Czy można nagrać film smartfonem i zdobyć tysiąc lajków?

Czy można nagrać film smartfonem i zdobyć tysiąc lajków?

Czy można nagrać film smartfonem i zdobyć tysiąc lajków?
Maciej Gruszczyński
12.04.2021 17:52, aktualizacja: 13.04.2021 10:19

Popularność mediów społecznościowych osiąga wręcz niewyobrażalny poziom. Pokazujemy innym najciekawsze momenty naszego dnia, wstawiając na własne profile zdjęcia i filmy - czekamy na komentarze i co najważniejsze - reakcje odbiorców. Czy można nagrać smartfonem film i zdobyć tysiąc lajków?

Smartfon z zaawansowanymi funkcjami edycji = sukces

Przyciągnięcie uwagi odbiorców w mediach społecznościowych jest sztuką. Ponieważ posty pojawiają się z dużą częstotliwością, pewnie nie raz zauważyłeś, że udostępniony materiał, pozostał w sieci niezauważony. Jeśli zastanawiasz się jak nagrać film smartfonem i wzbudzić zainteresowanie innych, spraw, aby przyciągał uwagę już od pierwszej sekundy. Jak to zrobić?

Najważniejsza jest jakość - nowoczesne smartfony zapewniają wręcz niezwykłą jakość obrazu i dźwięku, wykorzystując technologię do niedawna zarezerwowaną dla filmowców. W ten sposób opublikowane treści można obejrzeć zarówno na niewielkim ekranie smartfonu, jak i na telewizorze czy monitorze, bez obawy o słabszą jakość.

Nagrany materiał to dopiero pierwszy etap, drugim elementem jest jego obróbka. Często pomysłowy montaż jest kluczem do sukcesu, bo już pierwszy kadr przyciąga uwagę odbiorcy. Nowe technologie dają w tej kwestii wręcz nieograniczone możliwości, udostępniając efektowne, ale intuicyjne narzędzia do edycji. Aplikacje same analizują nagrany materiał, proponując nam najlepsze rozwiązania. Nie musimy już spędzać wielu godzin przed ekranem monitora, czytając poradniki dla filmowców, aby zmontować materiał naszych marzeń - możemy to zrobić już w kilku prostych krokach.

Dobry pomysł zamknięty w epickich kadrach

Dobry smartfon w dłoni to nie wszystko - liczy się także pomysł. Oczywiście innymi prawami rządzą się krótkie filmy, na których często przypadkowo udaje nam się zarejestrować niezwykłe lub zabawne sytuacje, a innymi wcześniej zaplanowane mini-produkcje. Zwłaszcza pokazanie naszych pasji lub filmy reklamowe wymagają wcześniejszego przygotowania i nakreślenia scenariusza. Pamiętaj, że aby dotrzeć do szerokiego grona odbiorców, materiał ma być atrakcyjny - to właśnie miejsce na wszelkie epickie kadry, niezwykłe ujęcia, które opowiadają historię w sposób, którego pozazdroszczą odbiorcy.

Proste triki, które zmienią oblicze Twojego filmu

Dobry filmowiec, nawet jeśli kręci materiały wideo hobbystycznie, powinien znać kilka podstawowych trików. Czasem wykorzystując przedmioty codziennego użytku można zarejestrować niezwykłe ujęcia. Wystarczy rozejrzeć się po najbliższym otoczeniu - nie trzeba inwestować w drogie statywy czy inne profesjonalne gadżety.

Tips & Tricks - jak nakręcić dynamiczny kadr?

Chcesz zarejestrować długi kadr i uzyskać efekt ruchomej kamery? Wystarczy, że skorzystasz z deskorolki. Zamocuj na niej stabilnie smartfon i przesuwaj ją równolegle do nagrywanego kadru. Możesz dostosować jej prędkość do dynamiki, którą chcesz uzyskać. Otrzymasz efektowne, ale jednocześnie płynne i bardzo ciekawe ujęcia. Jeśli nie masz deskorolki, a kręcisz we wnętrzu - wystarczy przesuwane krzesło biurowe.

Tips & Tricks - ujęcia z lotu ptaka

Duże panoramy warto uwiecznić na filmie z większej wysokości, zwłaszcza jeśli chcemy pokazać dynamiczne zjazdy na snowboardzie czy ewolucje w skateparku. Nie jest to oczywiście łatwe zadanie, ale coraz częściej mamy do dyspozycji proste drony, do których z łatwością można zamontować smartfon. Ujęcia z powietrza są gwarancją niezapomnianych wrażeń. Podobnie jak ujęcia, np. z kamery zamontowanej na kasku, które sprawiają, że widz będzie czuł się jednym z bohaterów filmu.

Wystarczy odrobina wyobraźni, aby uzyskać efekt kasowych produkcji filmowych. Zdobycie tysiąca lajków nie będzie trudne, jeśli wykorzystasz nasze porady, nakręcisz ujęcia dobrym sprzętem, a przede wszystkim opowiesz ciekawą historię. Koniecznie podziel się nią w mediach społecznościowych!

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)