Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: Metal Slug Defense, 9 Cards Launcher i porównywarka produktów Versus

Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: Metal Slug Defense, 9 Cards Launcher i porównywarka produktów Versus

Metal Slug Defense
Metal Slug Defense
Miron Nurski
10.05.2014 16:44, aktualizacja: 12.05.2014 02:31

W tym wydaniu Weekendowego Zestawu Gier i Aplikacji znajdziecie m.in. najnowszą odsłonę kultowej serii Metal Slug, świetną porównywarkę produktów oraz zestaw ikon z nadchodzącej wersji Androida.

Personalizacja

9 Cards Home Launcher
9 Cards Home Launcher

Launcher (Wyze)

Aplikacja 9 Cards co prawda wygląda jak samowystarczalny launcher i jest nawet funkcjonalniejszy od niejednego programu tego typu, ale tak naprawdę jest to tylko dodatek do już używanego przez nas launchera. To, jak będziemy go uruchamiać zależy od używanego przez nas urządzenia: jeśli ma ono przyciski ekranowe, do 9 Cards przechodzimy przeciągając palec od dolnego paska w górę. Jeśli natomiast pod ekranem znajdują się przyciski fizyczne, należy przytrzymać przycisk Home. Apkę uruchamiamy zatem w taki sam sposób, w jaki standardowo przechodzimy do wyszukiwarki.

9 Cards Home Launcher
9 Cards Home Launcher

Gdy już odpalimy program 9 Cards, naszym oczom ukaże się pulpit z tytułowymi dziewięcioma kartami prezentującymi kategorie, według których posegregowano wszystkie nasze aplikacje: personalizacja, gry, komunikacja, newsy, narzędzia, aplikacje społecznościowe, produktywność, rozrywka oraz dom. Na kolejnym pulpicie znajdziemy jeszcze kategorie praca i noc oraz puste pola, które możemy wypełnić własnymi kategoriami. Wszystkie standardowo opisane są w języku angielskim, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by zmienić ich nazwy ręcznie. Program z segregowaniem apek radzi sobie wyśmienicie, więc osoby lubiące mieć porządek w aplikacjach powinny być zadowolone.

Sam interfejs jest minimalistyczny i ładny, a przy tym intuicyjny w obsłudze. Wszystkie akcje wykonujemy za pomocą gestów. Przykładowo przeciągając palec od góry do dołu przechodzimy do poprzedniej sekcji, czemu towarzyszy skądinąd całkiem miła dla oka animacja.

9 Cards Home Launcher
9 Cards Home Launcher

Wszystkie kategorie możemy także wyświetlić z poziomu dowolnego miejsca interfejsu. Wystarczy przeciągnąć palec od paska stanu przy jego prawej krawędzi.

9 Cards Home Launcher
9 Cards Home Launcher

W poszczególnych aplikacjach czasami natkniemy się na ikony prezentujące apki, których nigdy nie instalowaliśmy (zawsze na ostatniej pozycji). Jest to oczywiście forma reklamy, bo kliknięcie konkretnej pozycji przeniesie nas do Sklepu Play. Jest to jednak reklama absolutnie nieinwazyjna i na pewno mniej irytująca niż przysłaniający pół ekranu banerek. Dzięki niej natomiast naprawdę użyteczne narzędzie możemy pobrać za darmo.

Przed instalacją warto jeszcze zerknąć na wymagane uprawnienia, których jest podejrzanie dużo. Nie wiem niestety, czy są one wymagane do prawidłowego działania aplikacji (pobiera ona dane z Google Play i zastępuje domyślny sposób uruchamiania wyszukiwarki, więc jakieś uprawnienia mieć musi) czy też twórcy mają jakieś nikczemne plany. Generalnie apka zbiera jednak dobre oceny (4/5 przy ponad 2000 głosów), więc wygląda na to, że pokrzywdzonych na razie nie ma.

9 Cards Home Launcher - Promo Video

Plusy:

 • użyteczność
 • intuicyjna obsługa
 • ładny interfejs

Minusy:

 • podejrzanie dużo wymaganych uprawnień
Moonshine - darmowa

Zestaw ikon (Rounded UP)

Moonshine
Moonshine

Jakiś czas temu w sieci pojawiły się zrzuty ekranu prezentujące ponoć ikony, które uświadczymy w nadchodzącej wersji Androida. Styl składający się z minimalistycznych, płaskich i cechujące się pastelowymi kolorami ikon z charakterystycznymi cieniami rzucanymi przez logotypy nazywany jest "Moonshine". Pod taką nazwą w Sklepie Play dostępny jest zestaw ikon inspirowanych ostatnim wyciekiem.

Moonshine
Moonshine

W paczce znalazło się nieco ponad 160 ikon. To niestety mało i sytuacji nie poprawia fakt, że wszystkie robione są na jedno kopyto, przez co wizualnie gryzą się z ikonami aplikacji, których w zestawie nie uświadczymy. Mam jednak nadzieję, że paczka będzie sukcesywnie rozbudowywana przez autorów.

Moonshine
Moonshine

Oprócz tego w zestawie znalazło się 12 płaskich i całkiem nieźle wyglądających tapet.

Moonshine
Moonshine

Prawdę mówiąc mi stylistyka tych ikon nie podoba się kompletnie i wciąż trzymam kciuki za to, że przecieki się jednak nie potwierdzą (choć szanse na to są małe). Zainteresowanie stylem "Moonshine" jest jednak spore, więc jeśli chcecie poczuć smak Androida 4.5/5.0 już teraz, warto zacząć od tego zestawu.

Moonshine Icon Pack Review!

Plusy:

 • dość wierne odwzorowanie ikon z wycieku

Minusy:

 • liczba ikon w paczce nie powala
Knockr - darmowa

Aplikacje użytkowe

Knockr
Knockr

Aplikacje użytkowe (AcDisplay)

Razem z modelem HTC One (M8) producent zaprezentował nakładkę Sense 6, która została wzbogacona o funkcję Motion Launch gestures. Pozwala ona odblokowywać urządzenie i uruchamiać wybrane aplikacje za pomocą gestów wykonywanych bezpośrednio na zablokowanym ekranie. Knockr to program wzorowany na tej funkcji.

Ważna uwaga: program przeznaczony jest wyłącznie dla smartfonów z ekranami typu OLED, czyli głównie topowych modeli Samsunga z linii Galaxy S i Galaxy Note, LG G Flexa czy też Motoroli Moto X. Ograniczenia Androida uniemożliwiają bowiem działanie tego typu apek po zablokowaniu ekranu. Od strony technicznej jest to zatem aplikacja, która nieustannie wyświetla czarne tło, a w przypadku OLED-ów piksele składające się na czerń nie są aktywowane.

Knockr
Knockr

Za pomocą programu Knockr możemy przypisać konkretne akcje i aplikacje pod 6 gestów: dwukrotne tapnięcie ekranu, przytrzymanie palca przez dłuższą chwilę oraz przeciągnięcie palca w górę, w dół, w lewo oraz w prawo. Domyślnie dwukrotne stuknięcie odpowiada za odblokowanie ekranu, a pod pozostałe gesty musimy ręcznie przypisać wybrane przez nas apki.

Oczywiście w dalszym ciągu jest to program pracujący nieustannie w tle, ale używałem go przez jakieś 3 godziny i przez ten czas nie zauważyłem zwiększonego zużycia energii.

Knockr

Plusy:

 • robi co ma robić

Minusy:

 • tylko dla smartfonów z ekranami OLED
Versus - darmowa
Versus
Versus

Porównywarka produktów (Kwit)

Kojarzycie serwis Versus.com? Jest to internetowa porównywarka produktów, za pomocą której możemy zestawić ze sobą dwa urządzenia i w wygodny sposób porównać ich wymiary oraz najważniejsze parametry. Niedawno serwis wystartował z mobilną aplikacją.

Versus
Versus

Program pozwala nam porównać ze sobą m.in. takie produkty jak aparaty fotograficzne, procesory, słuchawki, karty graficzne, zegarki, głośniki, kamery video, monitory, fitness trackery, konsole do gier, płyty główne, telewizory, odkurzacze, pralki, projektory, nawigacje GPS, skanery, czytniki e-booków, odtwarzacze MP3, dyktafony oraz oczywiście to, co interesuje nas najbardziej, czyli smartfony tablety i smartwatche. Co ciekawe, od jakiegoś czasu baza serwisu Versus zawiera również uniwersytety, ośrodki narciarskie, a nawet miasta.

Versus
Versus

Baza produktów, które znajdziemy tym serwisie jest ogromna. Rzekłbym nawet, że jest za ogromna, bo zawiera nawet urządzenia, które znamy wyłącznie z plotek. Bez problemu zestawimy zatem ze sobą modele Galaxy S5 mini i HTC One mini 2. Niby fajnie, ale nie wszystkie przecieki się ostatecznie potwierdzają i nie wiem, na ile dokładnie moderatorzy weryfikują później wszystkie dane.

Gdy już zestawimy ze sobą dwa produkty, Versus podaje nam twarde liczby uwzględniające zalety jednego i drugiego urządzenia. Przyglądać się im trzeba jednak z głową, bo nietrudno znaleźć tam bzdury. Przede wszystkim algorytmy na sucho przeliczają dane zawarte w specyfikacjach, więc dowiemy się, że ośmiordzeniowy procesor MediaTeka jest znacznie wydajniejszy od czterordzenowego Snapdragona 800, a to jest oczywiście nieprawda. Również większy ekran jest zawsze zaliczany do zalet, a to jest przecież kwestia czysto subiektywna.

Versus
Versus

Możemy także zestawić produkty z różnych kategorii, co jest przydatne, gdy chcemy np. porównać fotograficzne parametry aparatu i topowego smartfona. Aspekt ten nie został jednak do końca przemyślany, bo możemy zestawić ze sobą chociażby Galaxy S5 i Warszawę. Stolica polski wypada w tym porównaniu gorzej, bo nie ma slotu na karty microSD, wodoodpornej obudowy i NFC ;)

Te drobne mankamenty nie zmieniają jednak faktu, że Versus jest prawdopodobnie najlepszym tego typu narzędziem na świecie. Warto zatem mieć go zawsze przy sobie.

Plusy:

 • intuicyjna i wygodna obsługa
 • gigantyczna baza produktów

Minusy:

 • nietrudno natknąć się na bzdury
Hazumino - darmowa lub płatna (2,99 zł)

Gry

Hazumino
Hazumino

Gra zręcznościowo-logiczna (The Secret Of Space Octopuses)

Czy w dzisiejszych czasach można jeszcze zrobić grę opartą na Tetrisie, która będzie czymś wyróżniać się z tłumu? Pewnie nie. A czy można jeszcze zrobić jakiegoś nietypowego runnera? Może i tak, ale z pewnością jest to bardzo trudne. Studio Samurai Punk upiekło natomiast dwie pieczenie na jednym ogniu, bo stworzyło bardzo nietypową zręcznościówkę, która jest po prostu połączeniem Tetrisa i runnera.

Hazumino
Hazumino

Jak w każdym runnerze, rozgrywka polega na tym, by sterowana przez nas postać dobiegła jak najdalej w jednym kawałku. Problem jednak w tym, że w przypadku Hazumino nasz bohater nie bardzo ma po czym biec i tutaj do akcji wkraczają tetrisowe klocki, z których budujemy mu drogę.

Hazumino
Hazumino

Od strony technicznej wygląda to tak, że lewą ręką kierujemy biegnącym ludzikiem i omijamy przeszkody (które skądinąd sami tworzymy), a prawą układamy klocki. Pomysł genialny w swojej prostocie, bo gra wciąga niesamowicie. Z czystym sumieniem polecam.

Plusy:

 • bardzo nietypowy pomysł na rozgrywkę
 • grywalność

Wersja darmowa lub płatna (2,99 zł)

Aliens Drive Me Crazy
Aliens Drive Me Crazy

Zręcznościówka (Daddy Was A Thief)

Aliens Drive Me Crazy to kolejna zwariowana zręcznościówka polskiego studia Rebel Twins, które ma już na swoim koncie chociażby równie pokręconą grę Daddy Was A Thief.

Aliens Drive Me Crazy
Aliens Drive Me Crazy

Tym razem wcielamy się w rolę faceta, który doprowadzony do szaleństwa po ataku Obcych postanowił wypowiedzieć kosmitom wojnę. Rozgrywka polega na ratowaniu porwanych ludzi, unicestwianiu Obcych, zbieraniu monet i zakupywaniu nowych broni, które ułatwią nam nieco zadanie.

Aliens Drive Me Crazy
Aliens Drive Me Crazy

Zadaniem gracza jest przemierzenie jak najdłuższego dystansu siejąc po drodze zniszczenie. Dlaczego gra jest zwariowana? Głównie ze względu na sprzeczność ze wszelkimi znanymi nam prawami fizyki, co tworzy bardzo przyjemny klimat. Dość tutaj wspomnieć o swobodnym przeskakiwaniu między kolejnymi piętrami budynku i to bez wysiadania z samochodu.

Aliens Drive Me Crazy
Aliens Drive Me Crazy

Gra bez wątpienia warta wypróbowania.

Aliens Drive Me Crazy - Android Trailer

Plusy:

 • świetny klimat
 • polska wersja językowa
 • wciągająca rozgrywka

Minusy:

 • mikropłatności
Metal Slug Defense
Metal Slug Defense

Tower defense (Ant Raid)

Dwuwymiarowe strzelanki z serii Metal Slug w latach 90. wiodły prym na automatach. Najnowsza, mobilna odsłona tej serii zrywa jednak z utartym schematem, bo naszym celem nie jest już przemierzanie kolejnych lokacji i unicestwianie przeciwników, lecz chronienie swojej bazy i przejęcie bazy wirtualnego wroga. Jest to zatem klasyczny tower defense, lecz okraszony charakterystyczną oprawą graficzną, którą znamy z gier studia SNK.

Metal Slug Defense
Metal Slug Defense

Podczas trwania każdej misji u dołu ekranu rośnie liczba punktów, które musimy rozdysponować między konkretne działania mające na celu wzmocnienie obrony naszej bazy lub zaatakowanie przeciwnika. Punkty ładują się dość szybko, więc wygranie kilku pierwszych misji nie będzie stanowiło żadnego problemu. Później jednak zaczynają się schody, a jedynym lekarstwem, jak nietrudno się domyślić, stają się mikrotransakcje.

Metal Slug Defense
Metal Slug Defense

Niemniej gra jest warta uwagi, a już szczególnie powinni po nią sięgnąć fani serii.

METAL SLUG DEFENSE Game Trailer (English)

Plusy:

 • charakterystyczna dla pierwszych gier z serii Metal Slug oprawa audiowizualna
 • grywalność

Minusy:

 • mikrotransakcje

Bocce 3D - darmowa

Bocce 3D
Bocce 3D

Gra sportowa (Skee-Ball Arcade)

Bocce to popularna we Włoszech dyscyplina sportu, w której zawodnicy rzucają na zmianę kulami (zaczynając od małej) na przeciwległy koniec boiska. Wygrywa drużyna lub zawodnik, którego najlepsza kula znajdzie się najbliżej małej.

Bocce 3D
Bocce 3D

Gra cechuje się uproszczonym do granic możliwości sterowaniem. Kule wyrzucamy bowiem przeciągając strzałkę od dolnej krawędzi ekranu; im dłuższa strzałka, tym dalej poleci kula. Szkoda, że twórcy nie zdecydowali się na coś bardziej wymyślnego, bo sterowanie w obecnej formie jest bardzo łatwe do opanowania. Grę obserwujemy cały czas z tej samej perspektywy, więc podejrzewam, że wystarczy kilka godzin grania, by znaleźć na ekranie kulka charakterystycznych punktów, do których będziemy dociągać strzałkę, a to pozwoli nam opanować sterowanie do perfekcji.

Bocce 3D
Bocce 3D

Do plusów z całą pewnością zaliczyć można tryb multiplayer, dzięki któremu będziemy mogli rywalizować ze znajomymi używając jednego telefonu.

Bocce 3D
Bocce 3D

Plusy:

 • tryb rozgrywki wieloosobowej

Minusy:

 • zbyt proste sterowanie
Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)