest konieczne, gdyż służą one wyłącznie ułatwieniu w biciu kolejnych rekordów, lecz nietrudno się na nie nadziać niechcący. Po każdej przegranej musimy tapnąć kilka razy w ekran, by kontynuować rozgrywkę, a raz na jakiś czas pojawia się pytanie, czy chcemy zakupić więcej monet, co z rozpędu bardzo łatwo potwierdzić. Na szczęście później i tak konieczne będzie podanie hasła, więc nie zapłacimy ani grosza nieświadomie, jednak taki zabieg lekko irytuje.

NFL Runner: Football Dash
NFL Runner: Football Dash

[plus] futbolowy klimat

[plus] urozmaicone trasy

[minus] mikropłatności

Space Bubble Shooter - darmowa

Zręcznościówka (Bubble Shoot)

Space Bubble Shooter
Space Bubble Shooter

Jedna z wielu podobnych do siebie gier, w których musimy strzelać kolorowymi kolorami w taki sposób, by dobrać je kolorami i w efekcie wyczyścić kolejne plansze. Czym zatem wyróżnia się wersja przygotowana przez polskie studio Magory?

Przede wszystkim cała rozgrywka została osadzona w kosmosie. Twórcy pobawili się zatem nieco fizyką, więc kulki zachowują się dość niestandardowo, a niektóre z nich mają unikalne właściwości; zmieniają zabarwienie, odpychają się od reszty konstrukcji itp. W zasadzie każdy kolejny poziom jest nowym wyzwaniem i trzeba do niego podejść nieco inaczej.

Space Bubble Shooter
Space Bubble Shooter

Na uwagę zasługuje również nadający dynamiki podkład muzyczny. Generalnie jest to bardzo przyjemna gra, która potrafi wciągnąć na dłuższą chwilę.

Space Bubble Shooter
Space Bubble Shooter

[plus] liczne urozmaicenia

[plus] ciekawa zabawa z fizyką

[plus] niezła muzyka

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także