LG V10 - test i recenzja

Ten artykuł ma 3 strony:

Bateria, multimedia, czytnik linii i podsumowanie

Bateria

Ma pojemność 3000 mAh. Napisałbym: wystarczająco, ale V10 nie jest zwykłym smartfonem. To multimedialny kombajn o ponadprzeciętnych rozmiarach. LG powinno było znaleźć miejsce na większe ogniwo.

Na urządzeniu można oglądać filmy przez ok. 6–7 godzin. Przeglądarka wyzeruje ogniwo po 5–6 godzinach a gry po 3 godzinach. Nie są to wyniki bardzo złe, jednak w segmencie dużych smartfonów są urządzenia pracujące o kilkadziesiąt procent dłużej.

Na co dzień LG V10 wytrzymuje cały dzień intensywnej pracy, ale nie więcej.

Multimedia i jakość rozmów

Ten punkt w testach zwykle traktuje się po łebkach, bo każdy smarfon ma zbliżone możliwości. Zdarzają się jednak wyjątki i V10 do nich właśnie się zalicza.

Urządzenie oferuje rewelacyjną jakość dźwięku w słuchawkach. Wszystko za sprawą dedykowanego hardware’u: DAC-a SABRE 9018 i wzmacniacza SABRE 9602.

Zainteresowanych odsyłam do tekstu poświęconego ich działaniu. Tu niech wystarczy jedno zdanie: LG V10 jest najlepiej brzmiącym smartfonem jakiego używałem. Na tę chwilę raczej nie znajdziecie w Polsce telefonu, który mógłby się z nim równać.

Jakie korzyści wynikają z zastosowania wysokiej klasy hardware'u?

Cisza - bywa, że jest tak samo ważna, jak dźwięk. Problemem większości smartfonów jest to, że gdy cichnie muzyka w słuchawkach słychać szum. Nie w V10. Cisza to cisza – telefon nie emituje żadnego, nawet najdelikatniejszego szumu.

Moc - LG V10 radzi sobie z naprawdę wymagającymi słuchawkami. Nie chodzi o to, że gra głośno (choć o również prawda), ale o to, że może napędzić słuchawki, które nie są dedykowane urządzeniom mobilnym, a które po podłączeniu do innych urządzeń brzmiałyby płaski

Głębia - to jest najważniejsze. Włączając DAC i wzmacniacz wyraźnie słychać, jak zmienia się brzmienie – staje się pełne i głębokie. Czytaj więcej

Wbudowany głośnik nie gra niestety na takim samym poziomie, choć nie ma też dramatu. Nie brakuje mu mocy, a brzmienie jest akceptowalne.

Jakość rozmów jest — w obie strony — bez zarzutu. Nie miałem też żadnych problemów z zasięgiem.

Czytnik linii papilarnych

Po testach Nexusa 5x, Mate S i Honora 7 byłem niemal pewny, że wkrótce nie trzeba będzie pisać w testach o skanerach biometrycznych, bo wszystkie będą działać świetnie.

Niestety, z nieznanych mi powodów skaner w V10 jest gorszy od tego, który LG zastosowało w Nexusie. Częściej się myli i skanowanie trzeba powtarzać. Jeśli w każdym z wymienionych wcześniej urządzeń czytniki zasługują na piątkę, to ten w V10 może dostać co najwyżej 3 z plusem.

Podsumowanie

Może się wydawać, że V10 to taka zapchajdziura między kolejnymi dużymi premierami LG. Życzyłbym jednak kilku producentom takich flagowców jak ta zapchajdziura. Ten telefon był dla mnie wielkim zaskoczeniem. Z trzech powodów.

 1. Wprowadza kilka zupełnie nowych rozwiązań w mainstreamowych urządzeniach jak: wysokiej klasy DAC, wzmacniacz czy świetny tryb manualny podczas nagrywania wideo.
 2. Jest oryginalny - ma nietypowe wzornictwo, jest dość masywny i wyposażono go w dwa wyświetlacze; to może się podobać lub nie, ale ciężko zachować wobec V10 obojętność.
 3. Jest dopracowany. Hardware został dobrany w przemyślany sposób a obudowa jest solidna. Co więcej, jest to najlepiej działający smartfon LG od czasów G2. W środku niby to samo, co w G4, ale jednak działa o niebo lepiej.

Wady? Oczywiście, drugi ekran to w gruncie rzeczy dodatek skrojony pod reklamy, nie potrzeby użytkowników. Nieco rozczarowują czas pracy baterii oraz możliwości zintegrowanego w Snapdragonie 808 układu graficznego. Nie najlepszy jest też czytnik linii papilarnych.

Używanie V10 było wielką frajdą. Gdybym miał wskazać telefon, który chciałbym zatrzymać, spośród wszystkich, które testowałem w ciągu ostatnich miesięcy, byłoby to właśnie V10.

Gdyby ten telefon debiutował w Polsce zimą zeszłego roku, polecałbym go każdemu. Już za chwilę jednak pojawią się urządzenia nowej generacji, które — chociażby pod względem wydajności układów — będą miały nad V10 zdecydowaną przewagę. Czy to oznacza, że nie warto brać go pod uwagę? W żadnym wypadku! Mocy mu nie brakuje i ma kilka unikatowych cech. Jeśli podoba wam się to urządzenie i znajdziecie je w dobrej cenie, możecie śmiało kupować. Szczególnie jeśli nagrywacie filmy telefonem lub zależy wam na dobrym brzmieniu.

Ogólna ocena8z 10

Plusy:

 • Wysoka wydajność i płynna praca
 • Wysokiej klasy DAC i wzmacniacz — brzmienie jest rewelacyjne
 • Bardzo dobra jakość wykonania
 • Podwyższona odporność na upadki
 • Tryb manualny do nagrywania filmów
 • Bardzo dobry ekran

Minusy:

 • Nie najlepszy skaner biometryczny
 • Przeciętny czas pracy baterii
 • Wysoka cena

Zainteresowany LG V10? Zobacz również testy tych smartfonów:

Kontynuuj czytanie na kolejnych stronach:

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Testy:

Jabra Halo2 - recenzja Samsung T5 to prawdopodobnie najlepszy dysk SSD do smartfonów [MINITEST] Motorola RAZR i - nie taki Intel straszny... [test] Ładuj smartfona i zgrywaj bezprzewodowo dane. Kingston MobileLite czy Adata DashDrive? CAT B15 – pancerny żelek [test] Samsung Galaxy A41: test niedrogiego smartfonu ze świetnym ekranem i dobrą baterią iPhone 4 pół roku po premierze - test [cz. 1] Beyerdynamic Byron to jedne z najlepszych słuchawek za mniej niż 200 zł [TEST] BlackBerry Hub, czyli centrum powiadomień w BlackBerry 10 Cellna recenzja: Smash Kart Racing Nokia Lumia 1020 - wideoprezentacja HTC One M9 - pierwsze wrażenia

Popularne w tym tygodniu:

Tak szybkiego ładowania jeszcze nie widziałem. Xiaomi 11T Pro w akcji