Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: wygodny Linpus Launcher, użyteczny Easy Controller, bajeczny Stay Alight

Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji
Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji
Miron Nurski

27.07.2013 09:00, aktual.: 27.07.2013 11:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zapraszam na kolejny Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji. Tym razem mam dla Was m.in. launcher obsługiwany gestami, podręczną belkę z najważniejszymi ustawieniami oraz garść wciągających gier.

PersonalizacjaHot Air Balloon Live Wallpaper - darmowa

Żywa tapeta (Season Zen)

Hot Air Balloon Live Wallpaper
Hot Air Balloon Live Wallpaper

Zjawiskowa trójwymiarowa tapeta z balonem i przepięknym krajobrazem w tle. To, czy ktoś lubi tego typu wodotryski na pulpicie jest kwestią indywidualną, ale trzeba przyznać, że od strony graficznej dzieło Ruslana Sokolovsky'eg prezentuje się po prostu rewelacyjnie i przebija niejedną grę.

Wrażenie robi przede wszystkim realizm i dbałość twórcy o detale. Niebo i chmury wyglądają jak prawdziwe, a pojawiające się przebłyski słońca i refleksy świetlne czy też przelatujący od czasu do czasu klucz ptaków tworzą niesamowity klimat. Animacje są jednocześnie bardzo płynne.

Hot Air Balloon Live Wallpaper
Hot Air Balloon Live Wallpaper

Ustawienia sprowadzają się jedynie do sterowania pogodą. Jeśli przeszkadzają nam jaskrawe kolory i prześwitujące słońce, możemy sprawić, że niebo będzie zachmurzone.

Hot Air Balloon Live Wallpaper
Hot Air Balloon Live Wallpaper

Osobna opcja odpowiada za aktywowania deszczu, który również wygląda niezwykle realistycznie.

Hot Air Balloon Live Wallpaper
Hot Air Balloon Live Wallpaper

Szkoda, że tło nie zmienia się automatycznie w zależności od aktualnych warunków pogodowych albo chociaż pory dnia. Nie zdziwię się jednak jeśli funkcjonalność tapety zostanie rozszerzona w jednej z przyszłych aktualizacji.

Oczywiście tak zaawansowana graficznie tapeta może budzić obawy związane z zapotrzebowaniem na energię. Tego niestety nie miałem okazji sprawdzić, bo tapeta nie została u mnie na dłużej, gdyż mimo wszystko preferuję bardziej minimalistyczne rozwiązania. Twórca w opisie aplikacji zapewnia jednak, że dzięki wykorzystaniu biblioteki OpenGL 2.0 oraz odpowiedniej optymalizacji, zapotrzebowanie na energię jest niewielkie. Aplikacja zbiera ponadto wysokie oceny w Google Play, więc najwidoczniej wielkich problemów z pochłanianiem baterii nie ma. Warto jednak przekonać się samemu, bo tapetę Hot Air Balloon można pobrać bezpłatnie.

[plus] realizm i dbałość o detale

[plus]  płynność animacji

[minus] wyświetlane na niej ikony i widgety stają się nieczytelne

Linpus Launcher - darmowa

Launcher (91 Launcher)

Linpus Launcher
Linpus Launcher

Twórcy tej aplikacji podkreślają, że postawili na personalizację. Z pewnością nie jest to najbardziej spersonalizowany launcher na świecie, ale faktycznie do własnych upodobań da się dostosować całkiem sporo elementów.

Od strony wizualnej i funkcjonalnej na starcie otrzymujemy klasykę gatunku, czyli kilka pulpitów głównych, na których możemy rozmieszczać widgety oraz skróty do gier i programów, a także siatkę z aplikacjami.

Linpus Launcher
Linpus Launcher

Jeśli tradycyjny wygląd nam się nie podoba, z pomocą przychodzą motywy graficzne, które znajdziemy w Google Play.

Linpus Launcher
Linpus Launcher

Deweloperzy chwalą się także dużą ilością dostępnych animacji przejść między pulpitami. Tych jest co prawda kilkanaście, jednak w zasadzie jest to już dziś absolutny standard, więc raczej nie ma czym się zachwycać. Mam ponadto wrażenie, że część animacji jest mocno nieprzemyślana. W przypadku niektórych z nich, w momencie przytrzymania palca na ekranie widgety i ikony stają się półprzeźroczyste. Efekt ten znika, gdy tylko oderwiemy palec od ekranu. Przy szybkim przesunięciu pulpitu wygląda to nie za ciekawie, bo sprawia wrażenie mocnej przycinki.

Linpus Launcher
Linpus Launcher

O wiele ciekawiej prezentuje się funkcjonalna strona aplikacji, a zwłaszcza naprawdę zaawansowana obsługa gestów. Zdefiniowane przez nas akcje możemy wywoływać np. przeciągając palec w dół lub w górę, wykonując gest uszczypnięcia, przeciągając dwa złączane lub obracając je w jedną lub drugą stronę. Możliwości jest sporo i po odpowiednim skonfigurowaniu (i zapamiętaniu) wszystkich gestów można ułatwić sobie pracę.

Linpus Launcher
Linpus Launcher

Interesującym dodatkiem jest także funkcja Quick Launch, czyli okienko ze skrótami do naszych ulubionych aplikacjami, które można "wysunąć" z dolnej lub górnej krawędzi ekranu.

Linpus Launcher
Linpus Launcher

Linkpus Launcher powinien przypaść do gustu zwolennikom klasycznych rozwiązań, którzy chcieliby odświeżyć swój pulpit nie zmieniając dotychczasowych nawyków.

[plus] stabilność i szybkość działania

[plus] zaawansowana obsługa gestów

[minus] mało oryginalnych rozwiązań

Aplikacje użytkoweEasy Controller - darmowa

Aplikacja użytkowa (Unity Launcher)

Easy Controller
Easy Controller

Wraz z systemem iOS 7 na iPhone'ach oraz iPadach zadebiutowała funkcja Control Center, czyli wysuwana od dołu belka przełącznikami. Nie trzeba było czekać, aż deweloperzy związani z Androidem podłapią pomysł i zrobią to lepiej.

Easy Controller oferuje nam wygodny dostęp do skrótów, dzięki którym możemy włączać i wyłączać takie funkcje jak tryb samolotowy, Wi-Fi, dane komórkowe, Bluetooth, GPS, automatyczne wygaszanie ekranu, autorotacja, profile dźwiękowe, zamykanie otwartych w tle aplikacji czy też synchronizacja danych. Z tego miejsc możemy również sterować odtwarzaczem muzyki, regulować jasność ekranu oraz uruchomić latarkę, aplikację nawigacyjną, kalkulator oraz aparat.

Easy Controller
Easy Controller

Minus jest taki, że żadnego z tych elementów nie możemy usunąć ani nawet przestawić. Można jedynie podmienić domyślne aplikacje map i aparatu. O ile obecność większości skrótów mi odpowiada, o tyle z chęcią pozbyłbym się stąd odtwarzacza muzyki, bo z domyślnego nie korzystam, a Spotify nie można powiązać z aplikacją. Należy jednak pamiętać, że aplikacja z oczywistych względów jest jeszcze młoda, więc drobne niedociągnięcia można jej twórcom wybaczyć.

Choć belka ze skrótami domyślnie wysuwana jest od dołu ekranu, nic nie stoi na przeszkodzie, by przypisać ją jakiejkolwiek innej krawędzi.

Easy Controller
Easy Controller

Bardzo przypadło mi do gustu to, że belka nachodzi na wszystkie inne aplikacje. Można zatem w wygodny sposób aktywować lub dezaktywować jakąś funkcję nawet podczas grania.

Easy Controller
Easy Controller

W przypadku większości nakładek producentów podobną funkcjonalnością cechują się standardowe belki powiadomień, więc w teorii aplikacja ta nie wnosi niczego nowego. W praktyce jednak, w moim odczuciu, wysuwanie przełączników z dolnej krawędzi ekranu jest o wiele wygodniejsze, zwłaszcza w przypadku dużych ekranów.

[plus] użyteczność

[plus] ładny i schludny interfejs

[minus] mało ustawień

Shape'd - darmowa

Edytor zdjęć (Perfect365)

Shape'd
Shape'd

Shape'd to prosty edytor graficzny, który pozwala wyciąć różne kształty ze zdjęć.

Przygodę z aplikacją zaczynamy oczywiście od wykonania nowego zdjęcia lub wybrania już istniejącego z galerii.

Shape'd
Shape'd

Cała edycja sprowadza się głównie do wybrania kształtów, w które wpisane zostaną fragmenty wybranego przez nas obrazka.

Shape'd
Shape'd

Poza prostymi figurami geometrycznymi znajdziemy tutaj również bardziej niestandardowe kształty, takie jak sylwetki zwierząt. Oczywiście wszystkie elementy możemy ze sobą łączyć wedle uznania oraz je skalować. Możliwe jest także dodanie napisu, który także zostanie "wycięty" z obrazka oraz zmienienie tła.

Shape'd
Shape'd

Gotowy obrazek wystarczy teraz zapisać w pamięci urządzenia lub udostępnić znajomym. I to by było na tyle. Zasada działania aplikacji jest prosta do bólu, jednak całość ma potencjał i wydaje mi się, że wystarczy odrobina talentu (którego jak widać nie posiadam) i można za jej pomocą stworzyć coś ciekawego. Grafiki promocyjne w Google Play prezentują się zresztą całkiem nieźle.

Shape'd
Shape'd

[plus] wygodna i intuicyjna obsługa

[minus] niewielka ilość kategorii dostępnych kształtów

GryStay Alight - darmowa

Gra zręcznościowa (Catapult King)

Stay Alight
Stay Alight

Stay Alight to prosta zręcznościówka, która całkiem niedawno zadebiutowała na kilku mobilnych platformach i cieszy się wciąż rosnącą popularnością.

W produkcji tej przyjdzie nam się wcielić w... człowieka-żarówkę. A konkretnie w Pana Żarówkę - jak nazywają go twórcy. Zadaniem gracza jest eliminowanie widocznych na ekranie mikrobów za pomocą wyrzucanych przez głównego bohatera świetlistych kulek.

Stay Alight
Stay Alight

Mechanika gry bardzo przypomina kultowe już Angry Birds. Twórcy jednak zdecydowanie bardziej przyłożyli się do oprawy wizualnej, która jest bajeczna. Również muzyka stoi na wysokim poziomie.

Stay Alight
Stay Alight

Na uznanie zasługuje także dość wysoki poziom trudności, który jest nieporównywalnie wyższy od tego we Wściekłych Ptakach. Przejście każdego kolejnego poziomu daje zatem naprawdę sporo satysfakcji.

Grę Stay Alight można pobrać bezpłatnie, jednak bez przerwy przypomina nam, że została stworzona dla pieniędzy. Niemal na każdym kroku jesteśmy bowiem bombardowani komunikatami zachęcającymi do zakupienia wszelkiego rodzaju dodatków za pośrednictwem mikropłatności.

Stay Alight
Stay Alight

[plus] dopracowana oprawa audiowizualna

[plus] dość wysoki poziom trudności

[minus] nachalne mikropłatności

MLB.com Home Run Derby - darmowa

Baseball nie jest zbyt popularnym sportem w naszym kraju, ale gry oparte o jego zasadach mogą dawać całkiem sporo frajdy. Udowadnia to produkcja MLB.com Home Run Derby.

MLB.com Home Run Derby
MLB.com Home Run Derby

W sterowaniu pomaga nam niewielki celownik widoczny po środku ekranu. Lecącą w naszym kierunku piłkę musimy odbić w momencie, w którym znajdzie się ona w celowniku. Czy sterowanie jest wygodne? Nie. Czy to źle? Nie. Odbijanie piłki to właściwie jedyna czynność, którą musimy wykonywać, więc cieszy fakt, że wymaga to pewnej wprawy. Mi pierwsze odbicie wyszło dopiero po kilkunastu próbach, jednak radość na widok oddalającej się piłki była ogromna. Warto zatem chwile się przemęczyć, by opanować sterowanie.

MLB.com Home Run Derby
MLB.com Home Run Derby

Rozgrywkę urozmaica dopracowana i realistyczna grafika.

MLB.com Home Run Derby
MLB.com Home Run Derby

Minusy? Na każdym kroku widać tutaj ukłony w stronę fanów baseballa, których większość polskich graczy (włącznie ze mną) z pewnością nie zrozumie. W większości przypadków będzie to zatem raczej gra na chwilę.

[plus] radość z pierwszego odbicia piłki

[plus] realistyczna grafika

[minus] szybko się nudzi

Jungle Fly - darmowa

Runner (Temple Run)

Jungle Fly
Jungle Fly

Gra Temple Run znacząco spopularyzowała gatunek endless runner, więc na rządzeniach mobilnych bez przerwy pojawiają się kolejne wariacje na temat tego pomysłu. Jedną z nich jest Jungle Fly.

Przejmujemy tutaj kontrolą nad kolorowym ptakiem, który ucieka przed goniącym go smokiem. Po drodze musimy oczywiście zbierać monety oraz unikać przeszkody. Cała zabawa polega na tym, by robić to jak najdłużej i w efekcie zdobyć jak najwięcej punktów.

Jungle Fly
Jungle Fly

Mam wrażenie, że producent lekko się zagalopował wzorując się na Temple Run. Gra cechuje się bowiem bardzo podobną oprawą graficzną oraz niemal identycznymi efektami dźwiękowymi. Nawet w przypadku tytułu można dopatrzeć się analogii (Temple Run - Jungle Fly). Kopiowanie samo w sobie niekoniecznie musi być czymś złym, o ile niesie ze sobą udoskonalenie pomysły. Tutaj tego udoskonalenia zabrakło.

Jungle Fly
Jungle Fly

[plus] wygodne sterowanie

[minus] ewidentna kopia Temple Run

Pure Drift - darmowa

Wyścigi samochodowe (Race Illegal: High Speed 3D)

Pure Drift
Pure Drift

Gra samochodowa, której zasady zostały zdefiniowane już w samym tytule. Wszystko kręci się tutaj wokół driftu.

W każdej misji mamy określoną ilość czasu, w którym musimy wykonać jak największą ilość kontrolowanych poślizgów. Im dłuższe będą, tym więcej wirtualnych pieniędzy zarobimy. Im więcej wirtualnych pieniędzy zarobimy, tym szybciej odblokujemy kolejne areny i samochody. O ile ktoś będzie miał wystarczająco dużo samozaparcia, bo gra raczej nie nadaje się do niczego więcej, niż krótka runda w autobusie.

Pure Drift
Pure Drift

Sterowanie odbywa się za pomocą wirtualnych przycisków i jest dość wygodne. Grafika jest natomiast mocno przeciętna, jednak istnieje dzięki temu szansa, że udźwigną ją nawet słabsze urządzenia.

Pure Drift
Pure Drift

[plus] darmowa i o dziwo bez mikropłatności (chyba)

[minus] dobra tylko na chwilę nudy

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)