Skyward - endless tapper wśród figur niemożliwych

Skyward - endless tapper wśród figur niemożliwych

Skyward - endless tapper wśród figur niemożliwych
Marek Pruski
11.02.2015 15:15, aktualizacja: 11.02.2015 16:15

Produkcja „Don’t Touch The Spikes” studia KetchApp to jeden z najpopularniejszych endless tapperów. Stosunkowo niedawno studio to wprowadziło na szerokie wody Androida i iOS-u kolejny tytuł, który ma już milion pobrań i zbiera bardzo dobre noty.

Skyward - taką nazwę nosi kolejna gra, którą ostatnio wziąłem na warsztat. Wbrew pozorom KetchApp jest tu tylko wydawcą, natomiast deweloperem jest studio AYA Games. Nie ulega jednak wątpliwości, że gra idealnie wpasowuje się w charakterstyczny styl produkcji tego wydawnictwa, zarówno grafiką jak i animacjami.

Zasady są proste. Jak nazwa wskazuje, trzeba kierować się „ku niebu”. Gra polega na sterowaniu dwoma kółeczkami, gdzie jedno kręci się wokół drugiego. Trzeba wyczuć moment, w którym krążący owal natrafi na jeden z elementów naszej niecodziennej ścieżki, i wtedy tapnąć w dowolnym miejscu ekranu. Trzeba się spieszyć – na ruch są średnio 3 sekundy, potem kółeczko krążące znika.

Każde tapnięcie przenosi nas o jeden krok dalej, czasem można jednak przeskoczyć o kilka pól więcej idąc na skróty. Dodatkowo występują pola specjalne; pole z błyskawicą przyspieszy nasz ruch, pole ze ślimakiem spowolni, a ze strzałkami odwróci ruch kropki. Chwilowe przerwanie gry nie jest możliwe w każdej chwili. W grze brakuje bowiem przycisku pauzy, co dla mnie jest dużym minusem. Żeby zrobić sobie przerwę, trzeba dojść do pola z klepsydrą.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/6]

Projektanci wprowadzili do gry charakterystyczne figury niemożliwe, które są elementami naszej drogi. Znane są z wybitnej zeszłorocznej produkcji studia ustwo Games - Monument Valley. Dają one złudzenie optyczne, czym pozytywnie zaburzają nieco nasze wzrokowe doznania. Różnorodność pól specjalnych i ułożenia zmienia się wraz z postępem naszego wyniku.

Trójkąt Penrose'a - przykład figury niemożliwej
Trójkąt Penrose'a - przykład figury niemożliwej© pl.wikipedia.org

Z pewnością tak nietypowa grafika przyciągnęła do siebie wielu. Mnie również ten model bardzo zaciekawił i jest dla mnie niezwykłym atutem tej gry. Połączenie go z bardzo nastrojową muzyką scala wszystko w jedną spójną całość.

Harmonię i równowagę boleśnie przerywa jednak zmora darmowych aplikacji – czyli reklama. Banery u dołu ekranu są jeszcze okej, bo nie przeszkadzają w graniu, lecz reklamy na całym ekranie, po prawie co drugiej rundzie to lekka przesada. Jedyne co można zrobić, to odłączyć się od Internetu i wyczyścić cache – wtedy spam tymczasowo zniknie.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/4]

Jak dla mnie Skyward to dobry endless tapper, który urzeka grafiką, animacjami i niecodziennym modelem rozgrywki. Przez kilka niedociągnięć nie dam jednak temu tytułowi więcej niż 4 gwiazdki. Taka gra to dobry środek na nudę podczas samotnej podróży autobusem, czy pociągiem. Czy droga do nieba wam również się spodobała? Piszcie w komentarzach.

PLUSY:

[plus] Grafika

[plus] Nietuzinkowy model rozgrywki

[plus] Muzyka

[plus] Animacje

[plus] Darmowa...

Minusy:

[minus]... jednak ze zbyt dużą ilością reklam

[minus] Brak opcji natychmiastowego spauzowania w trakcie gry

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)