Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: The Walking Dead: Season One, Smart Launcher 3 i AcDisplay

The Walking Dead
The Walking Dead
Miron Nurski

03.05.2014 00:01, aktual.: 03.05.2014 02:04

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W majówkowym WZGiA mam dla Was m.in. grą bazującą na serialu "The Walking Dead", klona funkcji Active Display z Motoroli Moto X oraz drugą część gry wyścigowej z Sonikiem w roli głównej.

Smart Launcher 3 - 3,01 zł

Personalizacja

Smart Launcher 3
Smart Launcher 3

Launcher (Wyze)

Smart Launcher 3 to aplikacja bazująca na domyślnym launcherze z Androida 4.4. Została jednak wzbogacona o wszystkie funkcje, których można by oczekiwać od funkcjonalnego launchera.

Smart Launcher 3
Smart Launcher 3

Program pozwoli nam między innymi wyłączyć przewijanie tapety, ustawić wymiary siatki aplikacji osobno dla trybu horyzontalnego i wertykalnego, zmienić poziom przeźroczystości tła, dodać nowe strony na docku oraz umieszczać na nim widgety o wymiarze 1x1 czy też podmienić ikony i wyświetlać na nich liczniki powiadomień. Nie mogło tutaj również zabraknąć zaawansowanej obsługi gestów czy też możliwości ustawienia kart Google Now na pierwszym pulpicie. Twórcy pomyśleli nawet o takich dodatkach jak możliwość włączenia efektu paralaksy czy panel z przełącznikami wysuwany z lewej krawędzi ekranu.

Smart Launcher 3
Smart Launcher 3

Od strony funkcjonalnej ciężko się tutaj czegoś przyczepić, bo twórcy pomyśleli niemalże o wszystkim. Niemniej jest to dopiero pierwsza wersja aplikacji i podczas testów miałem małe problemy ze stabilnością. Pozostaje mieć nadzieję, że zostaną one zażegnane w jednej z nadchodzących aktualizacji.

Smart Launcher 3
Smart Launcher 3

Plusy:

 • mnóstwo funkcji

Minusy:

 • problemy ze stabilnością (pierwsza wersja aplikacji)
Sparkly Live Wallpaper
Sparkly Live Wallpaper

Animowana tapeta (AmbientTime)

Sparkly to prosta, minimalistyczna, ale i miła dla oka animowana tapeta.

Sparkly Live Wallpaper
Sparkly Live Wallpaper

Tapeta została zbudowana z rozsianych po całym ekranie migających elementów. W ustawieniach możemy wedle uznania dostosować ich kształt, kolor, rozmiar oraz tempo animacji. Proces konfiguracji jest banalny, ale jeśli nie chce nam się grzebać w opcjach, możemy skorzystać z któregoś z gotowych motywów.

Sparkly Live Wallpaper
Sparkly Live Wallpaper

Na zrzutach ekranu efekty nie prezentują się zbyt zjawiskowo, ale możecie mi wierzyć, że na pulpicie jest o niebo lepiej. Wpływ na to mają przede wszystkim subtelne, lecz odwalające całą robotę animacje. Warto więc pobrać tę tapetę i przekonać się samemu.

Sparkly Live Wallpaper
Sparkly Live Wallpaper

Plusy:

 • ładny wygląd
 • możliwość personalizacji
 • niskie zapotrzebowanie na energię
Slyde - 3 zł

Aplikacje użytkowe

Slyde
Slyde

Aplikacja do zarządzania multitaskingiem (Loopr)

Slyde to bardzo wygodne narzędzie, które pozwoli nam błyskawicznie przełączać się między aplikacjami.

Slyde
Slyde

Po uruchomieniu programu przy prawej krawędzi ekranu pojawi się pływający i nieinwazyjny dymek. Po jego przytrzymaniu naszym oczom ukażą się ikonki z pięcioma wybranymi przez nas aplikacjami. Wystarczy przeciągnąć dymek do którejś z nich, by uruchomić wybraną apkę. Całość działa podobnie do funkcji Chat Heads z Facebook Messengera.

Slyde
Slyde

Wspomniany dymek zajmuje mało miejsca i nie rzuca się zbytnio w oczy. Jeśli już jednak bardzo by nam przeszkadzał, wystarczy dwukrotne kliknięcie, by go zminimalizować do panelu powiadomień. Stamtąd możemy go w każdej chwili przywrócić.

Obsługa programu jest naprawdę wygodna, ale szkoda, że w podobny sposób nie możemy się przełączać nie między ulubionymi, lecz ostatnio uruchomionymi aplikacjami. Mam nadzieję, że opcja ta pojawi się w najbliższej przyszłości, bo Slyde aż się o to prosi.

Slyde - Floating App Switcher for Android

Plusy:

 • ułatwia przełączanie się między aplikacjami
 • wygodna obsługa

Minusy:

 • brak możliwości przełączania się w podobny sposób między ostatnio używanymi apkami
AcDisplay - darmowa
AcDisplay
AcDisplay

Aplikacja użytkowa (Knock²+)

Klon funkcji Active Display z Motoroli Moto X. Po jego zainstalowaniu wszystkie nadchodzące powiadomienia będą wyświetlane od razu na ekranie bez konieczności jego odblokowywania.

AcDisplay
AcDisplay

Gdy przykładowo otrzymamy jakąś wiadomość, telefon poinformuje nas o tym stosowną ikonką. Jeśli ją przytrzymamy, zostanie wyświetlony podgląd wiadomości, a jej przeciągnięcie w górę pozwoli nam przejść do aplikacji stojącej za powiadomieniem.

AcDisplay
AcDisplay

Teoretycznie AcDisplay może być zainstalowany na niemalże dowolnym urządzeniu z Androidem, ale tak naprawdę korzystanie z niego ma sens tylko w przypadku ekranów OLED. Te podczas wyświetlania obrazu pomijają piksele składające się na czerń, więc po otrzymaniu powiadomienia aktywna jest tylko garstka pikseli białych, dzięki czemu rozwiązanie to cechuje się niskim zapotrzebowaniem na energię. W przypadku paneli LCD za każdym razem aktywowany będzie cały wyświetlacz, co przy dużej liczbie napływających powiadomień może rozładować nam baterię błyskawicznie.

AcDisplay - Active Display Notifications - Review

Plusy:

 • użyteczność
 • ładny, minimalistyczny wygląd

Minusy:

 • raczej tylko dla smartfonów z ekranami OLED
Respawnables - darmowa

Gry

Respawnables
Respawnables

Strzelanka (RoboCop)

Trójwymiarowa strzelanka, w którą możemy grać zarówno w trybie dla jednego gracza, jak i z ludźmi z całego świata w trybie multiplayer. W pierwszym z nich musimy stawić czoła kolejnym misjom (jest ich ponad 100), a w drugim strzelać do wszystkiego, co się rusza.

Respawnables
Respawnables

Studiu Digital Legends Entertainment ewidentnie nie zależało na stworzeniu tytułu z najbardziej realistyczną grafiką świata i zamiast tego postawili na kolorową i nieco komiksową oprawę wizualną, co niewątpliwie nadaje grze uroku. Niczego zarzucić nie można również sterowaniu, bo choć jest to klasyka gatunku (wirtualne przyciski plus obracanie kamery poprzez przesuwanie palca po wolnej przestrzeni na ekranie), to jak najbardziej zdaje egzamin.

Respawnables
Respawnables

Grę można pobrać bezpłatnie, ale została oczywiście wzbogacona o system mikropłatności. Korzystanie z nich nie jest konieczne, by cieszyć się rozgrywką, ale wszystko zależy głównie od tego, czy w trybie multiplayer trafimy na lepiej uzbrojonego przeciwnika. Na szczęście zdarza się to jedynie sporadycznie.

The Respawnables - HD Video Trailer - iPhone / iPod Touch / iPad / iPad Mini

Plusy:

 • niezła, komiksowa grafika
 • grywalność

Minusy:

 • mikropłatności
The Walking Dead: Season One
The Walking Dead: Season One

Gra przygodowa (The Silent Age)

Jak nietrudno się domyślić, jest to bazująca na serialu "The Walking Dead" przygodówka, w której wcielamy się w jedną z osób, którym udało się uniknąć pandemii zombie.

The Walking Dead: Season One
The Walking Dead: Season One

Gra polega głównie na prowadzeniu dialogów, wchodzeniu w interakcję z otoczeniem, rozwiązywaniu zagadek i wybieraniu jednej z dostępnych opcji, przez co całość ma formę interaktywnego filmu. Niestety nigdy nie oglądałem "The Walking Dead", więc nie wiem, na ile fabuła gry pokrywa się z serialowym odpowiednikiem.

The Walking Dead: Season One
The Walking Dead: Season One

Produkcja ta cechuje się miłą dla oka grafiką, a i fabuła jest naprawdę wciągająca. Jest to bez wątpienia jej ogromna zaleta, ale i jednocześnie spory minus. Całość została bowiem podzielona na 5 epizodów (plus jeden specjalny), przy czym bezpłatnie możemy pobrać tylko pierwszy. Każdy kolejny został wyceniony na ponad 15 zł, a jeśli zdecydujemy się pobrać od razu cały komplet zapłacimy 45,67 zł. Warto tutaj zaznaczyć, że gra nazywa się "The Walking Dead: Season One", co sugeruje, że wkrótce powstaną także kolejne sezony. Ukończenie tej gry może się zatem okazać drogim interesem.

The Walking Dead: Season One
The Walking Dead: Season One

Warto jeszcze dodać, że ze względu na liczne dialogi odgrywające tutaj kluczową rolę gra wymaga od nas przynajmniej średnio zaawansowanej znajomości języka angielskiego.

The Walking Dead: The Complete First Season

Plusy:

 • wciągająca fabuła
 • oprawa audiowizualna

Minusy:

 • bardzo wysoka cena
Sonic Racing Transformed
Sonic Racing Transformed

Druga po Sonic & SEGA All-Stars Racing gra wyścigowa studia Sega z Sonikiem w roli głównej. W przeciwieństwie jednak do poprzednika, tytuł ten można pobrać za darmo (co oczywiście nie oznacza, że rozgrywka jest w pełni darmowa).

Sonic All-Stars Racing Transformed
Sonic All-Stars Racing Transformed

O ile część pierwsza oferowała graczowi nie najlepszą i mocno kanciastą grafikę, o tyle druga wygląda naprawdę nieźle, a ucztą dla oczu są nie tylko dopracowane tekstury, ale i przepiękne, urozmaicone i mocno zróżnicowane trasy oraz ciekawe animacje. Jest to obecnie chyba jedna z ładniejszych gier tego typu na Androida.

Sonic All-Stars Racing Transformed
Sonic All-Stars Racing Transformed

Nad konkurencyjnymi grami Sonic góruje również pod względem grywalności. Zazwyczaj wyścigi gokartów robione są na jedno kopyto, ale w produkcji Segi smaczki takie jak pojazdy transformujące się w odrzutowce czy motorówki sprawiają, że na ekranie sporo się dzieje i nie sposób się tutaj nudzić.

Sonic All-Stars Racing Transformed
Sonic All-Stars Racing Transformed

Sonic All-Stars Racing Transformed jest jak najbardziej grą godną polecenia.

Sonic & All-Stars Racing Transformed™ Android - Launch Trailer (ENGLISH)

Plusy:

 • zróżnicowane i urozmaicone trasy
 • wciągająca rozgrywka

Minusy:

 • mirkopłatności
Ace Fishing: Wild Catch
Ace Fishing: Wild Catch

Symulator wędkarstwa (Gone Fishing)

Nigdy nie przepadałem za wędkowaniem, co prawdopodobnie spowodowane jest tym, że jedynymi rybami, za którymi przepadam są duże sumy ;). Najwidoczniej jednak sporo osób uważa ten sport (?) za na tyle emocjonujący, że warto tworzyć bazujące na nim gry. Jedną z najnowszych w przypadku Androida jest Ace Fishing: Wild Catch.

Ace Fishing: Wild Catch
Ace Fishing: Wild Catch

Prawdę mówiąc z góry założyłem, że tytuł ten zanudzi mnie na śmierć. Okazało się jednak, że było wręcz przeciwnie, bo mechanika gry została opracowana w taki sposób, że wymaga sporej zręczności i potrafi przykuć do ekranu nawet rybosceptyka. Do plusów można zaliczyć także świetną oprawę wizualną.

Ace Fishing: Wild Catch
Ace Fishing: Wild Catch

W zasadzie jedyne, co mi się w tej grze nie podoba to konieczność kupowania wirtualnych wędek, haczyków i innych kołowrotków. Taki już jednak urok "darmowych" produkcji.

Ace Fishing: Wild Catch - Official Trailer [HD]

Plusy:

 • o dziwo bardzo wciągająca rozrywka
 • wymagające zręczności sterowanie

Minusy:

 • mikrotransakcje
Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)